TworzymyGłos Regionu

Weekend na wschowskich drogach: alkohol i nadmierna prędkość

Poniedziałek, 26 kwietnia 2021 o 11:30, aktualizacja Poniedziałek, 26 kwietnia 2021 o 11:57, autor: 1 629
Weekend na wschowskich drogach: alkohol i nadmierna prędkość

Policjanci z powiatu wschowskiego miniony weekend zaliczą do pracowitych. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkości w obszarze zabudowanym o 81 km/h. Weekend stał również pod znakiem nietrzeźwi kierowcy jednośladów. Jeden z zatrzymanych miał 0,7 promimla alkoholu we krwi i orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

KPP Wschowa:

Akcje „Motocykl”, „Prędkość” pomimo niesprzyjających warunków na drogach przynoszą efekty. W miniony weekend (25 kwietnia) wynikiem 131 km/h w obszarze zabudowanym na ograniczeniu do 50 km/h wykazał się 31-letni lekkomyślny Wielkopolanin. Prowadzone liczne kontrole przez wschowskich mundurowych wyeliminował również dwóch nietrzeźwych kierowców. Motocyklista, który wpadł podczas kontroli z blisko promilem alkoholu w organizmie miał już orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Policyjne akcje na drogach prowadzone są cyklicznie i za każdym razem trafiają się kierowcy, którzy bagatelizują obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Ich zachowanie na drogach wpływa bezpośrednio na stan bezpieczeństwa pozostałych uczestników ruchu drogowego, którzy pomimo tego, że sami respektują przepisy to ich życie zostaje narażone na niebezpieczeństwo.

Wschowscy policjanci Wydziału Prewencji, w szczególności ruchu drogowego w ramach prowadzonych akcji nie stosują ulg wobec piratów drogowych nie tylko kierowców aut, ale również jednośladów. Policyjne patrole podczas rutynowych kontroli bacznie przyglądają się zachowaniom kierowców, co ma odzwierciedlenie w wyłapywaniu kierowców znajdujących się pod wspływem alkoholu bądź środków odurzających.

W miniony weekend (25 kwietnia) tuż przed godziną 01.00 patrol prewencji zainteresował się rowerzystą, któremu jazda i utrzymanie się na jednośladzie sprawiały ogromne trudności. 38-latek osiągnął wynik 2 promili alkoholu w organizmie. Tuż po godzinie 8.00 w miejscowości Dębowa Łęka wschowska drogówka dokonała pomiaru prędkości zbliżającego się od strony Leszna Forda Transita. 31-latek na ograniczeniu prędkości do 50 km/h osiągnął wynik 131 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

W godzinach popołudniowych w ramach realizacji akcji „Motocykl” policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę motocykla. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 0,7 promila. Lekkomyślny 32- latek miał orzeczony od 2017 roku dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Źródło/foto; KPP Wschowa

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Piotr
26.04.2021 13:45

A co się stało w Wygnańczycach, ze auto zatrzymanego musiało zostać sholowane?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl