TworzymyGłos Regionu

W Polsce wciąż niepokonani

Wtorek, 05 czerwca 2018 o 10:47, aktualizacja Poniedziałek, 11 czerwca 2018 o 13:02, autor: 5 865
W Polsce wciąż niepokonani

Ze złotymi medalami wrócili uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie z finału krajowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym!

Gospodarzami zawodów była Włoszczowa (woj. świętokrzyskie). To właśnie w tej miejscowości w dniach 28-30 maja 2018 r. spotkały się najlepsze drużyny w Polsce. Łącznie 17 ekip w kategorii szkół podstawowych  i gimnazjalnych. W tej doborowej stawce znaleźli się także zawodnicy ze Wschowy – Mistrzowie Lubuskiego.

Finał krajowy we Włoszczowie był już 11 finałem krajowym. Zawody są ogromnym przedsięwzięciem. O wysokim prestiżu świadczy lista osób, które objęły patronatem zawody: Joachim Brudziński – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Anna Zalewska – Minister Edukacji Narodowej, Robert Werle – Przewodniczący Krajowej Rady BRD, Andrzej Witkowski – Prezes Polskiego Związku Motorowego, nadinsp. Jarosław Szymczyk – Komendant Główny Policji, Adam Jarubas - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Agata Wojtyszek – Wojewoda Świętokrzyski, Kazimierz Mądzik – Świętokrzyski Kurator Oświaty, Grzegorz Dziubek - Burmistrz Włoszczowy, Jerzy Suliga - starosta włoszczowski.

Turniej BRD składa z 5 konkurencji. Pierwszego dnia nasi reprezentanci zmagali się z dwoma: testem wiedzy z przepisów ruchu drogowego i testem skrzyżowań. Drugiego dnia odbyły się 3 kolejne konkurencje: jazda po rowerowym torze przeszkód, jazda kontrolowana po miasteczku ruchu drogowego oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. W każdej z nich nasi zawodnicy prezentowali się bardzo dobrze. Decydujące rozstrzygnięcia zapadły na torze przeszkód oraz w miasteczku ruchu drogowego. Finałowe przejazdy wszyscy obserwowali z zapartym tchem! Każdy najmniejszy błąd był dosłownie na wagę złota! A tych błędów nasi uczniowie popełnili najmniej! Po ostatnich przejazdach mogliśmy unieść ręce w geście zwycięstwa!

Od 11 lat rozgrywany jest finał krajowy BRD dla uczniów Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych. W ciągu tych lat 8 razy z rzędu na  najwyższym stopniu podium stawali uczniowie Ośrodka we Wschowie.

Autorami sukcesu są:

Szkoła Podstawowa: Mateusz Guziak, Kamil Olenkiewicz, Mateusz Łysio. Opiekun: Bartosz Jankowiak.

Mateusz Łysio zdobył również tytuł Indywidualnego Mistrza Polski, a Kamil Olenkiewicz stanął na najniższym stopniu podium w całym turnieju w kategorii Szkół Podstawowych.

Gimnazjum: Kacper Juszkiewicz, Adrian Młotkowski, Wojciech Kaczmarek. Opiekun: Dariusz Romanowicz.

Wojciech Kaczmarek zdobył również tytuł Indywidualnego Mistrza Polski w kategorii Gimnazjum.

REKLAMA

Komentarze (5)

avatar
~:)
05.06.2018 19:07

Gratulacje!!!! Wspaniale !!!

avatar
~AAA
05.06.2018 20:25

Serdeczne gratulacje

avatar
~Niecierpliwy
06.06.2018 09:17

Czekam na komentarz - "mogli by się wreszcie zająć w ośrodku wychowaniem patriotycznym, a nie jeżdżeniem na rowerach.". Czekam.

avatar
~mhm
06.06.2018 15:10

Albo jeździć na rowerze w barwach narodowych z flagami na kierownicy :) Janek! Janek !

avatar
~Jan Kotwicki
06.06.2018 16:01

Nie drwijcie sobie. Stanom Zjednoczonym nikt nie zagraża w takim stopniu jak Polsce a symbole patriotyczne są na każdym kroku i nie trzeba specjalnie zachęcać Amerykanów o różnym kolorze skóry do demonstrowaniu patriotyzmu. Decydujmy się biało-czerwone kotyliony albo żonkile.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaSiedlnicaMuzyczne popołudnie w Siedlnicy
22.05.20190 155
Sołtys wsi Siedlnica wraz z radą sołecką zapraszają na muzyczne popołudnie z okazji Dnia Matki
nazwa
Dzień Dziecka z OSP
21.05.20190 212

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl