W Szlichtyngowej razem z królami podążali do małego Jezusa

Wtorek, 09 stycznia 2018 o 09:48, aktualizacja Czwartek, 11 stycznia 2018 o 13:32, autor: 1 1132
W Szlichtyngowej razem z królami podążali do małego Jezusa

Orszaki ulicami miast w związku ze świętem Objawienia Pańskiego, zwanego w tradycji polskiej świętem Trzech Króli, z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Również w Szlichtyngowej mieszkańcy miasta powędrowali za mędrcami ze wschodu do nowonarodzonego Jezusa.

Po mszy św. o g. 11.00 mieszkańcy, ponad 550 osób wraz z trzema Królami, jadącymi na koniach udali się na spotkanie z Jezusem Zbawicielem do betlejemskiej szopki w większości w strojach królewskich z koronami na głowie ufundowanymi przez FUNDACJĘ TRZECH KRÓLI. Fundacja ta również zaopatrzyła idących w Orszaku w kolędowe śpiewniki. W Orszaku wzięło udział ponad 500 osób. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy przybyli, św. Rodzinie, Trzem Królom i ich koniuszym, pocztom sztandarowym, niosącym sztandary z logo Orszaku, dyrekcjom szkół, paniom katechetkom, straży pożarnej z Wyszanowa , Krzysztofowi Kupczykowi za nagłośnienie, naszej Policji za zapewnienie bezpieczeństwa.

(parafia szlichtyngowa/foto: UMiG Szlichtyngowa)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar
~Szlichtyngowianka
09.01.2018 19:51

Przepięknie!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl