W kraju Muminków

Czwartek, 01 marca 2018 o 13:00, aktualizacja Wtorek, 06 marca 2018 o 10:14, autor: 2 685
W kraju Muminków

W ramach projektu Erasmus+ „Integracja w inicjatywie”, po raz kolejny uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka we Wschowie wyjechali z wizytą do szkoły partnerskiej. Tym razem była to szkoła w pięknej, mroźnej i śnieżnej Finlandii. W wyjeździe wzięło udział 6  uczniów. Wizyta odbywała się w dniach 04-10.02.2018r., a miejscem docelowym była miejscowość Hämeenkyrö oddalona o czterdzieści kilometrów od Tampere. Projekt realizowany od dwóch lat w Ośrodku, obejmuje współpracę ze szkołami z Finlandii, Estonii, Niemiec i Polski.

Podróż do Finlandii była długa, ale ekscytująca, ponieważ uczniowie po raz pierwszy w życiu lecieli samolotem. Na uczniów, w kraju Muminków czekał tydzień pełen wrażeń i atrakcji. Mieli oni możliwość zapoznania się ze szkołą partnerską i rówieśnikami z innych krajów, uczestniczyli w zajęciach w szkole oraz promowali Polskę, Wschowę i swoją szkołę.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach sportowych, które odbywały się na mroźnym i zdrowym powietrzu, w tym min zorganizowany został wyjazd na narty, gdzie prawie wszyscy uczniowie  po raz pierwszy mieli możliwość szusowania na stoku, oczywiście pod czujnym okiem instruktora.

Nasze miejsce noclegowe położone było w środku lasu, nad zamarzniętym jeziorem. Podziwiając uroki pięknej zimy, w wolnym czasie uczniowie spacerowali po okolicy oraz  jeździli na sankach. Wieczorami spędzali czas na wspólnych rozmowach, zajęciach integracyjnych oraz grach planszowych. Skorzystali również z łaźni fińskiej.

Niezwykłą niespodzianką była wycieczka do Tampere. Tu  uczniowie zwiedzili muzeum Vapriikki, mieszczące się w starym budynku fabryki oraz przebywali kilka godzin w parku trampolin, korzystając ze wielu dostępnych tam atrakcji.

Tydzień upłynął szybko i nadszedł czas powrotu do kraju, jednak tydzień spędzony w pięknej Finlandii na długo pozostanie w pamięci uczestników i nauczycieli.

 Sylwia Morawska

Joanna Chodorowska

Renata Rokicka

                                                                                    

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar
~Mama
01.03.2018 13:28

Tylko pozazdrościć szkole takiej inicjatywy. Gratulacje

avatar
~Mama 2
01.03.2018 15:27

Bo to jest świetna szkoła i super przedszkole! Każdy może być w niej sobą.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaPomalowali i usmażyli jajka
20.03.20180 1
Święta Wielkanocne tuż tuż a co za tym idzie coraz częściej w przestrzenni publicznej pojawiać się będą symbole tych świąt. Jednym z najważniejszych jest jajko. W Sławie po raz drugi urz...
nazwa
Kolizja na Kamiennej
19.03.201817 7281
nazwa
Wybierać mądrze
19.03.20180 67

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl