TworzymyGłos Regionu

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego w Staszicu

Poniedziałek, 02 września 2019 o 13:12, aktualizacja Niedziela, 08 września 2019 o 02:21, autor: 0 3335
Wojewódzka inauguracja roku szkolnego w Staszicu

W I ZS im. St. Staszica we Wschowie odbyły się wojewódzkie uroczystości rozpoczynające nowy rok szkolny. Młodzież wraz z zaproszonymi gośćmi wzięła udział we Mszy Św. Uroczysty apel odbył się w szkolnej sali sportowej. Życzę wiele radości, spełnienia marzeń w dążeniu do osiągnięcia wymarzonych celów. Wierzę, że dołożycie wszelkich starań, aby nauka i pobyt w naszej szkole był dla was przyjemnością - powiedział dyrektor Damian Janowicz.

Lubuska Kurator Oświaty Ewa Rawa powitała zgromadzonych gości i uczniów. Przypomniała o wczorajszych uroczystościach upamiętniających 80 rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej. Wszyscy muszą pamiętać o przeszłości, ale przede wszystkim myśleć o przyszłości. Kurator dodała, że wspólnym celem nauczycieli, rodziców, organów samorządowych i innych jest wychowanie młodego pokolenia Polaków. 

Do wschowskiej młodzieży zwrócił się wojewoda Władysław Dajczak, który życzył spełnienia oczekiwań przez szkołę. Życzę, abyście mogli spotkać przyjaznych nauczycieli, którzy wyposażą was w wiedzę, pozwolą realizować wasze pasje - dodał lubuski wojewoda. Powiedział, że wykształcona młodzież jest przyszłością Polski.

Podczas uroczystości głos zabrali poseł Marek Ast, starosta Andrzej Bielawski. Życzyli uczniom pomyślności w nowym roku szkolnym, samych dobrych ocen i chęci do zdobywania wiedzy. Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów. 

(pm)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl