Ważne zwycięstwo WSTK

Piątek, 22 grudnia 2017 o 11:22, aktualizacja Środa, 27 grudnia 2017 o 16:03, autor: 0

21 grudnia w zaległym meczu WSTK pokonało na wyjeździe UKS Rio Team Złotoryja 77:70. To szóste już zwycięstwo naszych koszykarzy, dzięki któremu awansujemy na 4 miejsce w tabeli.

Przypomnijmy, że WSTK postawiło sobie za cel w tym sezonie awans do barażów i walkę o II ligę. Osiągną to cztery pierwsze drużyny. Dzięki czwartkowemu zwycięstwu klub awansował na premiowane 4 miejsce, ale trzeba pamiętać, że do końca sezonu pozostało jeszcze 6 kolejek, a apetyt na awans ma zdecydowanie więcej drużyn, co widać po układzie tabeli.

Poniżej przedstawiamy relację WSTK z meczu ze Złotoryją:

Szóstą wygraną w sezonie odnieśli seniorzy WSTK. Tym razem w pokonanym boju pozostawili ekipę ze Zlotoryi. Po ostatniej porażce na własnym parkiecie nasz zespól jechał z chęcią wygranej i zmazania plamy porażki z ostatniej soboty.

Choć nastawienie było bojowe to rywal jednak nie zamierzał ułatwić nam zadania. Drużyna gospodarzy od samego początku postawiła nam twarde warunki. Wynik w pierwszych minutach meczu oscylował wokół remisu. Dopiero trzy skuteczne akcje pod rząd Damiana Jastrzębskiego pozwoliły odskoczyć na 7 punktowe prowadzenie (28:21).

Wtedy jednak miejscowi ponownie dzięki szybkim kontratakom zniwelowali tę różnicę i po dwóch kwartach wynik spotkania to 42:39 dla WSTK.

III kwarta to gra kosz za kosz. Nasza przewaga po tej części gry zmalała do jednego "oczka" (59:58). Ostatnia część meczu to zacięta gra z obu stron. W 5 minucie IV kwarty ponownie uzyskujemy pięcio punktową przewagę, ale w kolejnych 3 minutach spotkania gospodarze znowu stopniowo odrabiaję straty. Przy wyniku 71:70 to jednak nasz zespól w ostatnich minutach rywalizacji oddaje dwie celne "trojki" i ostatecznie zwyciężamy.

To ważne wyjazdowe zwycięstwo powoduje że rok kończymy z bilansem 6 wygranych i 5 porażek, i dzięki temu awansujemy na upragnioną czwartą lokatę w tabeli, która daje prawo gry w barażach o II ligę.

UKS RIO TEAM Zlotoryja - WSTK 70:77

Punkty dla WSTK zdobyli: K. Łukanus 13, J. Kowalski 12, J. Chałupka 10 , D. Jastrzębski 9, B. Kin 7, J. Krówczynski 9, M. Sacha 5, M. Zgrzebnicki 3, A. Skonieczny 2, D. Chalupka 1, J. Klan 6