TworzymyGłos Regionu

Udany weekend młodzików w Korona Wschowa Cup 2018

Poniedziałek, 12 marca 2018 o 15:22, autor: 0 1162
Udany weekend młodzików w Korona Wschowa Cup 2018

W pierwszy weekend marca na sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 we Wschowie odbyły się dwa halowe turniej piłki nożnej „Korona Wschowa Cup 2018”. W sobotę rywalizowało ze sobą osiem zespołów  podzielonych na dwie grupy i w niedzielę tak samo. Pierwszego dnia turniej był organizowany dla zawodników z  rocznika 2006 i młodsi, natomiast następnego dnia dla 2005 i młodsi.

Każdy zespół danego dnia, miał okazję zagrać sześć meczy po 12 minut. Oprócz tego wszyscy uczestnicy rozgrywek mieli zapewniony ciepły posiłek, napoje i pamiątkowe medale oraz gwarancję dobrej zabawy w duchu „fair play”, podczas prezentowania swoich umiejętności piłkarskich w trakcie spotkań meczowych. W obu turniejach, dla zespołów z trzech pierwszych miejsc podium, wręczano okazałe puchary a  czterem najlepszym indywidualnościom rozgrywek, przekazywano cenne statuetki. Rodzice „Koronnych” gospodarzy z rocznika 2006 i 2005 postarali się o to, aby uczestnikom i kibicom turnieju, było przyjemnie i słodko, dzięki wspaniałym wypiekom, które przygotowali dla nich oraz słodyczom, którymi częstowano zawodników po każdym meczu.

SOBOTNI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ „KORONA WSCHOWA CUP 2018” – 03.03.2018 r. – ROCZNIK 2006 I MŁODSI.

                I-szy i II-gi zespół Korony Wschowa w tej kategorii reprezentowali: Subocz Miłosz i Dunowski Marcin – bramkarze oraz Patryk Kolman, Szymon Czyż, Adrian Czyż, Maksymilian Dworkiewicz, Filip Kąkalec, Kajetan Kudła, Filip Grabarski, Tomasz Pizoń i Natan Sosnowski.

 

KOLEJNOŚĆ SPOTKAŃ GRUPOWYCH I WYNIKI:

A 1 – A 4: Korona Wschowa I – MUKS Kolejarz Wolsztyn              3 : 0                      

B 1 – B 4: Korona Wschowa II – Warta Śrem                                        0 : 3

A 2 – A 3: FA Głogów – Zryw Zielona Góra                                           0 : 3

B 2 – B 3: MLUKS Dwójka MOS Gubin – MUKS 11 Zielona Góra    2 : 1

A 1 – A 3: Korona Wschowa I – Zryw Zielona Góra                          5 : 0

B 1 – B 3: Korona Wschowa II – MUKS 11 Zielona Góra                   1 : 1

A 4 – A 2: MUKS Kolejarz Wolsztyn - FA Głogów                               3 : 0      

B 4 – B 2: Warta Śrem - MLUKS Dwójka MOS Gubin                         0 : 1

A 1 – A 2: Korona Wschowa I - FA Głogów                                          7 : 0

B 1 – B 2: Korona Wschowa II - MLUKS Dwójka MOS Gubin           1 : 2

A 3 – A 4: Zryw Zielona Góra - MUKS Kolejarz Wolsztyn               0 : 1

B 3 – B 4: MUKS 11 Zielona Góra - Warta Śrem                                   1 : 0

KLASYFIKACJA GRUPOWA:

Gr. A:

1m. – Korona Wschowa I – 9 pkt. (15 : 0)

2 m. – MUKS Kolejarz Wolsztyn – 6 pkt. ( 4 – 3)

3 m. – Zryw Zielona Góra – 3 pkt. (3 – 6)

4 m. – FA Głogów – 0 pkt. (0 – 13)

Gr. B:

1 m. – MLUKS Dwójka MOS Gubin – 9 pkt. (5 : 2)

2 m. – MUKS 11 Zielona Góra – 4 pkt. (3 : 3)

3 m. – Warta Śrem – 3 pkt. (3 : 2)

4 m. – Korona Wschowa II – 1 pkt. (2 – 6)

MECZE PÓŁFINAŁOWE:

3 A:  Zryw Zielona Góra   4 B:  Korona Wschowa II            0 : 0 ( K-3:2) 

4 A:  FA Głogów   3 B:  Warta Śrem                                          1 : 3

1 A:  Korona Wschowa I  2 B:  MUKS 11 Zielona Góra       0 : 0 (K-2:1)

2 A:  MUKS Kolejarz Wolsztyn  1 B:  MLUKS Dwójka MOS Gubin  0 : 2

MECZE FINAŁOWE:

O m. 7 – 8  Korona Wschowa II – FA Głogów        2 : 0

O m. 5 – 6  Zryw Zielona Góra – Warta Śrem        0 : 6 

O m. 3 – 4  MUKS 11 Zielona Góra – MUKS Kolejarz Wolsztyn      0 : 2   

O m. 1 – 2  Korona Wschowa I – MLUKS Dwójka MOS Gubin        1 : 2

WSCHOWSCY ZDOBYWCY BRAMEK W TURNIEJU SOBOTNIM:

Czyż Szymon – 7, Kolman Patryk – 4, Dworkiewicz Maksymilian – 4, Kudła Kajetan – 3, Czyż Adrian – 2, Kąkalec Filip – 2, Subocz Miłosz, Pizoń Tomasz.

KOŃCOWA KLASYFIKACJA „KORONA WSCHOWA CUP 2018” – ROCZNIK 2006 I MŁODSI:

Od I miejsca: MLUKS Dwójka MOS Gubin, Korona Wschowa I, MUKS Kolejarz Wolsztyn, MUKS 11 Zielona Góra, Warta Śrem, Zryw Zielona Góra, Korona Wschowa II, FA Głogów.

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

Najmłodszy Zawodnik: Handzewniak Mikołaj – MUKS Kolejarz Wolsztyn.

Najlepszy Bramkarz: Subocz Miłosz – Korona Wschowa I.

Najlepszy Zawodnik: Nitczak Ziemowit – MLUKS Dwójka MOS Gubin.

Król Strzelców: Czyż Szymon – Korona Wschowa I.

                Świetny występ „koroniarzy” w fazie grupowej, emocjonujące rzuty karne na naszą korzyść w meczu półfinałowym oraz nieznaczna przegrana w meczu finałowym, z „brutalnie” grającym rosłym Gubinem. Oni mieli „szeroką” ławkę, a u nas był tylko jeden zawodnik na zmianę. Ewidentnie grali na wyeliminowanie naszych zawodników. Pokopani i posiniaczeni, walczyliśmy do końca resztkami sił. Mimo porażki, nasi zawodnicy schodzili z boiska z podniesionymi głowami, bo nie mieli się czego wstydzić. Na wielkie uznanie, zasłużyli też sobie zawodnicy naszego drugiego zespołu, którzy „z pustą ławką”, dzielnie reprezentowali klub. W potyczkach grupowych, zakończyli spotkanie z późniejszymi zwycięzcami turnieju, takim samym wynikiem, jak nasz pierwszy zespół w finale. Pokazali wielką wolę walki oraz spore umiejętności techniczne i taktyczne. Wielokrotnie, po dotkliwych faulach, podnosili się z parkietu obolali, ze łzami w oczach, ale kontynuowali dalszą grę, wiedząc, że nie ma kto ich zastąpić. Wielki podziw od trenera i publiczności dla was,  za „chart ducha” i poświęcenie, nagradzane wielokrotnie gromkimi oklaskami i miłym słowem

NIEDZIELNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ „KORONA WSCHOWA CUP 2018”- 04.03.2018  - ROCZNIK 2005 I MŁODSI.

Reprezentacje „koroniarzy” I i II w roczniku 2005 i 2006 składała się z: bramkarzy - Wiktor Czyż i Kacper Mrozkowiak oraz zawodników z pola gry – Wiktor Bogdanów, Karol Brach, Dawid Filarski, Mikołaj Krzysiek, Szymon Czyż, Adrian Czyż, Patryk Kolman, Maksymilian Dworkiewicz, Gracjan Piekarczyk, Mikołaj Kozelka, Mateusz Ratajczak, Łukasz Malcher, Marcin Kamiński, Daniel Heintze i Wiktor Ciesielski.

KOLEJNOŚĆ SPOTKAŃ GRUPOWYCH I WYNIKI:

A 1 – A 4: Korona Wschowa I – Wilga Brenno                                    2 : 0                      

B 1 – B 4: Korona Wschowa II – Dąb Kębłowo                                     4 : 0

A 2 – A 3: FC Yellow – Warta Śrem                                                          4 : 1

B 2 – B 3: Crazy Team Krośnice – Korona Czernina/Góra                 2 : 1

A 1 – A 3: Korona Wschowa I – Warta Śrem                                       1 : 2

B 1 – B 3: Korona Wschowa II – Korona Czernina/Góra                    2 : 0

A 4 – A 2: Wilga Brenno – FC Yellow                                                      0 : 3      

B 4 – B 2: Dąb Kębłowo – Crazy Team Krośnice                                   3 : 1

A 1 – A 2: Korona Wschowa I – FC Yellow                                            1 : 2

B 1 – B 2: Korona Wschowa II – Crazy Team Krośnice                       1 : 0

A 3 – A 4: Warta Śrem – Wilga Brenno                                                 2 : 0

B 3 – B 4: Korona Czernina/Góra – Dąb Kębłowo                                              4 : 0

KLASYFIKACJA GRUPOWA:

Gr. A:

1m. – FC Yellow – 9 pkt. (9 : 2)

2 m. – Warta Śrem – 6 pkt. ( 5 – 4)

3 m. – Korona Wschowa I – 3 pkt. (4 – 4)

4 m. – Wilga Brenno – 0 pkt. (0 – 7)

Gr. B:

1 m. – Korona Wschowa II – 9 pkt. (7 : 0)

2 m. – Korona Czernina/Góra – 4 pkt. (5 : 3)

3 m. – Dąb Kębłowo – 3 pkt. (3 : 9)

4 m. – Crazy Team Krośnice – 1 pkt. (2 – 5)

MECZE PÓŁFINAŁOWE:

3 A:  Korona Wschowa I   4 B:  Crazy Team Krośnice         5 : 0   

4 A:  Wilga Brenno   3 B:  Dąb Kębłowo                 1 : 3

1 A:  FC Yellow  2 B:  Korona Czernina/Góra         0 : 1

2 A:  Warta Śrem  1 B:  Korona Wschowa II          1 : 2

MECZE FINAŁOWE:

O m. 7 – 8  Crazy Team Krośnice – Wilga Brenno                 3 : 1

O m. 5 – 6  Korona Wschowa I – Dąb Kębłowo    0 : 1 

O m. 3 – 4  FC Yellow – Warta Śrem         1 : 0   

O m. 1 – 2  Korona Wschowa II – Korona Czernina/Góra 3 : 0 

WSCHOWSCY ZDOBYWCY BRAMEK W TURNIEJU NIEDZIELNYM:

Czyż Szymon – 8, Brach Karol – 4, Piekarczyk Gracjan – 4,  Dworkiewicz Maksymilian – 2,  Kolman Patryk, Krzysiek Mikołaj, Filarski Dawid.

KOŃCOWA KLASYFIKACJA „KORONA WSCHOWA CUP 2018” – ROCZNIK 2005 I MŁODSI:

Od I miejsca: Korona Wschowa II, Korona Czernina/Góra, FC Yellow, Warta Śrem, Dąb Kębłowo, Korona Wschowa I, Creazy Team Krośnice, Wilga Brenno.

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

Najlepsza Zawodniczka: Funt Kornelia – bramkarka z Creazy Team Krośnice.

Najlepszy Bramkarz: Mrozkowiak Kacper – Korona Wschowa II.

Najlepszy Zawodnik: Matysiak Marcel – Korona Czernina/Góra.

Król Strzelców: Czyż Szymon – Korona Wschowa II (powtórzył sukces z poprzedniego dnia).

Zespoły Korony Wschowa ponownie znakomicie zaprezentowały się podczas niedzielnego  turnieju. Nasza druga drużyna, przeszła przez turniej jak burza, wygrywając wszystkie spotkania. Nasz pierwszy zespół też świetnie prezentował swoje umiejętności piłkarskie oraz wykazywał się znakomitą pomysłowością gry, która dawała wielokrotnie przewagę naszemu zespołowi na boisku, jednak brakowało szczęścia i skuteczności w zakończeniu wielu wspaniałych akcji bramką. Ale bywają takie dni w życiu każdego człowieka, że nic nie „idzie”. Naszym zawodnikom, nie wychodziło tylko tego dnia strzelanie bramek. Na koniec turnieju, niedosyt i smutek odszedł w niepamięć, gdy wspólnie z drugą drużyną, cieszyli się z ich turniejowego zwycięstwa a zarazem swojego, bo Korona Wschowa jest jedna! Celem podziału „koroniarzy” na dwie drużyny, było to, żeby każdy zawodnik, ogrywał się na boisku jak najdłużej, a nie większość czasu spędzał na ławce. Nasze zespoły w obu kategoriach, razem czy osobno zawsze reprezentują „TEAM KORONA WSCHOWA”.

Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich  „koronnych” młodzików! Jesteście świetni!

Cieszy mnie jeszcze to, że organizacyjnie dwa dni turnieju wypadły znakomicie w ocenie zawodników, trenerów, kibiców i rodziców, co sprawiło mi ogromną przyjemność, że wielotygodniowy trud włożony w przygotowanie tej „piłkarskiej zabawy” nie poszedł na marne. Oczywiście nie udało by się to bez pomocy rodziców, którzy jak już wspomniałem wcześniej, ugościli  przyjezdnych wspaniałymi ciastami, uśmiechem i życzliwością oraz pomagali przy wydawaniu posiłków. Wielkie podziękowania należą się także panu Markowi Krembuszewskiemu – prezesowi klubu za pomoc w organizacji rozgrywek, jak i wręczanie medali, pucharów i statuetek. Wszystkim z całego serca dziękuję!

Relacja i foto: trener młodzików – Zbigniew Filipowski.

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl