TworzymyGłos Regionu

Umowy o współpracy I Zespołu Szkół z pracodawcami

Wtorek, 23 października 2018 o 15:12, aktualizacja Wtorek, 30 października 2018 o 12:59, autor: 0 730
Umowy o współpracy I Zespołu Szkół z pracodawcami

I Zespół Szkół realizuje projekt: „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Powiecie Wschowskim”. Dzięki pozyskanym środkom, uczniowie i nauczyciele biorą udział w kursach kwalifikacyjnych, organizowane są w staże w zakładach pracy dla uczniów, a baza szkoły zyskuje nowe pracownie do kształcenia w zawodach.

Ponadto cyklicznie odbywają się Targi Zawodowe, podczas których pracodawcy, media  i instytucje powiatowe oraz wojewódzkie przedstawiają swoją ofertę skierowaną do absolwentów szkół.

Jednym z ważniejszych punktów tegorocznych Targów Zawodowych 19. października było podpisanie umów o współpracy pomiędzy I Zespołem Szkół i wschowskimi firmami „JEDNOŚĆ” Spółką z o.o. oraz „PRO-TECH” Przedsiębiorstwem Zaopatrzenia Technicznego i Usług . Firma „JEDNOŚĆ” Spółka z o.o.  to wiodący na rynkach europejskich producent pellet na snacki i prażynki zbożowe oraz ziemniaczane.

Firma „PRO-TECH” PZTiU  specjalizuje się  w produkcji walców dla przemysłu poligraficznego, części zamiennych oraz w obróbce metali. Swoje wyroby dostarcza dla takich branż przemysłowych jak: poligrafia, AGD, motoryzacja, przemysł drzewny, przemysł wydobywczy itp.

Umowy zawierają między innymi zasady wzajemnej współpracy oraz odbywania praktycznej nauki zawodu przez uczniów I Zespołu Szkół. Firmy oferują miejsca praktyk dla uczniów 
w zawodach: operator maszyn i urządzeń, elektryk, mechanik maszyn i urządzeń, operator obrabiarek skrawających, operator obrabiarek CNC.

I Zespół Szkół współpracuje z wieloma pracodawcami na terenie naszego miasta i powiatu 
w celu realizowania praktycznej nauki zawodu. Podpisanie umowy pozwala na ściślejszą współpracę z korzyścią zarówno dla pracodawcy jak i dla szkoły i uczniów. Przykładem dobrej praktyki może być firma DOBROWOLSKI, z którą I Zespół Szkół w ramach porozumienia organizuje praktykę zawodową oraz zajęcia teoretyczne dla uczniów na terenie zakładu pracy.

(I ZS)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl