TworzymyGłos Regionu

Ustalili wstępnie, że strajkują do środy. Co będzie dalej - czas pokaże

Piątek, 12 kwietnia 2019 o 16:16, aktualizacja Czwartek, 18 kwietnia 2019 o 16:15, autor: 68 4132
Ustalili wstępnie, że strajkują do środy. Co będzie dalej - czas pokaże

- Decyzje podejmujemy wspólnie - mówił o strajku nauczycieli Mateusz Nowaczyk (na zdj.), reprezentujący ZNP, nauczyciel wychowania fizycznego w Zanie - wstępnie zdecydowaliśmy się na strajk do środy następnego tygodnia. Co będzie dalej - czas pokaże.

12 kwietnia  to piąty dzień strajku nauczycieli. Redakcja Zw.pl rozmawiała w piątek ze strajkującymi w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. T. Zana we Wschowie. 
W Zanie od poniedziałku nie strajkuje dwóch nauczycieli. Pozostali strajkują. Jak mówił nam Mateusz Nowaczyk - ta sytuacja najprawdopodobniej potrwa do środy, czyli 17 kwietnia. Chyba, że w tym czasie nastąpi przełom w rozmowach przedstawicieli rządu i związków zawodowych. 
Z nauczycielami spotykamy się w pokoju nauczycielskim. Rozmawiają ze sobą. Wieloletni nauczyciel pyta, czy rozumiem strajkujących. To dla nauczycieli ważne. Tak myślę. Tym bardziej, że opinia publiczna jest podzielona w tej sprawie. W pokoju nauczycielskim czekam na osobę, która reprezentuje strajkujących - Mateusza Nowaczyka, reprezentującego Związek Nauczycielstwa Polskiego w Zanie. Na stole leży książka. Właściwie dwie książki. Zaglądam, bo mam podejrzenie, że to powieść Tadeusza Bartosia. Okazuje się, że nie, ale tematyka podobna, jeżeli nie identyczna. Myślę sobie, że jak takie książki nauczyciele czytają, to można być spokojnym o przyszłość polskiej szkoły.
Wieloletni nauczyciel przez chwilę relacjonuje telewizyjne wypowiedzi osób, które zarzucają nauczycielom złą wolę. Znam nauczycieli Zana, może nie wszystkich, ale większość tak - trudno dopatrzyć się tutaj jakiejkolwiek złej woli. Zresztą wydaje się, że negatywne wypowiedzi na temat nauczycieli pochodzą od osób, które chyba osobiście nauczycieli nie znają. Wystarczy wejść do pokoju nauczycielskiego w Zanie i od razu widać, że co, jak co, ale trudno te osoby podejrzewać o jakieś niecne zamiary. 
Od Mateusza Nowaczyka dowiaduję się, że najprawdopodobniej w poniedziałek, 15 kwietnia, przedstawiciele strajkujących nauczycieli mają się spotkać w godzinach porannych ze starostą powiatu wschowskiego Andrzejem Bielawskim. Tematem spotkania ma być problem, związany z brakiem wynagrodzenia dla nauczycieli za czas strajku.
Mateusz Nowaczyk informuje, że nauczyciele czują wsparcie uczniów i na pewno części rodziców. To im daje siłę do dalszego strajku. Będą strajkować na pewno do środy, chyba, że coś się zmieni na linii rząd - związki zawodowe. O tym co będzie dalej na wypadek braku porozumienia, zdecydują po świętach. 
Również co do matur w Zanie nie ma obaw. 
- Klasyfikacja maturzystów odbyła się na tydzień przed rozpoczęciem strajku - mówi - uczniowie zatem są sklasyfikowani i na chwilę obecną przystępują do matury.
Mateusz Nowaczyk podkreśla również, że wszelkie decyzje, związane ze strajkiem, nauczyciele podejmują wspólnie. Nikt nikomu niczego nie narzuca. 
(rak)
REKLAMA

Komentarze (68)

avatar

avatar
~Milka
12.04.2019 16:41

Nie poddawajcie się!

avatar
~Zanowiczka
12.04.2019 17:15

Nauczyciele z Zana to wspaniali ludzie, dlatego 99% uczniów ich wspiera. Trzymamy kciuki, żeby dostali to na co zasługują :)

avatar
~do Milka
12.04.2019 18:05

...Ja też jestem za strajkiem nauczycieli i niech trwa przynajmniej 5 lat. Dosyć wciskania dzieciom lewackiego bełkotu o gender i podobnych bredni. Każdy tydzień strajku to około 300-350 mln zł oszczędności dla budżetu. Jarek to GENIUSZ!

avatar
~Do do Mika
12.04.2019 19:18

Chyba nieszło Ci w szkole zbyt dobrze.

avatar
~Dokładnie
12.04.2019 19:47

Dokładnie tak niech strajkują jak ich na to stać , jak są tacy bogaci że nie muszą pracować , zwykły człowiek utrzymujący ten kraj nie może pozwolić sobie na strajkowanie ...

avatar
~do "Do do Mika"
12.04.2019 23:53

Gawiedź daje Ci łapki+, bo nie wiedzą, że to zarówno Tobie jak i Im "nie szło".

avatar
~alla
12.04.2019 18:34

Brawo dla Zana ,super nauczyciele (...), trzymajcie sie , wielu , bardzo wielu jest z Wami, SZACUN dla strajkujących

avatar
~Nie dla strajku!
12.04.2019 20:44

Moje zdanie jest odmienne. Nauczyciele jako grupa zawodowa uważa się za lepszy sort. Dzisiaj społeczeństwo jest wybitnie wykształcone w różnych dziedzinach życia, ale nie jestesmy nauczycielami i dla Was jesteśmy gorszego sortu . Czasy są niekorzystne, gdyż każda grupa zawodowa jest przeciążona obowiązkami zawodowymi i każda jest ważna i chce być efektywnie wynagradzana. To fakt, kształtujące polską młodą przyszłość i szacun, ale jesteśmy i My każda inna grupa zawodowa, która kreuje i wspomaga Waszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, bo jesteśmy na równi. Wasze postulaty są nierealne i niesprawiedliwe względem reszty społeczeństwa.

avatar
~Obywatel
12.04.2019 20:30

Skoro podjęli się strajku to niech strajkuja, a nie biorą masowo zwolnienia, które same się nie rozliczą...!!!

avatar
~Inni nauczyciele
12.04.2019 21:05

Jesteśmy z Wami.

avatar
~140 dzień nowego burmistrza
12.04.2019 21:07

Starosta spotyka się ze strajkującymi w poniedziałek. A "oświecony" .NOWOCZESNY burmistrz Antkowiak zaszył się do mysiej dziury i obrał kurs na przeczekanie. Nieporadny tchórz i asekurant. A taki był europejczyk w kampanii. Nabrał nas wszystkich, a najbardziej swój KW. Nie starczyło dla wszystkich z listy etatów . Ale ma inny cel wpisać Wschowę do księgi rekordów Guinessa w kategorii "największy Urząd Gminy w przeliczeniu na mieszkańca"

avatar
~zetenpe
12.04.2019 21:14

Tak ważne sprawy dla Wolności, a towarzystwo od fb "wschowa_dla_wolności" / fb wschowa referendum, zero aktywności. Czyżby już osiągnęli swoje cele. Wolność/stołki

avatar
~Do Nauczycieli
12.04.2019 21:19

My rodzice rozumiemy że walczycie o poprawę swojego bytu ,choć jesteśmy zawiedzeni terminem jaki sobie wybraliście ???? Trzeba było zacząć strajk 1 września a nie kiedy są egzaminy i zaczynają się matury ? Wasz strajk to sprawa po między Wami a Rządem ,używanie do tego uczniów stawianie ich w takiej sytuacji jest porażką moralną dla was .Z każdym dniem tracicie w naszych oczach ! Nikt z was palcem nie tknął gdy zamykano gimnazjum nr 1 , szkołę w lginiu i Siedlnicy gdzie były w ten czas wasze związki ??? Zgadzaliscie się na nie pełne etaty w różnych placówkach ,pracowaliście za darmo 2 godziny tygodniowo . Chcecie się bawić w polityczne brudy Broniarza ? To róbcie to w domu nie w szkole , a wciągając w to dzieciaki ????? Już się dalej nie wypowiem bo się tym brzydzę .

avatar
~Zbulwersowana
12.04.2019 21:39

A ja się brzydzę hejtem jaki się wylewa przy każdym wpisie na zw. We Wschowie mamy samych fachowców od WSZYSTKIEGO!!!! Zacznijcie od siebie, zanim będziecie krytykować innych!!!!

avatar
~Obywatel
13.04.2019 10:27

Ja też należę do związków, choć nauczycielem nie jestem (pracownik oświaty) i jakoś nikt nie wstawił się za nami gdy likwidowali księgowość i płace w szkołach!!!!

avatar
~Rodzic
15.04.2019 14:56

A co z naszymi dziećmi kiedy będą mogły wrócić do szkoły i nadrobić materiał.

avatar
~nauczyciel
15.04.2019 17:17

A ja się brzydzę zazdrością i zawiścią tych , którzy nie mają zielonego pojęcia o tym , co trzeba przejść , aby zostać nauczycielem , aby zdobyć wszystkie stopnie awansu , aby użerać się z roszczeniowymi rodzicami , którzy wymagają tylko od szkoły i nauczycieli, aby znosić arogancję ,chamstwo i cwaniactwo niektórych uczniów. Więc zanim napiszecie kolejny hejt , zacznijcie od siebie kochani ? Pozdrawiam wszystkich, którzy nie mogą znieść nauczycieli.

avatar
~Prawy Polak
12.04.2019 23:38

Oczywiście nauczyciele mają prawo do strajku , tyle że nie powinni wciągać w to dzieci. Teraz zastanówmy się nad zasadnością tego strajku. Do września tego roku nauczyciele mają w sumie otrzymać 19 % podwyżki . Czy to mało ? Pewnie nie bo ja pracując kilkadziesiąt lat nigdy jednorazowo nie otrzymałem podwyżki w takiej wysokości. A dodam , że to ja między innymi ,, utrzymuję "nauczycieli . Może ktoś z Was w swoim zakładzie pracy otrzymuje takie podwyżki . Nauczyciele zarabiają mało ale nie mogą żądać wyrównania 30 letnich zaniedbań od razu

avatar
~Szok
13.04.2019 01:13

19 % procent? ja też oglądam TVP, ale takich głupot tam nie mówili. Jak się odbrze rozpędzicie to okaże się, że podwyżki dostali 100% ,do tego dwa wielbłądy i mercedesa. Umówmy się nie ma terminu strajku nauczycieli, który byłby dla Państwa dobry, zawsze będzie źle. Przypominam, że istotą strajku jest utrudnienie funkcjonowania, w tym przypadku placówek oświaty. Ja wiem, wiem praca w szkole to powołanie i praca dla idei, jak praca marszałka Karczewskiego dla idei za 20 tysięcy miesięcznie brutto. Zawszre dobrze gdzie nas nie ma, nauczyciele przegrają z rządem, ale potem przegrają kolejni, i kolejni i jak dojdzie do Ciebie to już nie będzie nikogo kto stanie potwojej stronie. Przypominam, że na budżet Państwa Ci nauczyciele też składają i proszą podwyżkę za pracę, a nie za siedzenie domu.

avatar
~do "prawy polak "
13.04.2019 10:29

Ty jak zawsze, prawostronny "moher", zobacz wyciągi bankowe nauczycieli a dowiesz się prawdy jakie mają zarobki .

avatar
~W.
13.04.2019 06:27

Ja jestem innego zdania niz większość komentujacych. Nie podoba sie - zmienic zawód. Wynagrodzenia nauczycieli są jawne od lat więc osoby wybierając zawód nauczyciela wiedziały na co sie decydują. 15 % podwyżki- ja bym się z takiego wzrostu ucieszyła w wam drodzy nauczyciele w tyłkach się poprzewracalo z tych wszystkich przywilei.

avatar
~~U.
13.04.2019 12:39

Nie podoba się ? zmienić szkołę, na prywatną. Nie stać cię- zmień zawód, na lepiej płatny. I nie jestem nauczycielem- byłam kilka lat, ale zmieniłam zawód, z powodu nadmiaru przywilej.

avatar
~Do w
13.04.2019 13:00

Pamiętaj,ze nauczyciel może w każdej chwil usiąść na kasie w Biedronce. A kto będzie uczył nasze dzieci? Pan z ławki przed Biedronki? Gratuluję !

avatar
~Waldemar
13.04.2019 07:55

Jestem z nauczycielami. Powodzenia.

avatar
~Nìe potrzebny balastr
13.04.2019 12:56

Emeryt nie powinien wyjść na ulice w Proteście głosowej emerytury?Szczaw I mìrabelķi podrożały

avatar
~Janek
13.04.2019 08:13

No szczujnia wschowska rozwija skrzydła i widać ma się dobrze .

avatar
~Xxxx
13.04.2019 10:51

Jestem za nauczycielami. Za te grosze nie warto pracować! Zwykły sklepowy ma te same pieniądze. Gdzie tu sprawiedliwości? Po co im były studia jak po zawodowe zwykły robol ma większą wypłatę. nauczyciele brawo!

avatar
~do "Janka"
13.04.2019 11:51

Kogo nazywasz szczujnią ?

avatar
~Rychu
13.04.2019 11:15

NAUCZYCIELE NIE KOMBINOWAĆ - WIĘKSZOŚĆ OBYWATELI WIECEJ PRACUJĄ I MNIEJ ZARABIAJA.

avatar
~MK
13.04.2019 17:17

A studiowałeś tyle co nauczyciele??? Masz pokończonych kilka studiów podyplomowych?? I wciąż się dokształcasz, bo wciąż potrzeba czegoś innego??? Jeśli nie, to zamilcz.

avatar
~Adaś
13.04.2019 11:49

Nie jestem bezpośrednio osobą zainteresowaną owocem tego strajku, uzyskiem jaki nauczyciele osiągną dla siebie więc tak bezstronnie dorzucę dwa zdania. Bardzo mi się nie podoba podawanie przez media wysokości wynagrodzeń polskich nauczycieli …. ktoś kłamie ? Przedstawiciele rządowi przekazują nam społeczeństwu stawkę nauczycielską 5,6tys. zł/miesiąc brutto (dyplomowany) a sami nauczyciele wykazują wyciąg bankowy netto 1,8tys. (stażysta) do 3,2tys. netto (dyplomowany) ……. teoria Einsteina jest też ciężka do zrozumienia , a dla mnie to działanie z premedytacją dla zmanipulowania. Czy polski nauczyciel pracuje dużo, dobrze, wydajnie, czy ma za dużo dni wolnych od pracy to bym nakazał Państwu ocenić po sobie. Byliście nauczani w (jakiś tam) polskich szkołach i zostaliście dzisiaj w życiu kimś ? Czy kimś wartościowym, czy potraficie sami egzystować w tym świecie i na siebie zarabiać …. jeśli tak , to znaczy, że nauczyciele nas dobrze wykształcili, choć z pewnością wielu chodziło na wagary - każdy wie o co chodzi, nawiązuje do całego pasma ++++ . Dzisiaj w każdym cywilizowanym społeczeństwie dwa zawody są objęte przez rząd wyjątkową troską i dbałością, to lekarze i nauczyciele. Oba decydują o stanie kondycji narodu, o przyszłości, doniosłości i ważności w strukturach świata, dlatego mnie w ich kwalifikacje nie szkoda pieniędzy. Jeśli ktoś nie rozumie, lub partykularnie chce to rozegrać, że nauka i szkolnictwo tworzy jeden napęd rozwoju kraju, jeśli występuje kalkulacja, drugie dno i upolitycznienie sprawy to mamy to co mamy. Znowu podziały, znowu na białych i czarnych, znowu rząd przeciw jakiejś tam grupie zawodowej ( a nigdy przeciw górnikom ?) …. toteż tak jesteśmy spostrzegani na zachodzie. Jako awanturnicy i rozrabiacze z Europy wschodniej z pakiem roszczeń . Nauczycielom należy pomóc, nie pomawiać ich, nie zwymyślać im …… tej grupie zawodowej nie należy oszczędzać "ciepłej wody" , Oni dają produkt o największym znaczeniu społecznym i biznesowym. Nam potrzeba mądrych Waszych dzieci, bardzo dobrze wykształconych, znających bardzo dobrze swój zawód, ze znajomością języków obcy, mobilnych i rozumnych. Nie wolno Polsce popełnić już zaistniałego błędu - kolejny exodus teraz to nasza zagłada. Bardzo mnie ciekawą poniedziałkowe rozmowy z p. Starostą Bielawskim, liczę, że podobnie jak prezydent Trzaskowski stanie na wysokości zadania i rozwiążę sprawy płacowe nauczycieli za okres strajku pozytywnie dla nich ! Adaś

avatar
~do Adaś
13.04.2019 14:23

A Ty płacisz swoim pracownikom jak do roboty nie przychodzą i dodatkowo narażają cię na straty wizerunkowe firmy? Starosta Bielawski pokaże im obowiązujące go przepisy i odeśle z kwitkiem, gdyż w innym przypadku sam dopuści się naruszenia prawa. Pan Nowaczyk nie został poinformowany przez centralę ZNP, że strajkuje za "frico"? W sprawie matur też się mota mówiąc ..."co do matur w Zanie nie ma obaw"..., by po chwili stwierdzić, że ..."na chwilę obecną przystępują do matury". Pytanie co się stanie, gdy chwila obecna przeminie i nastanie czas zdawania egzaminu dojrzałości?

avatar
~Prawybezprawia!
13.04.2019 12:05

Cyt. ..." nie powinni wciągać w to dzieci.....", wciągać to ty możesz ale szmatę na kij od szczotki, a nauczycieli chłopcze to nie ty utrzymujesz tylko oni sami ze swojej ciężkiej pracy rąk i umysłu - podobnie jak większość naszych rodaków....!, chyba, że ty się do tych zaliczasz co to żyją na krzywkę cudzej pracy oraz jak wasze plus z podatków od pensji naszych nauczycieli i emerytur ....!!!!. Tak więc poprzestań już na przekazach " informacji dnia" z Nowogrodzkiej, których jedynym celem jest dzielenie naszych rodaków na LEPSZY i GORSZY SORT !!! ew, jak to wasz senator od SKOków powiedział "eliminacji tych innych...." bowiem zahacza to znamiona faszyzmu ....!. Wasze "przekazy dnia" z Nowogrodzkiej już wszystkim wychodzą bokiem.... i to powiedzonka typu, ....." bo przez te osttttatttnie osieeeemmm lattt......" i takie im podobne pisowskie be ble, be ble, be ble ...... to jak plagiat przemówień Towarzysza Gierka, który teraz tam za niebios ma z was ubaw aż po same pachy ....!!!. Strajk Nauczycieli jest strajkiem nas wszystkich...strajkiem dobrej oświaty, strajkiem przyszłości dla naszych dzieci w brew waszej prymitywnej propagandzie w stylu Nowogrodzkich Pisiewiczów i Misiewiczów .... !!! Nara !. Strajk do S K U T K U !!!!!!

avatar
~Psiarek....
13.04.2019 13:47

Taki Janek Psiarek - nauczył się jednego określenia zaczerpniętego ze swojej psiarni coś na wzór stojącego za plecami prezesa obecnego ministra od policji krzyczącego na komendę -cyt.....Komuniści i złodzieje!!!!...." - paradoksem jest TO, iż jako sufler swojego "pana" o jakich "komunistach i złodziejach" on wykrzykiwał, bowiem pełno ich jest w szeregach jego partii????. Jaki z tego morał?: - wystarczy w pisie być suflerem swojego "pana" a zostaniesz wynagrodzony pewnym etatem ....., to jak za Komuny: - "nie matura tylko chęć szczera zrobi z ciebie oficera" , w tym przypadku ministra ...!. Tak więc o jakiej "szczu......ni" mówisz człowieku?, może o tej jak ci twoi poniżają na oczach świat i europy naszych NAUCZYCIELI !!!!. Mam pytanie: - jaki nauczyciel cię edukował?, czy twoja końcowa edukacja to 7 klas szkoły podstawowej z co najmniej dwiema poprawkami ???. Nara !

avatar
~Rodzic
13.04.2019 13:51

Czy naprawdę widzicie w tym strajku pieniądz? Dlaczego? Czy rodzice 6, 7 i 8 klas są zadowoleni,ze ich dzieci w 2 lata muszą ogarnąć 3 lata gimnazjum? To wprowadził rząd nie nauczyciele. Czy rodzice 3 klasy gimnazjum i 8 klasy SP są zadowoleni,ze ich dzieci ida od 01 września do szkół razem? To wprowadził rząd nie nauczyciele. Czy rodzice 6-latkow byli zadowoleni,gdy ich dzieci musiały iść do szkół. To też wprowadził były rząd nie nauczyciele. Czy rodzice 6 latkow są zadowoleni,że ich dzieci za rok będę uczyć się biologii i geografii zamiast jedego przedmiotu jakim jest przyroda. To tez wprowadził rząd nie nauczyciele. Nikt z nas nie widzi tych ton dokumentów, które wprowadził rząd,a nauczyciele muszą robić. Każdy kolejny rząd zarzuca im coś nowego. Nayczyciel to człowiek jak każdy z nas,który ma również swoje granice wytrzymałości. Wszyscy widzimy tylko 18h przy tablicy i wolne. Popatrzcie proszę trochę głębiej. Porozmawiajcie z nimi na zebraniach. Posłuchajcie ich. Niech opowiedzą Wam o swojej pracy. I w każdym zawodzie są ludzie i ludzie.

avatar
~nauczyciel do "do Adaś"
13.04.2019 15:48

Wyciąganie słów z kontekstu, gdy się nie wie , o co chodzi, jest nieuczciwe - świadczy o złej woli i ignorancji. P. Nowaczyk mógł tak powiedzieć o maturach. W Zanie, ze wzgl. na widmo strajku, rada klasyfikacyjna odbyła się z tygodniowym wyprzedzeniem. Maturzyści mają otwartą drogę do matury. A jak widać we Wschowie pomoc na egzaminach znajdzie się zawsze. Gdy nastanie czas egzaminów dojrzałości, mam nadzieję wreszcie dojrzale zachowa się rząd. Co do zachowania naszego starosty nie mamy złudzeń...

avatar
~do nauczyciel
14.04.2019 15:32

I po co ta ściema "nauczycielu". Głównym założeniem strajku było sparaliżowanie procesu egzaminacyjnego gimnazjalistów, ośmioklasistów i maturzystów. ..."Opublikowano: 21 marzec 2019 - Związek Nauczycielstwa Polskiego wystąpił dziś do Głównego Inspektora Pracy o zobowiązanie podległych sobie Inspekcji do podjęcia interwencji w sprawie bezprawnego delegowania nauczycieli do pracy w zespołach nadzorujących, utworzonych w innych szkołach niebędących dla tychże nauczycieli pracodawcami"... Nie udało się zakłócić dwóch pierwszych, to ZNP zrobi wszystko, by zakłócić przebieg matur i w imię irracjonalnej nienawiści do rządzących pozbawią swoich uczniów możliwości dalszej edukacji. Z pewnością będą wam wdzięczni za taki prezent. Od siebie życzę wam smacznego jajka na sali gimnastycznej..."W związku z licznymi pytaniami kierowanymi do Zarządu Głównego ZNP, dotyczącymi przebiegu strajku w czasie przerwy świątecznej informujemy, że zgodnie z dzisiejszą uchwałą Prezydium Zarządu Głównego ZNP strajk w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych jest kontynuowany. Oznacza to, że w czasie przerwy świątecznej, czyli dniach wolnych od zajęć dydaktycznych, strajkujący pracownicy również przychodzą na teren szkoły (placówki, przedszkola) i podpisują listę strajkową, jeśli wyrażają wolę kontynuowania udziału w strajku. Dopuszczalne jest w te dni ustalenie przez komitet strajkowy wspólnie ze strajkującymi innych, niż wynikające z planu zajęć, godzin przebywania na terenie szkoły (przedszkola, placówki). Wynika to z faktu, że w czasie strajku pracownicy strajkujący nie świadczą pracy, zatem nie obowiązują ich polecenia dyrektora w tym dotyczące czasu pracy"...

avatar
~Do "do nauczyciel"
14.04.2019 16:22

My naprawdę umiemy czytać i szukać informacji. Po co tracić czas na takie długie cytaty??? A strajkujący zawsze szukają najskuteczniejszych metod. Inaczej bez sensu byłoby poświęcenie pensji. Za chrześcijanskie życzenia dziękujemy z taką samą życzliwością.

avatar
~do tych "co umieją czytać"
15.04.2019 00:11

Co do czytania to się zgodzę, ale czy ze zrozumienie? Z informacjami też sobie radzicie, "cała prawda całą dobę". Długie cytaty? przesada. Strona ZNP pełna takich kwiatków. Sponiewieranie swoich uczniów przed egzaminem dojrzałości, to najskuteczniejsza metoda na roztrwonienie resztek autorytetu, który jeszcze "nauczyciele" i to nie wszyscy posiadali.

avatar
~Rodzic
13.04.2019 16:36

A czy ktoś pomyślał o nas rodzicach, jak mamy zapewnić opiekę dzieci(przedszkolaki również) mimo że dyrektorzy oferują ja w formie świetlicy, a jaka ja mam pewność że moje dziecko tam będzie miało opiekę! Muszę albo wziąść opiekę 80%płatną albo "załatwić" babcie albo jeśli nie mam innej możliwości szukać kogoś do opieki i jeszcze za nią zapłacić-i niby mnie na to stać, bo nie jestem nauczycielem!! Nikt nie pomyślał że przez straj reorganizuje pracę innych rodziców...

avatar
~Małe tego
14.04.2019 08:49

Mało tego część nie mogła pójść do pracy i musiała zostać w domu . A jak wiadomo nieobecność w pracy sprawia że dochód narodowy nie jest generowany czyli straty , strajk nauczycieli spowodował straty w państwie

avatar
~Rodzic, czy płaczka...?
14.04.2019 09:49

A czy taki rodzic jak ty pomyślał o nauczycielach o ich potrzebach, o warunkach w jakich pracuje, o oświacie jaka jest zdemolowana przez te rząd, który walczy : - a to z niepełnosprawnymi, a to pracownikami Sadów i TK, a to ze służba zdrowia, a to z nauczycielami, a takich rodziców jak ty ma gdzieś....!!!!!. Bo to nie do nauczycieli Taki Rodzic jak ty powinien mieć pretensję tylko do tych co to przez te ostanie CZTERY LATA RZĄDÓW DEMOLUJĄ NAM OJCZYZNĘ!!!!. Robią sieczkę z mózgu takim jak Ty "RODZIC", który mówi NIE JAKO TROSKLIWY RODZIC, ale jak przedłużone RAMIE Nowogrodzkiej !!!!!!. Przypominam takim "fałszywym troskom rodzica jak twoje", że za tej niedobrej komuny były miesiące, że cały kraj strajkował i wówczas nikt nam nie proponował opieki nad dziećmi, nad przedszkolakami, itd., każdy ODPOWIEDZIALNY RODZIC wiedział co zrobić ze swoim dzieckiem, a nie lamentować i żądać - i żądać jak to wasze pasożytnicze 500 + !!!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl