VI Wschowski Kongres Kobiet: Świadome i dumne

Sobota, 07 października 2017 o 13:09, aktualizacja Środa, 11 października 2017 o 11:58, autor: 22 2257
VI Wschowski Kongres Kobiet: Świadome i dumne

Mottem VI Wschowskiego Kongresu Kobiet był fragment piosenki zespołu Raz, Dwa, Trzy ,,I tak warto żyć". A jak warto żyć? Odpowiedzi udzieliła podczas kongresu Urszula Chudak, przewodnicząca Rady Programowej. - Moim zdaniem odpowiedź może być tylko jedna. Warto być świadomą i dumną z faktu bycia kobietą.

7 października odbyła się VI edycja Wschowskiego Kongresu Kobiet. Kongres rozpoczął się od hymnu Wschowy, który został wykonany przez Przemka Kniecia. Następnie na scenie wystąpiła Alicja Chilarska, mażoretka z grupy ,,Finezja" oraz zespół taneczny ,,My" ze Szkoły Podstawowej w Łysinach.

Oficjalnego otwarcia kongresu dokonały panie z Rady Programowej - Urszula Chudak i Hanna Knaflewska-Walkowiak.

- Prawdziwie mądra kobieta wie - mówiła Urszula Chudak - że nie musi mieć 20 lat i figury modelki. Jeżeli ma grube uda, nie nosi obcisłych spodni. Jeżeli ma niezgrabny nos, umiejętnie go przypudrowuje. Jeżeli jest niska, zakłada szpilki. Ot, to taka nasza babska filozofia, mówiąc oczywiście o tym z lekkim przymrużeniem oka.

Podczas oficjalnej części kongresu, życzenia na ręce organizatorek kongresu składali przedstawiciele samorządów województwa lubuskiego, gminy Wschowa, Sławy, powiatu wschowskiego, miasta Gorzów i gminy Skwierzyna.

Kongres prowadził Janek Zieliński, piosenkarz i kompozytor, znany z występów w zespole Bolter.  Po oficjalnej części, na scenie można było wysłuchać prelegentek, w tym między innymi dr hab. Marię Zielińską z Uniwersytetu Zielonogórskiego, czy Dominikę Cwynar, współtwórczynię programu ,,Bezpieczna ja".

(rak/foto: martyna)

REKLAMA

Komentarze (22)

avatar
~ela
07.10.2017 16:18

SUPER Kongres wspaniałe wykłady dziekuje organizatoram

avatar
~Zainteresowany
07.10.2017 16:28

Było super, pięknie. Ciekawe tematy, a wspólny śpiew zachwycający. Wspaniała zabawa.

avatar
~sam_na_sali
07.10.2017 19:09

Podziwiam organizatorki. Frekwencja beznadziejna, właściwie tylko słuchaczki Uniwersytetu III. wieku, a im się ciągle chce w to bawić. Szacunek.

avatar
~wschowiak
07.10.2017 19:34

Niestety frekwencja najgorsza w historii kongresu we Wschowie.Chyba trzeba na następny kongres cytować piosenkę "trzeba wiedzieć kiedy że sceny zejść-niepokonany"

avatar
~Wschowianka
07.10.2017 19:52

Dlaczego mała frekwencja? Przecież było dużo ludzi i bybardzo fajnie. Mi się podobało.

avatar
~do wschowiaka
07.10.2017 19:56

A ja jak obserwowałam Hanię i Ulę to myślałam dziewczyny skąd w was tyle siły? Muszę cię zasmucić, one długo jeszcze nie muszą schodzić ze sceny.

avatar
~do "do wschowianki"
08.10.2017 06:40

Przyjechałyśmy na kongres z Leszna. Powiedzieć, że było cudownie, to jakby nic nie powiedzieć. A organizatorki? Klasa sama w sobie.

avatar
~do kom 3
08.10.2017 18:37

wiesz z takimi poglądami to nie tylko będziesz na sali sam, ale i jeszcze w paru innych sytuacjach. Cóż to twój problem.

avatar
~ola
08.10.2017 19:52

Impteza super gratulacje dla organizatorek jak mowiono nie dajmy sobie odebrac wywalczonych praw i jak p Dragan z usmiechem do przodu za rok tez bede na kongresie

avatar
~do Wschowiaka
09.10.2017 08:26

W przyszłym roku pojawią się burmistrzynie Wschowy i Szlichtyngowy aby pokazać się przed wyborami.

avatar
~uczetsniczka
09.10.2017 16:43

było wspaniale bardzo dziękuję organizatorkom za ich zaangażowanie,a mówią że we Wschowie się nic nie dzieje ,no cóż pań ze Wschowy było niewiele

avatar
~Adaś
09.10.2017 17:59

Nawet jeśli jesteście zdania , że ta formuła się "sproszkowała" to i tak nigdy temat "kobiet " nie da się zawładnąć słowem i działaniem a tym bardziej stłumić ? Jaki to zarzut , że uczestnicy to w większości Panie z UTW ....... co możesz na to poradzić , że dopiero jest się "mądrym" po przeżyciu lat z mężczyznami a to obycie daje kobiecie kopalnię wiedzy . One dopiero w tym wieku "wiedzą" , że należy o tym mówić , jak jest na prawdę , że w ogóle trzeba o tym mówić już dla innych kobiet. Same są po "przeżyciach" i tych dobrych i tych ze łzami , ..... p. Chudak była tak odważna i to powiedziała, a inne tylko przemilczały. Jest nas pół na pół więc nie może być inaczej jak dzielimy się po 50/50 , ... starczy wody , starczy tlenu, .... to rozumienie powinno być jasne, a One o to "walczą" ! Walczą ....... czy to miting ? To te grupy społeczne, polityczne, religijne, ksenofobiczne tak podzieliły świat , że dzisiaj Homo jest dla siebie nie gatunkiem człowieka rozumnego a tylko masą DNA jako wysokiego szczeblem drapieżnika. To ortodoksyjna tolerancja nakazuje kobiecie jak ma żyć, kiedy ma rodzić a kłamliwa ideologia sprowadziła to do absurdalnej rzeczywistości , do postawy demonstranta . Można być zdziwionym , ale frekwencja nawet jednej zasadnie niezadowolonej kobiety daje niepokój , .... dlaczego niesprawiedliwość jest wśród nas ? Adaś

avatar
~do wschowiaka
09.10.2017 18:00

Burmistrz Szlichtyngowy była już w tę sobotę. Burmistrz Wschowy niestety nie. Ale za to widziałam, że witano burmistrza Skwierzyny i Sulęcina. Widocznie mieli bliżej niż nasza ze Wschowy.

avatar
~ja-
09.10.2017 18:52

Pani burmistrz Szlichtyngowej była, proszę obejrzeć zdjęcia...a jak"Wschowianka" była, to widziała ...kto był

avatar
~do ktytykujących
09.10.2017 20:37

A czy ktoś pomyślał ile wymaga trudu i pieniędzy by taką ilość osób zabawić i nakarmić? Słowa uznania dla p. Uli i Hani.

avatar
~Podatnik
10.10.2017 11:04

Czy można upublicznić jakie zostały poniesiony koszty , ile zapłacił za to podatnik ?

avatar
~do podatnika
10.10.2017 12:04

Zawsze możesz się zwrócić z takim zapytaniem publicznym do urzędu, ale tam się już musisz podpisać, nie wystarczy "podatnik".

avatar
~wschowianka radzi podatnikowi
10.10.2017 12:07

A może ty coś zrobisz dla nas mieszkańców? Obiecuję ci, że nawet się nie zająknę ile nas podatników to kosztowało.

avatar
~Adaś
10.10.2017 13:06

Ad. wrp - forumowiczu, czasy mamy jakie mamy , życzenia też ? lecz gdyby, a to tylko należałoby napisać , sfinansowałaby osoba prywatna to nos w sos, lecz jeśli z publicznych środków to Twój humor kogo ma rozśmieszać ? Ty płacić , On płaci ( a może więcej niż my obaj ?) , ja płacę (nie mało) dla gminy więc dla mnie takie zapytania typu dociekliwość r. Owoca jest już dzisiaj bardzo na miejscu ...... to forma " tych zmian" .. może myślisz inaczej ? Adaś

avatar
~do Adasia
10.10.2017 20:23

Wyglądasz na kumatego, przeczytaj więc proszę jeszcze raz do "do podatnika". Wystarczy zapytać, podpisać się i wszystko jasne. Prawda?

avatar
~Adaś
11.10.2017 11:28

Ad. "do Adasia" - dzięki za tak wysokie noty , forumowiczu jesteś cudowny........ oczywiście , że prawda . Adaś

avatar
~ZEB