Wyświetlą film ,,Zapomnij o Kresach" i wysłuchają Piotra Szelągowskiego

Piątek, 17 lutego 2017 o 10:40, aktualizacja Środa, 22 lutego 2017 o 13:00, autor: 0 900
Wyświetlą film ,,Zapomnij o Kresach

25 lutego o godzinie 15:00 w sali Domu Serca przy Klasztorze Ojców Franciszkanów zostanie wyświetlony film pt. ,,Zapomnij o Kresach". Po filmie odbędzie się spotkanie z redaktorem Piotrem Szelągowskim. 

Jak informują organizatorzy spotkania film i prelekcja dotyczą tragicznych wydarzeń w latach 30 i 40 XX wieku na Wołyniu.

Film ,,Zapomnij o Kresach" to obraz przedstawiający świadków tamtych tragicznych wydarzeń, którzy w latach 30 i 40 byli w bardzo młodym wieku. Opowiadają, co przeżyli wraz ze swoimi rodzinach. Film uzupełniają komentarze księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego.

Prelegent i redaktor Piotr Szelągowski sprawą wydarzeń na Wołyniu zajmuje się od 12 lat. Wraz z księdzem Isakowiczem-Zaleskim, starają się, aby pamięć o tych tragicznych zdarzeniach była należycie traktowana przez potomnych.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaZaproszenie na otwarcie wystawy "Świadkowie minionych pokoleń"
21.02.20180 161
Świadkowie minionych pokoleń to wystawa archeologiczno-etnograficzna przygotowana z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia Muzeum Ziemi Wschowskiej, którą prezentowana będzie od 28 lutego do ...

Ogłoszenia

Stacja Kontroli Pojazdów
Stacja Kontroli Pojazdów
Oferuje usługi
działka budowlana
działka budowlana
Działka budowlana
REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl