Uroczyste otwarcie Niepublicznego Przedszkola ,,Bajka" w Sławie

Czwartek, 16 lutego 2017 o 16:49, aktualizacja Środa, 22 lutego 2017 o 13:00, autor: 0 4844
Uroczyste otwarcie Niepublicznego Przedszkola ,,Bajka

16 lutego uroczyście otwarto Niepubliczne Przedszkole ,,Bajka" w Sławie. Symboliczną wstęgę przecięły panie dyrektor przedszkola Alicja Śliwińska, wicedyrektor Danuta Krzyżanowska oraz burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła. Pomieszczenia przedszkola poświęcił ksiądz proboszcz Jerzy Ślusarczyk. 

Przedszkole ,,Bajka", to trzecia placówka obok Wschowy i Głogowa, prowadzona przez firmę specjalizującą się w prowadzeniu profesjonalnych, niepublicznych przedszkoli.

- Mamy łącznie pod opieką ponad 320 dzieci i zatrudnione 43 osoby - mówiła podczas uroczystego otwarcia dyrektor przedszkola w Sławie Alicja Śliwińska - cały czas się rozwijamy, zdobywając zaufanie dzieci i rodziców. Dlatego też nasze placówki poszerzamy i w niedługim czasie liczba naszych podopiecznych wzrośnie do 400 dzieci.

W uroczystym otwarciu placówki uczestniczyli również przedstawiciele samorządów gminnego i powiatowego.

- Nie tak dawno rozmawialiśmy na temat budowy nowego przedszkola, ale muszę przyznać, że kiedy prowadziliśmy rozmowy, to przyjmowałem informacje o nowej placówce z lekkim niedowierzaniem - mówił burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła - ale okazało się, że jesteście panie prawdziwymi biznesmenami, które wyznaczają sobie cele, a potem te cele osiągacie. Gratuluję paniom tego osiągnięcia, ponieważ jest to znakomita szansa dla dzieci i rodziców.

Z kolei starosta Marek Boryczka gratulował inicjatyw edukacyjnych, które powstają na terenie powiatu.

- Tego typu nowoczesny obiekt na miarę XXI wieku, jaki został dzisiaj oddany dzieciom i rodzicom, może tylko cieszyć całą lokalną społeczność - mówił starosta.

Uroczystości zamknęła część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków.

(rak/foto: olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaSławaDzieci zmierzyły się w Aquathlonie
21.07.20181 317
Już po raz 21. na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku rozgrywane są zawody w Triathlonie. 21 czerwca, w sobotę, ci najmłodsi i trochę starsi zmierzyli się w aquathlonie. Zmagania po...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl