W Zanie rozpoczęli wakacje

Piątek, 23 czerwca 2017 o 13:56, aktualizacja Czwartek, 29 czerwca 2017 o 15:41, autor: 8 2007
W Zanie rozpoczęli wakacje

Uroczystą akademią kończącą rok szkolny 2016/2017 rozpoczęto wakacje w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie. Koniec roku szkolnego to czas podsumowań, wręczenia nagród i podziękowań, czego i w Zanie nie zabrakło.

W związku z tym, że pogoda na początku wakacji nie rozpieszcza, kończąca rok szkolny akademia odbywała się na szkolnym korytarzu. Dyrektor liceum, Elżbieta Przygoda, powitała wszystkich zgromadzonych, w szczególności uczniów i ich rodziców. Następnie w swoim przemówieniu wymieniła część z licznie organizowanych w minionym roku szkolnym konkursów i turniejów, a także wręczono świadectwa z wyróżnieniem. Uczniem o najwyższej średniej w liceum, w klasach pierwszych i drugich, okazał się Krzysztof Binkowski, który pochwalić się może średnią 5.56. Najlepszą uczennicą Gimnazjum Językowego, wśród pierwszych i drugich klas, została Roksana Strózik, ze średnią 5.53. Kończący się rok szkolny jest dla uczniów uczących się w budynku przy ul. Matejki 1 tym bardziej wyjątkowych, gdyż następny całkowicie odmieni oblicze ich szkoły. Jak mówiła pani dyrektor uczniowie muszą wyglądać informacji na temat tego, gdzie rozpoczną naukę 4 września. Tuż przed oficjalnym zamknięciem nauki w mijającym roku szkolnym pani dyrektor złożyła uczniom życzenia na rozpoczynające się wakacje.

- Życzę wszystkim dobrego wypoczynku, wakacji niezapomnianych, ale bezpiecznych i przede wszystkim szczęśliwych powrotów po wakacjach do domów – mówiła Elżbieta Przygoda. – Rok szkolny 2016/2017 uważam za zamknięty.

Po tych słowach na korytarzu zapanowała euforia, uczniowie rozeszli się do klas gdzie odebrali świadectwa, a następnie mogli już cieszyć się z wakacji.

(red.)

Komentarze (8)

avatar
~Rodzic
23.06.2017 17:19

Zakończenie roku 3 klas gimnazjum było na 10:00, więc nic nie przeszkadzało żeby pożegnać godnie licealistów w auli, albo w sali gimnazstycznej.

avatar
~Doinformowany rodzic
23.06.2017 21:37

Drogi Rodzicu, jesteś nie do końca poinformowany. Zakończenie roku klas 3 było o 11.00, a aula nie była w stanie pomieścić takiej ilości uczniów pozostałych klas gimnazjum i liceum. W sali gimnastycznej natomiast znajdują się sprzęty wyniesione z klas na czas remontu.

avatar
~Jan Kotwicki
23.06.2017 21:27

Miny uczniów wyraźnie wskazują że nie mogą doczekać się uwolnienia od szkolnych cugli, które szczególnie w Zanie ograniczają swoich wychowanków do poprawnego politycznie postrzegania świata. Dobrze by się stało by po wakacjach trójka nauczycieli, których nazwisk na razie nie ujawnię, już w szkole nie pracowało!

avatar
~Adaś
24.06.2017 11:36

Ad JK - forumowiczu Janku .... prowokację i intrygę masz we krwi ...... lubisz tym zjawiskiem się "bawić" a do tego stać Cię na "pancerne" wybiegi , .....ok. Ta taktyka potrzebuje bystrości i inteligencji lecz takie "bicie w przelocie" trójki nauczycielskiej ( historyczno-dyrektorskiej) czy uważasz za konieczne ? Adaś

avatar
~????
24.06.2017 13:10

Ja naprawdę nie wiem dlaczego moderatorzy umieszczają komentarze Pana Kotwickiego, które są albo obraźliwe, a teraz są do tego groźbami

avatar
~Jan Kotwicki
24.06.2017 14:54

Adasiu, wystarczy odrobinę spostrzegawczości a na utwierdzenie się w przekonaniu parę rozmów i wszystko jasne.

avatar
~Jan Kotwicki
25.06.2017 08:42

Na pierwszym zdjęciu zwiastującym film , pani /uczennica?/ trzyma kwiaty w pozycji w jakiej myśliwi przenoszą za skoki ustrzelonego zająca. Tak trzymać wiązankę jest wygodniej w tramwaju lub pociagu ale nie w sercu uroczystości i to z Panią Dyrektor e tle. Jako że znany jestem forumowiczom z hodowli królików, mam nadzieję że tym razem nie odmówicie mi kompetencji?

avatar
~XXX
25.06.2017 14:17

Podsumowując relacje ze szkół- jak wygląda wschowska oświata wszyscy mogli zobaczyć. Udanych wakacji, po nich pewnie niewiele się zmieni.