TworzymyGłos Regionu

WSTK gromi na koniec rundy

Poniedziałek, 17 grudnia 2018 o 09:23, aktualizacja Środa, 02 stycznia 2019 o 10:30, autor: 0 473
WSTK gromi na koniec rundy

Efektownym zwycięstwem WSTK zakończyło bardzo udaną rundę rozgrywek w III Lidze Mężczyzn. Nasza drużyna pokonała UKS Ekonom Legnice i umocniła się na trzecim miejscu w tabeli.

UKS Ekonom Legnica to jedna z dwóch najsłabszych drużyn w lidze, która do tej pory wygrała tylko jedno spotkanie, z 12 jakie rozegrała przed przyjazdem do Wschowy. I z naszego miasta zawodnicy z Legnicy nie będą mieli dobrych wspomnień, bo mecz z WSTK zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy, 102 do 46. Nasi koszykarze jednak nie od początku wykazali, że różnica pomiędzy drużynami jest taka duża. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem gości, a zawodnicy WSTK myślami byli już chyba na wieczornym spotkaniu wigilijnym. Na szczęście przerwa w grze podziałała na nich mobilizująco i trzy następne kwarty zakończyły się przekonywującym zwycięstwem gospodarzy, którzy imponowali szczególnie grą obronną, tracąc w drugiej części spotkania zaledwie 15 punktów. Dzięki wysokiemu prowadzeniu w meczu sprawdzili się wszyscy zawodnicy, a prym wiódł wśród nich Maciej Krówczyński, dla którego był to swoisty ponowny debiut po latach nieobecności w barwach WSTK. Zdobył on aż 31 punktów. Mecz ten zakończył pierwszą rundę zmagań, po której WSTK liczy się w grze o awans do play-off i walki o drugą ligę. Co prawda droga do tego daleka, a gra naszego zespołu daje podstawy by być optymistą. Kolejne spotkania odbędą się po przerwie świątecznej.

(olek/foto: WSTK)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl