Wschowianin wicemistrzem Polski Młodzików

Czwartek, 27 lipca 2017 o 09:34, aktualizacja Czwartek, 03 sierpnia 2017 o 09:25, autor: 3 1795
Wschowianin wicemistrzem Polski Młodzików

W dniach 22-23 lipca w Sulejowie odbył się finał Mistrzostw Polski Młodzików. W turnieju wzięło udział 16 najlepszych duetów w kraju wyłonionych w drodze eliminacji wojewódzkich oraz czterech półfinałów MP, z których awansowały po 4 najlepsze drużyny.

Wschowę reprezentował zawodnik Zahir Volley Wschowa Jędrzej Bąkiewicz, który grał w parze z Kamilem Małeckim reprezentującym klub Rzemieślnik Kwilcz. Nasza para bez problemów przebrnęła etap wojewódzki i półfinały pewnie wygrywając wszystkie mecze 2:0.

Reprezentanci województwa wielkopolskiego w pierwszym meczu trafili na wolny los, ponieważ nie stawiła się para z Nałęczowa. Kolejny mecz to popis wspaniałej gry naszej pary, która wygrała 21:9, 21:7. W następnej rundzie naszym przeciwnikiem była para z Kielc, która była jednym z faworytów do medalu. Po wyrównanym pierwszym secie wygrywamy 21:17, drugi set to znów popis wspaniałej gry pary Bąkiewicz & Małecki i pewna wygrana 21:9 jednocześnie dająca awans do półfinału.

Kolejnego dnia mecz półfinałowy nasi zawodnicy rozegrali z parą reprezentującą kluby Gwardii Wrocław i Cuprum Lubin. I tym razem para Bąkiewicz & Małecki nie dała najmniejszych szans rywalom pewnie wygrywając w dwóch setach 21:11 i 21:9, tym samym zameldowali się w wielkim finale, w którym ponownie przyszło im się zmierzyć z parą z Kielc. Ostatecznie nasz zespół musiał uznać wyższość rywali, przegrał spotkanie 2:1. Mimo porażki to wielki sukces naszego zawodnika, dla którego to drugi srebrny medal rangi Mistrzostw Polski. Gratulujemy sukcesu!!

(jar)

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar
~KIBIC :)
27.07.2017 09:51

BRAWO Panowie :) Gratulacje!!!

avatar
~kibic 2
27.07.2017 22:10

Gratulacje...talent poparty pracą..

avatar
~Wschowianin
27.07.2017 22:51

Gratulacje za osiągnięty wynik sportowy, dla zawodników, trenerów. Talent, systematyczna praca, szczęście i nieustepliwość to wszystko maja Ci wielcy ludzie. Wszystkiego dobrego życzę a także kolejnych sukcesów na różnych imprezach sportowych. Wierny kibic.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaSławaDzieci zmierzyły się w Aquathlonie
21.07.20181 316
Już po raz 21. na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku rozgrywane są zawody w Triathlonie. 21 czerwca, w sobotę, ci najmłodsi i trochę starsi zmierzyli się w aquathlonie. Zmagania po...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl