TworzymyGłos Regionu

Wizyta biskupa Miry w przedszkolu

Piątek, 07 grudnia 2018 o 14:53, aktualizacja Środa, 12 grudnia 2018 o 11:13, autor: 0 1556
Wizyta biskupa Miry w przedszkolu

Szóstego grudnia dzieci na całym świecie oczekują jednego – wizyty świętego Mikołaja. Nie zawiodły się dzieci w Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Salezjanek, które odwiedził osobiście biskup Miry, święty Mikołaj, który stał się inspiracją dla swojego odpowiednika z Laponii.

Nie każdy wie, albo przynajmniej pamięta, że święty Mikołaj to postać historyczna, jest to święty, który pochodził z Miry i był biskupem. Wsławił się obdarowywaniem ludzi, cudami i pomocą ubogim, a pamięć o nim przetrwała wieki, chociaż aktualnie Mikołajki kojarzą nam się raczej z inną postacią. Jednak Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek odwiedził biskup, z pastorałem i mitrą na głowie, który rozdał upominki dzieciom. Oczywiście najmłodsi nie pozostali świętemu dłużni i przywitali go piosenkami, wierszami, sercami, upominkami, a nawet tańcem. Wszystko to mogą państwo znaleźć w galerii zdjęć.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl