W Polsce wciąż niepokonani

Wtorek, 05 czerwca 2018 o 10:47, aktualizacja Poniedziałek, 11 czerwca 2018 o 13:02, autor: 5 649
W Polsce wciąż niepokonani

Ze złotymi medalami wrócili uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie z finału krajowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym!

Gospodarzami zawodów była Włoszczowa (woj. świętokrzyskie). To właśnie w tej miejscowości w dniach 28-30 maja 2018 r. spotkały się najlepsze drużyny w Polsce. Łącznie 17 ekip w kategorii szkół podstawowych  i gimnazjalnych. W tej doborowej stawce znaleźli się także zawodnicy ze Wschowy – Mistrzowie Lubuskiego.

Finał krajowy we Włoszczowie był już 11 finałem krajowym. Zawody są ogromnym przedsięwzięciem. O wysokim prestiżu świadczy lista osób, które objęły patronatem zawody: Joachim Brudziński – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Anna Zalewska – Minister Edukacji Narodowej, Robert Werle – Przewodniczący Krajowej Rady BRD, Andrzej Witkowski – Prezes Polskiego Związku Motorowego, nadinsp. Jarosław Szymczyk – Komendant Główny Policji, Adam Jarubas - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Agata Wojtyszek – Wojewoda Świętokrzyski, Kazimierz Mądzik – Świętokrzyski Kurator Oświaty, Grzegorz Dziubek - Burmistrz Włoszczowy, Jerzy Suliga - starosta włoszczowski.

Turniej BRD składa z 5 konkurencji. Pierwszego dnia nasi reprezentanci zmagali się z dwoma: testem wiedzy z przepisów ruchu drogowego i testem skrzyżowań. Drugiego dnia odbyły się 3 kolejne konkurencje: jazda po rowerowym torze przeszkód, jazda kontrolowana po miasteczku ruchu drogowego oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. W każdej z nich nasi zawodnicy prezentowali się bardzo dobrze. Decydujące rozstrzygnięcia zapadły na torze przeszkód oraz w miasteczku ruchu drogowego. Finałowe przejazdy wszyscy obserwowali z zapartym tchem! Każdy najmniejszy błąd był dosłownie na wagę złota! A tych błędów nasi uczniowie popełnili najmniej! Po ostatnich przejazdach mogliśmy unieść ręce w geście zwycięstwa!

Od 11 lat rozgrywany jest finał krajowy BRD dla uczniów Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych. W ciągu tych lat 8 razy z rzędu na  najwyższym stopniu podium stawali uczniowie Ośrodka we Wschowie.

Autorami sukcesu są:

Szkoła Podstawowa: Mateusz Guziak, Kamil Olenkiewicz, Mateusz Łysio. Opiekun: Bartosz Jankowiak.

Mateusz Łysio zdobył również tytuł Indywidualnego Mistrza Polski, a Kamil Olenkiewicz stanął na najniższym stopniu podium w całym turnieju w kategorii Szkół Podstawowych.

Gimnazjum: Kacper Juszkiewicz, Adrian Młotkowski, Wojciech Kaczmarek. Opiekun: Dariusz Romanowicz.

Wojciech Kaczmarek zdobył również tytuł Indywidualnego Mistrza Polski w kategorii Gimnazjum.

REKLAMA

Komentarze (5)

avatar
~:)
05.06.2018 19:07

Gratulacje!!!! Wspaniale !!!

avatar
~AAA
05.06.2018 20:25

Serdeczne gratulacje

avatar
~Niecierpliwy
06.06.2018 09:17

Czekam na komentarz - "mogli by się wreszcie zająć w ośrodku wychowaniem patriotycznym, a nie jeżdżeniem na rowerach.". Czekam.

avatar
~mhm
06.06.2018 15:10

Albo jeździć na rowerze w barwach narodowych z flagami na kierownicy :) Janek! Janek !

avatar
~Jan Kotwicki
06.06.2018 16:01

Nie drwijcie sobie. Stanom Zjednoczonym nikt nie zagraża w takim stopniu jak Polsce a symbole patriotyczne są na każdym kroku i nie trzeba specjalnie zachęcać Amerykanów o różnym kolorze skóry do demonstrowaniu patriotyzmu. Decydujmy się biało-czerwone kotyliony albo żonkile.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaRuszyła kampania wyborcza. Wybory samorządowe już 21 października
14.08.201812 836
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dzisiaj (14 sierpnia) datę wyborów samorządowych. Wybory do samorządów wojewódzkich, powiatowych i gminnych wraz z wyborami na burmistrza (...
nazwa
Światłowód na Zaciszu
12.08.20187 3339

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl