TworzymyGłos Regionu

XVIII Konkurs i Wystawa Wypieków Wielkanocnych w Ciosańcu

Poniedziałek, 15 kwietnia 2019 o 00:09, aktualizacja Czwartek, 18 kwietnia 2019 o 16:15, autor: 0 841
XVIII Konkurs i Wystawa Wypieków Wielkanocnych w Ciosańcu

W niedzielne przedpołudnie 14 kwietnia w Domu Kultury w Ciosańcu odbył się XVIII Gminny Konkurs i Wystaw Wypieków Wielkanocnych. Wypieki oceniali Tomasz Krzymiński (Dyrektor SCKiW), Zdzisław Siemczyk (radny powiatowy) i Małgorzata Szymoniak (skarbnik gminy). Choć wybór zwycięzców nie był łatwy to po naradzie ogłosili werdykt. W kategorii bab wielkanocnych wygrała Akademia Dorosłego Człowieka ze Sławy, gdzie w przyszłym roku odbędzie się kolejny konkurs.

Dzisiaj (14.04.) w Domu Kultury w Ciosańcu odbył się XVIII Gminny Konkurs i Wystawa Wypieków Wielkanocnych.  Impreza rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. Michała Archanioła w Ciosańcu. Następnie przeniosła się do sali Domu Kultury. Był obecny Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła, w komisji konkursowej zasiadali: Dyrektor SCKiW Tomasz Krzymiński, radny Rady Powiatu Wschowskiego Zdzisław Siemczyk i skarbnik gminy Sława Małgorzata Szymoniak.

Impreza cieszyła się wielkim zainteresowaniem zarówno ze strony wystawców, których zaprezentowało się ok. 60, jak i oglądających. Konkurs swoimi występami ubogacili: Zespół Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca z Krzepielowa oraz dzieci.  Zebrali w Domu Kultury nagrodzili wszystkich występujących gromkimi brawami.

Jury miało niełatwe zadanie wybrania zwycięzców. Po spróbowaniu i ocenieniu przygotowanych wypieków ogłosili swój werdykt. Nagrodę specjalną za wystrój i estetykę zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich w Lipinkach. Następnie ogłoszono wyniki w kategoriach:

- Baby wielkanocne:

  1. Akademia Dorosłego Człowieka w Sławie – babka,
  2. Teresa Poślednia, SAK Łupice – babka serowa,
  3. SAK Kuźnica Głogowska – babka Jadźki.

- Mazurki:

  1. SAK Kuźnica Głogowska – mazurek „Słony Karmel”,
  2. Anna Roziewska, Łupice – mazurek chałwowy,
  3. Akademia Dorosłego Człowieka w Sławie – Mazurek.

- Serniki i Paschy:

  1. Natalia Niewiadomska, Ciosaniec – sernik krówkowy,
  2. SAK Krążkowo – sernik z musem brzoskwiniowym
  3. Jolanta Tomczak, Lipinki – Sernik z brzoskwiniami.

W przyszłym roku – XIX Konkurs i Wystawa Wypieków Wielkanocnych – odbędzie się w Sławie. Na koniec podziękowano serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w imprezie i pyszny poczęstunek.

(pm)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl