XXII Lubuski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych

Czwartek, 06 kwietnia 2017 o 11:21, aktualizacja Środa, 12 kwietnia 2017 o 10:41, autor: 1 1248
XXII Lubuski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych

Dnia 5 kwietnia 2017r. na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu w Gubinie, odbyły się zawody pływackie dla uczniów  o specjalnych potrzebach edukacyjnych województwa lubuskiego w których startowali pływacy z klubu „BŁYSKAWICA”   SOSW we Wschowie.

„Pragnę zwyciężać, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku” - to tekst ślubowania, który przyświecał całej imprezie i dopingował uczestników podczas rywalizacji.

W zawodach wzięły udział: reprezentacje szkół z Nowej Soli, Świebodzina, Zielonej Góry, Szprotawy, Żagania, Żar, Sulęcina, Lubska, Gorzowa Wlkp., Krosna Odrz., Wschowy, Strzelc Kraj., Gubina, Forst,  reprezentacje z DPS z Międzyrzecza, Miłowic, Skwierzyny oraz WTZ z Żar i Gubina.

Zawodnicy startowali w konkurencjach na dystansie 25m, 50m, 100m, stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym i w sztafecie 4x25m stylem dowolnym. Dla zawodników o najsłabszych możliwościach przygotowano konkurencje na dystansie 15m, 25m, stylem dowolnym, ze sprzętem pneumatycznym i z asystą. Pływacy zostali przydzieleni do grup sprawnościowych, gdzie rywalizowali z kolegami lub koleżankami  o podobnym potencjale sprawnościowym. Dzięki temu mieli równe szanse. Każdy zawodnik na podium otrzymał medal a pozostali plakietki okolicznościowe.

Reprezentacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie startowała w składzie: Paulina Halasa, Agata Myszona, Alicja Smolińska, Michał Ostrowski i Paweł Ostrowski.

Miejsca poszczególnych zawodników:

I miejsce – 15 m ze sprzętem – Alicja Smolińska

III miejsce – 25m ze sprzętem – Alicja Smolińska

I miejsce – 25 m st. grzb. – Agata Myszona

V miejsce – 50 m st. grzb. – Agata Myszona

II miejsce – 50 m st. kl. – Paweł Ostrowski

IV miejsce – 100m st. kl. – Paweł Ostrowski

III miejsce –  50 m st. grzb. – Michał Ostrowski

III miejsce –  100 m st. dow. – Michał  Ostrowski

II miejsce – 50 m st. kl. –  Paulina Halasa

III miejsce – 100 m st. kl. – Paulina Halasa

V miejsce – sztafeta 4x25m (A. Myszona, P. Halasa, P. Ostrowski, M. Ostrowski)

Grażyna Grys

REKLAMA

Komentarze (1)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl