TworzymyGłos Regionu

W czym tkwi sekret lodów z automatu?

Poniedziałek, 21 września 2020 o 20:12, autor: 0 154
W czym tkwi sekret lodów z automatu?

Przygotowanie lodów z automatu jest stosunkowo proste i nie wymaga rozbudowanego zaplecza. Wystarczy wybrać wysokiej klasy wydajną maszynę oraz zaopatrzyć się w dobrej jakości gotowe mieszanki w proszku lub samodzielnie opracować recepturę. Tyle wystarczy, by serwować lody włoskie lub amerykańskie. Ta pozycja podawana w Twoim lokalu z pewnością przyciągnie mnóstwo klientów!

Jak robi się lody z automatu?

Podstawowym zadaniem maszyny do robienia lodów (https://liron-polska.pl/k/maszyny-do-lodow-wloskich/) jest zamrażanie płynnej mieszanki w sposób ciągły. Jest ona dozowana do rożka waflowego lub kubeczka za pomocą specjalnego zaworu, często nazywanego „heblem”. Taki automat może być wyposażony w pompę, która wtłacza do lodów powietrze, dzięki czemu stają się lżejsze. Niektóre modele wyposażone są w dodatkowe dozowniki, pokrywające krawędzie lodów kolorowym syropem, powstają wtedy tzw. lody tęczowe.

Występujące w Polsce lody włoskie, we Włoszech nazywane są jako soft, dla pokreślenia ich delikatności i miękkości. Drugi popularny rodzaj mrożonego przysmaku stanowią świderki, inaczej określane jako lody amerykańskie. Są one jeszcze zimniejsze i dość twarde. Do ich produkcji służą automaty o wzmocnionej konstrukcji (https://liron-polska.pl/k/maszyny-do-lodow-amerykanskich/).

Co zamiast lodów włoskich i amerykańskich?

Jeśli zamiast znanych lodów włoskich lub amerykańskich decydujesz się serwować równie popularne lody rzemieślnicze, postaw na odpowiedni konserwator do ich przechowywania ( https://liron-polska.pl/witryna-konserwator-do-lodow-rzemieslniczych/). To przemysłowe urządzenie nadaje się do pracy w ciężkich warunkach stacjonarnych oraz w ruchomych placówkach gastronomicznych, takich jak np. foodtrucki.

Konserwatory posiadają wiele ciekawych opcji, z których możesz skorzystać. Możesz w nich przechowywać od 14 do nawet 22 smaków jednocześnie, a nawet wybrać grafikę, która oklei Twój sprzęt. Wszystko zależy od Twoich preferencji i potrzeb. Prowadzenie lodziarni to nie taka trudna sprawa, a płyną z niej ogromne korzyści – zainwestuj więc w odpowiedni sprzęt i działaj!

 

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl