Wakacyjne spotkania w Muzeum Ziemi Wschowskiej

Czwartek, 20 lipca 2017 o 14:22, aktualizacja Poniedziałek, 24 lipca 2017 o 10:35, autor: 0 1016
Wakacyjne spotkania w Muzeum Ziemi Wschowskiej

Jak co roku w czasie wakacji wschowskie muzeum odwiedzają grupy z półkolonii, kolonii zuchowych i obozów harcerskich znad okolicznych jezior. Korzystają z oferty warsztatów opartych na tematach przybliżających historię ziemi wschowskiej, lokalne legendy, dawne rzemiosła czy zagadnienia poświęcone archeologii. Goście zwiedzają również muzealne ekspozycje. 

Duże zainteresowanie wzbudza zawsze możliwość spotkania się na muzealnym dziedzińcu z alpakoterapeutką Karoliną Grys i jej podopiecznymi Versace i Companiero. Warsztaty łączące opowieść o wschowskich sukiennikach, o tym, jak powstaje wełna i zajęcia z alpakami na stałe weszły do oferty edukacyjnej Muzeum Ziemi Wschowskiej.

Tym razem muzeum odwiedziły dzieciaki i instruktorzy z Bazy Obozowej w Wygnańczycach prowadzonej przez ZHP Chorągiew Dolnośląską - Hufiec Lubin.

Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza do uczestnictwa w wakacyjnych wydarzeniach i korzystania ze stałej oferty edukacyjnej, a także z możliwości zamówienia oprowadzania po mieście z przewodnikiem wschowskim.

(MZW)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaSławaDzieci zmierzyły się w Aquathlonie
21.07.20181 320
Już po raz 21. na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku rozgrywane są zawody w Triathlonie. 21 czerwca, w sobotę, ci najmłodsi i trochę starsi zmierzyli się w aquathlonie. Zmagania po...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl