Wyciągneli ludzi z lodowatej wody

Czwartek, 19 stycznia 2017 o 14:58, aktualizacja Wtorek, 24 stycznia 2017 o 09:48, autor: 0 2207
Wyciągneli ludzi z lodowatej wody

Dzisiaj na Jeziorze Lgińskim strażacy wyciągnęli z lodowatej wody kilka osób. Na całe szczęście wszystko miało miejsce w ramach ćwiczeń pod kryptonimem "Lodowa pułapka".

Ćwiczenia na Jeziorze Lgińskim miały na celu przygotować strażaków, zarówno z Państwowej Straży Pożarnej, jak i strażaków ochotników, do ewentualnych działań na lodzie. W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w szkoleniu udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lginiu, które mogły zaobserwować jakie zagrożenia niesie za sobą zabawa na lodzie. 

- W dniu dzisiejszym realizujemy szkolenie pod kryptonimem "Lodowa pułapka". Szkolenie ma na celu przypomnienie strażakom zawodowym i ochotnikom z metodami działań w tak specyficznych warunkach, jakim jest zamarznięty akwen wodny. W trakcie szkolenia strażacy reagują na pewne przygotowane specjalnie epizody - mówi Andrzej Andrusiak, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego we Wschowie. - Są to ćwiczenia o charakterze cyklicznym, powtarzane corocznie w okresie około ferii zimowych. W ćwiczeniach w roli obserwatorów wzięły również udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lginiu. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa związanym z przebywaniem nad jeziorem oraz tym jak wygląda akcja ratownicza. 

Miejmy nadzieję, że pomimo dobrego przygotowania strażaków, umiejętności zdobyte dzisiaj nie przydadzą im się, a ferie i cały sezon zimowy minie bez zdarzeń na lodzie. Wraz ze strażakami apelujemy jednocześnie o ostrożność i rozwagę, nie tylko do dzieci, ale także do osób dorosłych, które często bagatelizują zagrożenie. 

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaZaproszenie na otwarcie wystawy "Świadkowie minionych pokoleń"
21.02.20180 161
Świadkowie minionych pokoleń to wystawa archeologiczno-etnograficzna przygotowana z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia Muzeum Ziemi Wschowskiej, którą prezentowana będzie od 28 lutego do ...

Ogłoszenia

Stacja Kontroli Pojazdów
Stacja Kontroli Pojazdów
Oferuje usługi
działka budowlana
działka budowlana
Działka budowlana
REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl