WSTK: Zwycięstwo seniorów i młodziczek

Poniedziałek, 15 stycznia 2018 o 12:30, aktualizacja Czwartek, 18 stycznia 2018 o 09:44, autor: 0

3 zwycięstwa i dwie porażki - to efekt weekendowych meczów WSTK. Swoje mecze wygrali seniorzy i dwukrotnie młodziczki. Po bardzo dobrym meczu kadetki przegrały z wyżej notowanym Gorzowem. Młodzicy natomiast nie sprostali rówieśnikom z Gorzowa. Poniżej prezentujemy relację z meczów autorstwa Jakuba Chałupki.

Kadetki WSTK choć uległy ekipie Enea AZS AJP I Gorzów Wlkp. 56:76, to pozostawiły po sobie dobre wrażenie. Szkoda ze w pierwszych minutach meczu naszym koszykarkom brakowało skuteczności, bo wówczas różnica byłaby jeszcze mniejsza. Ale i tak podopiecznym trenera Mariusza Zgrzebnickiego należą się brawa za postawę i walkę z wyżej notowanym rywalem.

Bardzo ważną wygraną odnieśli seniorzy. Siódme zwycięstwo odnotowali nad ekipą KKS Siechnice. Victoria jest tym cenniejsza, że oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli i wczorajszy sukces pozwala na utrzymaniu 4 pozycji w tabeli.

Przebieg spotkania od samego jego początku wskazywał na łatwą wygraną. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 21:8. Ale niestety zgodnie z tradycją w kolejnych minutach meczu w grę naszego zespołu wkradł się chaos i błędy. Goście tym samym odrabiają straty i na przerwę zespoły schodzą przy rezultacie 28:20.
Druga polowa zaczyna się bardzo udanie. Zyskujemy powoli co raz wyższą przewagę i kontrolujemy przebieg meczu. W pewnym momencie prowadzimy juz różnica 18 punktów (61:43). W ostatnich 4 minutach tracimy to wysokie prowadzenie i ostatecznie wygrywamy 66:59.

WSTK - KKS Siechnice 66:59 (21:8 7:12 23:16 15:23)
Punkty dla WSTK zdobywali: J. Klan 16 M. Zgrzebnicki 15 K. Łukanus 14 A. Skonieczny 5 D. Chałupka 5 D. Jastrzębski 4 J. Krówczynski 3 B. Kin i M. Sacha po 2

Pracowity weekend mają za sobą młodziczki. Pierwszy zespół WSTK występujący w Lubuskiej Lidze Młodzików wygrał swoje dwa spotkania. W piątek wysoko pokonując Szprotavie Szprotawa 115:23 a w niedzielę podopieczne Czesława Kuppe rozbijają AZS AJP II Gorzów Wlkp. 105: 37. Nasze dziewczęta pewnie prowadzą w ligowej tabeli i z I miejsca na początku lutego przystąpią do rywalizacji z najlepszymi zespołami ligi dolnośląskiej.

Niestety wysokiej porażki doznali młodzicy. Ulegamy w dniu dzisiejszym MKK Basket Gorzów Wlkp. 52:107. O ile pierwsza polowa meczu była zacięta i wyrównana to w drugiej nasi chłopcy obniżyli swoje loty i oddali pole gry rywalom.

WSTK - MKK Basket Gorzów Wlkp. 52:107
Punkty dla WSTK: Sz. Rękoś 16 B. Śladewski 10 J. Chruszczewski 7 Sz. Glapiak 6 M. Stachowski 5 K. Pluciński 4 A. Buczek 4

(tekst: J. CH.)