TworzymyGłos Regionu

Ważne zwycięstwo WSTK

Piątek, 22 grudnia 2017 o 11:22, aktualizacja Środa, 27 grudnia 2017 o 16:03, autor: 0 735
Ważne zwycięstwo WSTK

21 grudnia w zaległym meczu WSTK pokonało na wyjeździe UKS Rio Team Złotoryja 77:70. To szóste już zwycięstwo naszych koszykarzy, dzięki któremu awansujemy na 4 miejsce w tabeli.

Przypomnijmy, że WSTK postawiło sobie za cel w tym sezonie awans do barażów i walkę o II ligę. Osiągną to cztery pierwsze drużyny. Dzięki czwartkowemu zwycięstwu klub awansował na premiowane 4 miejsce, ale trzeba pamiętać, że do końca sezonu pozostało jeszcze 6 kolejek, a apetyt na awans ma zdecydowanie więcej drużyn, co widać po układzie tabeli.

Poniżej przedstawiamy relację WSTK z meczu ze Złotoryją:

Szóstą wygraną w sezonie odnieśli seniorzy WSTK. Tym razem w pokonanym boju pozostawili ekipę ze Zlotoryi. Po ostatniej porażce na własnym parkiecie nasz zespól jechał z chęcią wygranej i zmazania plamy porażki z ostatniej soboty.

Choć nastawienie było bojowe to rywal jednak nie zamierzał ułatwić nam zadania. Drużyna gospodarzy od samego początku postawiła nam twarde warunki. Wynik w pierwszych minutach meczu oscylował wokół remisu. Dopiero trzy skuteczne akcje pod rząd Damiana Jastrzębskiego pozwoliły odskoczyć na 7 punktowe prowadzenie (28:21).

Wtedy jednak miejscowi ponownie dzięki szybkim kontratakom zniwelowali tę różnicę i po dwóch kwartach wynik spotkania to 42:39 dla WSTK.

III kwarta to gra kosz za kosz. Nasza przewaga po tej części gry zmalała do jednego "oczka" (59:58). Ostatnia część meczu to zacięta gra z obu stron. W 5 minucie IV kwarty ponownie uzyskujemy pięcio punktową przewagę, ale w kolejnych 3 minutach spotkania gospodarze znowu stopniowo odrabiaję straty. Przy wyniku 71:70 to jednak nasz zespól w ostatnich minutach rywalizacji oddaje dwie celne "trojki" i ostatecznie zwyciężamy.

To ważne wyjazdowe zwycięstwo powoduje że rok kończymy z bilansem 6 wygranych i 5 porażek, i dzięki temu awansujemy na upragnioną czwartą lokatę w tabeli, która daje prawo gry w barażach o II ligę.

UKS RIO TEAM Zlotoryja - WSTK 70:77

Punkty dla WSTK zdobyli: K. Łukanus 13, J. Kowalski 12, J. Chałupka 10 , D. Jastrzębski 9, B. Kin 7, J. Krówczynski 9, M. Sacha 5, M. Zgrzebnicki 3, A. Skonieczny 2, D. Chalupka 1, J. Klan 6

(WSTK/rak)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaUpamiętnili Wiec Polski
12.12.20180 283
Złożeniem kwiatów pod tablicą, upamiętniającą wiec polski, rozpoczęły się uroczystości, związane z obchodami 100-lecia tego wydarzenia. Kwiaty pod tablicą złożyli między innymi b...
nazwa
Radykalna podwyżka diet?
11.12.20188 1481

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl