TworzymyGłos Regionu

Uczniowie Zana rozpoczęli pierwszy rok szkolny po termomodernizacji

Poniedziałek, 03 września 2018 o 16:30, aktualizacja Czwartek, 13 września 2018 o 16:49, autor: 29 3916
Uczniowie Zana rozpoczęli pierwszy rok szkolny po termomodernizacji

Pierwszy poniedziałek września to tradycyjnie moment, w którym po wakacyjnej przerwie do szkół wracają uczniowie, w tym roku wyjątkowy był powrót dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie. Na młodzież czekała szkoła, po gruntownej termomodernizacji.

Niemal równo rok temu społeczność wschowskiego Zana rozpoczynała rok szkolny, który był przełomowy. Uczniowie na lekcje uczęszczali w wielu miejscach, ponieważ ich szkoła była remontowana. Remont zakończył się w kwietniu, w maju budynek LO służył maturzystom, ale oficjalnie otwarto go dzisiaj.

- Jestem przekonana, że remont naszej szkoły, wykonany z tak wielkim szacunkiem do historii tego miejsca, a zarazem wrażliwością na potrzeby uczniów i pracowników, pozwoli na stworzenie doskonałych warunków do zdobywania wiedzy i umiejętności. Historyczne mury liceum, które od teraz mieszczą nowoczesne sale lekcyjne, to najlepszy przykład łączenia tradycji z nowoczesnością – mówiła dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie Elżbieta Przygoda.

Społeczność szkolna złożyła na ręce starosty powiatu wschowskiego Marka Boryczki, wicestarosty Wojciecha Kuryłło oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Wschowskiego Waldemara Starosty podziękowania za przeprowadzoną inwestycję. Dziękował także starosta, przede wszystkim wykonawcom prac, ale także pracownikom starostwa powiatowego, którzy profesjonalne przeprowadzili projekt termomodernizacji od momentu zgłoszenia chęci wykonana, aż do rozliczenia całego zadania.

- Tegoroczna inauguracja roku szkolnego odbywa się w szczególnym momencie, bo Rada Powiatu oraz Zarząd Powiatu wschowskiego zrealizowali największą inwestycje w tej kadencji, jaką jest termomodernizacja budynku I Liceum Ogólnokształcącego. Cały remont tego obiektu to kwota prawie 5 150 000 złotych, z czego ponad 3 100 000 złotych to dofinansowanie z Unii Europejskiej – rozpoczął swoje wystąpienie starosta powiatu Marek Boryczka.

Starosta podkreślił, że wyjątkowym jest również fakt iż za wykonanie prac odpowiadało konsorcjum firm, głównie ze Wschowy, co daje pewność jakości, a także podkreśla bardzo dobre działania lokalnych przedsiębiorców. Po uroczystym rozpoczęciu roku zaproszeni goście wzięli udział w spacerze po szkole oraz poczęstunku, a o godzinie 12.00 w auli liceum rozpoczęła się ostatnia, uroczysta, sesja Rady Powiatu Wschowskiego. Zapraszamy do galerii zdjęć i materiału wideo z tego wydarzenia.

(olek/wideo: rak)

REKLAMA

Komentarze (29)

avatar
~mieszkanka ...
03.09.2018 18:00

Jestem zdruzgotana tą nawałnicą szeroko rozumianej władzy naszego miasta i powiatu oraz przyklejonych do nich wszelkiej maści klakierów obecnych na otwarciu roku szkolnego w LO Wschowa. Jak widać nadchodzące wybory do samorządu lokalnego dają im możliwość do "ogrzania" się jak również darmowej reklamie..... . Coś co w XXI wieku należałoby potraktować jako normalną inwestycję oni zrobili z tego publiczne show na poziomie Gierka i jego bezpośrednich kontaktów ze społeczeństwem .... kto żyw na otwarcie do LO - a gdzie przy tym wszystkim główni aktorzy tego Dnia?, czyli uczniowie !

avatar
~Jan Kotwicki
03.09.2018 19:11

Świecenie światłem odbitym i wywąchanie z której strony chleb jest posmarowany to charakterystyczne przymioty znakomitej większości wschowskiej klasy politycznej!

avatar
~do Kotwickiego
03.09.2018 20:43

Żeby chciał nie przyznać tym razem panu racji to nie można. Świetnie ujęte. Myślę i nie mogę wymyślić co tam robił szef urzędu pracy. Ktoś wie?

avatar
~odpowiadam
04.09.2018 00:34

Szef urzędu pracy został szefem kampanii wyborczej tego komitetu od byłego burmistrza ,radnego Grabki,który tym razem wybiera się do starostwa ( czyli startuje do rady powiatu ).

avatar
~Rodzic
03.09.2018 20:49

Kto rozpoczynał ten rok szkolny? Uczniowie Zana czy oficjele? Niektórym samorządowcom edukacja by się przydała, więc może jednak w odpowiednim miejscu się znaleźli.

avatar
~???
03.09.2018 22:09

o_0 ... Starosta dziękuje pracownikom urzędu na forum, że wykonali pracę, która należy do ich podstawowych kompetencji, za które pobierają wynagrodzenie ... chyba w tym momencie powstrzymam się od dalszego komentarza.

avatar
~Do -rodzic...
03.09.2018 23:20

Jako rodzic zgadzam się !. Jako wstrząśnięta obecnością tej "zbieraniny" na otwarciu Roku Szkolnego naszych dzieci - młodzieży uważam, iż nasza młodzież powinna się zachować tak jak młodzież w LO w Gdyni i w proteście niezadowolenia wykorzystania ich i ich szkoły do własnej propagandy tych wszystkich zebranych łącznie z panem z pisu od HZZ Osowa Sień i po prostu ich wygwizdać.... . Ci wszyscy powinni brać przykład z naszej młodzież i podziękować im wszystkim za spokój jaki zachowali w tej żenującej postawy z strony Starosty, jego vice, Przewodniczących Rady Powiatowej, Miejskiej, radnych i kto tam wie jeszcze ko go...... . Jak można świętować coś co należy do ich urzędowych obowiązków, za co pobierają wysokie pensje jak na warunki Wschowskie, jednym słowy ta żenująca postawa powinna być uwzględniona przez naszych wyborców podczas nadchodzących wyborów do samorządu - takim ludziom powiedzmy NIE !

avatar
~Zanowo
07.09.2018 18:03

Super, wszyscy się cieszymy, ze szkoda wyglada lepiej. Największe wrażenie robił korytarz. Ale przedłużanie apelu o godzinę po to żeby mówić o rzeczach, które uczniów nawet nie obchodzą, i stoją i zastanawiają się „jak długo jeszcze” faktycznie było tylko reklama przed nadchodzącymi wyborami. Trochę żenada.

avatar
~Tytus
04.09.2018 07:12

Żadnego komentarza przychylnego . Wyjątkowe nagromadzenie flustratów .

avatar
~Wschowianin
04.09.2018 07:16

Pan Starosta dziękuje pracownikom za to co jest ich obowiazkiem. Dlaczego Pan Starosta nic niewspomniał o 70 tys. zł. dotacji ktore Starostwo straciło przez pana Audytora ktory zaniedbał terminy? Dlaczedo Pan Starosta nie wspomniał o tym o ile wzrosły koszty remontu liceum przez wypłacanie panu Audytorowi dodadku do pensji przez cały okres jego trwania?

avatar
~Filip
04.09.2018 07:33

Panie Kotwicki . Często widzę pana wpisy. Widzę że ma pan szeroką wiedzę w każdej dziedzinie . Szkoda tylko że pan i kilku panu podobnych nie spełniacie swoich ambicji w innym mieście

avatar
~do Filipa
04.09.2018 08:55

Panie Filipie bardzo trafne spostrzeżenie ale kompletny brak wiedzy na temat tego jegomościa . Owy obywatel ma papiery w nieodpowiedniej instytucji i jest ormowcem . A jak wiadomo ta instytucja nie była w ciemię bita i miała nosa do wyłuskiwania najlepszych informatorów co się dzieje na danym terenie . Widzisz sam skąd ten gość teraz wszystko wie i dlaczego jest tak aktywny na różne tematy . Aby nie być gołosłownym mas tu link tego " pana " https://inwentarz.ipn.gov.pl/showDetails?id=1617363&q=kotwicki%20jan&page=&ur

avatar
~DO wstrząśniętych
04.09.2018 07:50

Nad wyraz wstrząsające jest to, iż ta "zgraja" powiatowych i miejskich urzędników i nie tylko tak gremialnie NIE przystąpiła do uczczenia wybuchu II Wojny Światowej jak przybiegła na tzw. show do LO, by ogrzać się w świetle osiągnięć ciężko pracujących budowlańców, którzy swą ciężką pracą przyspieszyli oddanie budynku LO dla potrzeb naszej młodzieży ..... . O to klasyczny przykład na ich uczciwość w tym co ze sobą reprezentują w okresie trwania kampanii wyborczej do samorządu. Tak jako rodzice mówimy im uczciwe NIE.

avatar
~do powyżej
04.09.2018 08:59

Niestety była zaharowana i za leniwa żeby ruszyć cztery litery . Harówka przed pomnikiem i przemawianie było już i tak ponad jej siły .

avatar
~js
04.09.2018 08:26

Nikt tu nic za darmo nie zrobił , każdy miał za to zapłacone więc po co taka pompa.

avatar
~z
04.09.2018 08:37

Zdjęć szkoły po termomodernizacji brak, kilka zdjęć uczniów, za to fotek promujących kandydatów do sprawowania władzy i ich paczki multum.

avatar
~@-z-
04.09.2018 12:12

Pełna zgoda, jak widać zebranym chodziło tylko o udział w SESJI FOTOGRAFICZNEJ na tle naszych dzieci, a przy tym bez odrobiny zażenowania i wstydu ustawiali się do obiektywu robiąc gł.....e minki co widać na załączonych fotkach....... mówiąc krótko FOTKA + do listy wyborczej.

avatar
~ext7
04.09.2018 12:34

ad„do Filipa” Panie kolego w podanym linku imię i nazwisko się zgadza ,ale już data urodzenia NIE!!! Więc nim zaczniesz upowszechniać tego typu rewelacje ,to wcześniej sprawdź, czy mają one cokolwiek wspólnego z prawdą... Ciekaw jestem ,czy stać będzie Ciebie (i nie tylko ciebie) na to magiczne słowo PRZEPRASZAM. P.S A tak swoją drogą, to panu Janowi też zdarzyło się „wyrok wydać” w sprawie pani Knaflewskiej – co mnie nieco dziwiło..

avatar
~R8
04.09.2018 13:34

Czy można w/g ext7 kłaść na jednej szali, akta osobowe ORMO ze schyłkowego okresu PRL, z aktami "TW Leda" z okresu stanu wojennego. Moim skromnym zdaniem nie wypada.

avatar
~Adaś
04.09.2018 12:37

No aż tak źle to nie było ...... chyba nikt nie oczekiwał , że SUKCESU politycznie się nie "skonsumuje" i "grabieżcy" się nie zlecą ? Aż tak naiwnym nie trzeba było być . Szkoła ładnie odnowiona (to co widzę z foto) powinna posłużyć na wiele lat. No przecież chcieli się pochwalić , to inwestycja nie tylko tej kadencji ale i jedna z większych z całego okresu III RP we Wschowie - 5,15 mln robi już wrażenie . Mimo wszystko bardzo biednie ma się to do ponad 100mln sławskiego rozmachu ! No i nie jak w Gdyni, ..... ale tam był "On" , aż go za rękaw małżonka pociągała (powstrzymywała- nauczycielka) , żeby sobie kolejnej "usterki" nie poczynił, .... wszak przecież kościół czy szkoła to jeszcze nie parlament ? A później mowa - świat się śmieje bo powagi i rozsądku zabrakło jak samemu się nie ocenia , że kościół to do modłów a szkoła do kształcenia służy ,....... choć abp jak w cyrku , na stojąco "salutował" . Dzisiaj są jeszcze środki UE na wyrównywanie poziomu życia , załatwił je p. Tusk , nie doradca premiera z 2010r. p. Morawiecki więc bardzo dobrze , że z nich korzystamy i choć trochę podciągamy się do poziomu bogatych krajów Unii , przykładem właśnie jest ta nasza szkoła. I niech dalej pozostanie, niech te nowe władze pobierają i wykonują a nie jak do tej pory obiecują . Adaś `

avatar
~Jan Kotwicki
04.09.2018 14:49

Adaśu, prędzej Tobie garb na plecach wyrośnie niż Eurokołchoz z Tuskiem wyrównają nam poziom życia z zachodem. Inna sprawa to poziom nauczania w Zanie. Liczenie że tzw. termomodernizacja zmieni na plus wyniki i postęp w edukacji młodzieży jest naiwnościa i samooszukiwaniem się. Jeszcze inna sprawa: nigdy nie oskarżałem Knafleskiej o cokolwiek, jedynie proponowałem honorowe zawieszenie wypełniania funkcji przewodniczącej rady do czasu wyjaśnienia sprawy. Jednak widać że "Leda" pójdzie w zaparte podobnie jak "Bolek".

avatar
~R8
04.09.2018 15:09

Dziś Adaś trzymał się tematu, ale energii starczyło tylko do "sławskiego rozmachu". Dalej to już jazda po bandzie - bez trzymanki. Klasyka - "bla bla bla" przekaz dnia z TVN-u. Ale ten UBywatel już tak ma z POwodu zaKODowanej w genach piso- i kleryko-fobii. Może spotkania w klubie AA przyniosłyby mu ukojeni? Tusku to tylko sobie ciepłą posadkę u koleżanki "makreli"załatwił. Te środki z UE to marne ochłapy za przejęcie naszego przemysłu, handlu naszych banków, prasy, radia i telewizji (z małymi wyjątkami). Tak to ogólnie wygląda, Adasiu z "ciemnego grodu".

avatar
~Adaś
04.09.2018 15:00

Ad R8 , forumowiczu ....... a czy uważasz , że to jest aż tak oddalona droga między ORMO(prawdopodobnie Pan K. ) a SB (prawdopodobnie Pani K.) ? Ranga sprawy może być różna, status danej osoby jest inny , ale jeśli "prawdopodobieństwo" zostanie potwierdzone publicznie , każdy z nas na pewno poczuje się oszukanym ? Ja miałem okazję widzieć ( lata 80) kto i jak pracuje dla ORMO i był to wyjątkowo wstrętny "styl" informatyczny , co pomału zaczyna się odradzać - dzisiaj zwą to inwigilacją . Do tego , niektóre instytucje bardzo zachęcają . Dzisiaj wytworzył się bardzo niebezpieczny już podział w mentalności politycznej Polaka ........ proszę do tego zestawić prawo posiadania broni ? Adaś

avatar
~R8
05.09.2018 12:36

Tak uważam Adasiu. Ormowcy to "przedszkolaki", których wszyscy znali, bo nie raz widzieli ich paradujących w swych błękitnych berecikach. "Podstawówka" to milicja, ale nimi się nie zajmujemy. SB to już "szkoła średnia" i ich w większości się znało, gdyż nie było zakładu gdzie by w kadrach któryś nie siedział na etacie. Wyższe służby "szarakami" się nie zajmowały. TW to moim zdaniem takie "dworskie gnidy", które najwięcej szkód w życiu społecznym wyrządziły, a po dziś dzień po eksponowanych stanowiskach się wałęsają. Posiadanie broni nie przeszkadza mi, chociaż przy "rudej" odbezpieczał bym.

avatar
~Adaś
04.09.2018 15:24

Ad "Filip" - forumowiczu, ..... kompletnie Pana nie rozumiem , cyt. " ....że pan i kilku panu podobnych nie spełniacie swoich ambicji w innym mieście " - Pana Janka chciałby Pan nam wygnać z tego miasta ? Dopóki nie ma wyroku lub 100% uprawdopodobnienia , że to ten , ten Janek "lornetką" sąsiadów (i nie tylko) filtrował , to ja mogę się z nim napić ! Piszesz, że ma dużą wiedzę ........ więc staraj się a możesz być o wiele mądrzejszy i wykaż się a ja (My) bardzo chętnie z Tobą ....... ? Adaś

avatar
~Adaś
04.09.2018 15:48

Ad. "J.K." - p. Janku z jednym zgoda , dogonić "parszywą " Starą Unię nie da się tak szybko, bo tam się nie o wiele mniej kłócą a o wiele więcej pracują ? Byłeś widziałeś , chyba , że kazano Ci obowiązkowo zaliczyć meczet ........ ja był w takim miejscu, że mnie "nie kazali " !! a czułem się świetnie , wolny , niepodglądany . Ad. R8 - myślę forumowiczu, że "moherowa" ideologia całkowicie Cię pochłonęła, utrzymaj się jej bo jest Ci po prostu z nią dobrze ......... i od jutra pisz do mnie "Oni" . Adaś

avatar
~Zen
04.09.2018 15:56

Do R8 - imprezę wczoraj miałeś, nie doszedłeś jeszcze do siebie i było tak się napić ? Przestawiłeś sobie klawiaturę na rewers i od razu głupoty "baranie" wychodzą . Nie pisz więcej sam bez opieki .

avatar
~małolat
04.09.2018 19:54

Wy powyżej od "Zen po przez Adasia, a na R8 i Janie skończywszy" o czym w na tej stronie piszecie?, czy aż tak bardzo głupawka Wasz opanowała, że nie piszecie na temat? Wstyd.......wstyd.....wstyd....i jeszcze dalej, a dziwicie się wyborcą, że taką ekipę jak ci w LO na otwarciu wybrali..... wstyd......

avatar
~mieszkaniec
14.10.2018 10:39

Ten remont to chyba robiony z pieniędzy nauczycieli. Starostwo do tej pory nie oddało nauczycielom pieniędzy za talony wielkanocne ......złodziejstwo i tyle.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl