TworzymyGłos Regionu

W kraju Muminków

Czwartek, 01 marca 2018 o 13:00, aktualizacja Wtorek, 06 marca 2018 o 10:14, autor: 2 1161
W kraju Muminków

W ramach projektu Erasmus+ „Integracja w inicjatywie”, po raz kolejny uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka we Wschowie wyjechali z wizytą do szkoły partnerskiej. Tym razem była to szkoła w pięknej, mroźnej i śnieżnej Finlandii. W wyjeździe wzięło udział 6  uczniów. Wizyta odbywała się w dniach 04-10.02.2018r., a miejscem docelowym była miejscowość Hämeenkyrö oddalona o czterdzieści kilometrów od Tampere. Projekt realizowany od dwóch lat w Ośrodku, obejmuje współpracę ze szkołami z Finlandii, Estonii, Niemiec i Polski.

Podróż do Finlandii była długa, ale ekscytująca, ponieważ uczniowie po raz pierwszy w życiu lecieli samolotem. Na uczniów, w kraju Muminków czekał tydzień pełen wrażeń i atrakcji. Mieli oni możliwość zapoznania się ze szkołą partnerską i rówieśnikami z innych krajów, uczestniczyli w zajęciach w szkole oraz promowali Polskę, Wschowę i swoją szkołę.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach sportowych, które odbywały się na mroźnym i zdrowym powietrzu, w tym min zorganizowany został wyjazd na narty, gdzie prawie wszyscy uczniowie  po raz pierwszy mieli możliwość szusowania na stoku, oczywiście pod czujnym okiem instruktora.

Nasze miejsce noclegowe położone było w środku lasu, nad zamarzniętym jeziorem. Podziwiając uroki pięknej zimy, w wolnym czasie uczniowie spacerowali po okolicy oraz  jeździli na sankach. Wieczorami spędzali czas na wspólnych rozmowach, zajęciach integracyjnych oraz grach planszowych. Skorzystali również z łaźni fińskiej.

Niezwykłą niespodzianką była wycieczka do Tampere. Tu  uczniowie zwiedzili muzeum Vapriikki, mieszczące się w starym budynku fabryki oraz przebywali kilka godzin w parku trampolin, korzystając ze wielu dostępnych tam atrakcji.

Tydzień upłynął szybko i nadszedł czas powrotu do kraju, jednak tydzień spędzony w pięknej Finlandii na długo pozostanie w pamięci uczestników i nauczycieli.

 Sylwia Morawska

Joanna Chodorowska

Renata Rokicka

                                                                                    

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar
~Mama
01.03.2018 13:28

Tylko pozazdrościć szkole takiej inicjatywy. Gratulacje

avatar
~Mama 2
01.03.2018 15:27

Bo to jest świetna szkoła i super przedszkole! Każdy może być w niej sobą.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaŚwiąteczne spotkanie przedszkolaków.
13.12.20180 440
12 grudnia w Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Salezjanek we Wschowie odbyło się wyjątkowe spotkanie, w którym uczestniczyły dzieci wraz z wychowawcami ze wszystkich przedszkoli na te...
nazwa
Upamiętnili Wiec Polski
12.12.20181 967

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl