TworzymyGłos Regionu

Uczniowie Zana przejdą do Staszica

Środa, 22 lutego 2017 o 16:20, aktualizacja Czwartek, 02 marca 2017 o 16:51, autor: 26 6862
Uczniowie Zana przejdą do Staszica

W trakcie dzisiejszej, 22 lutego, sesji Rady Powiatu wicestarosta Wojciech Kuryłło potwierdził, że od 1 września uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana opuszczą mury swojej szkoły i przeniosą się do I Zespołu Szkół. Jest to konieczne w związku z planowaną termomodernizacją budynku.

Termomodernizacja budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana we Wschowie to jedna z dwóch największych tegorocznych inwestycji powiatu wschowskiego. Zakres prac obejmować będzie cały budynek od fundamentów po dach. Radny Tomasz Urbański zapytał starostę czy prawdziwe są informacje, które funkcjonują w przestrzenni publicznej, jakoby w związku z remontem szkoły uczniowie musieli przenieść się do Staszica. 

- Chciałbym się zapytać jak będzie wyglądał remont I Liceum Ogólnokształcącego? Pytam, dlatego że zwracają się do nas rodzice, do których dochodzą informacje, że liceum zostanie czasowo przeniesione do I Zespołu Szkół. Dlatego chciałbym się dowiedzieć czy takie rozwiązanie będzie miało miejsce, ile będzie trwał remont oraz czy przenoszenie uczniów jest konieczne? - Pytał radny.

Odpowiedzi radnemu udzielił wicestarosta powiatu wschowskiego, Wojciech Kuryłło, który potwierdził tę informację. 

- Jeżeli mówił pan, że krążą jakieś plotki to ja potwierdzam tą wiadomość, uczniowie I Liceum będą zmuszeni na jakiś czas przenieść się do Staszica. Tak jak państwo wiedzą budynek I Liceum Ogólnokształcącego przejdzie tak zwaną głęboką termomodernizację i wymagać ona będzie opuszczenia szkoły przez uczniów. Dzieję się tak, aby zarówno w komfortowych warunkach uczniowie mogli się uczyć, a wykonawca prowadzić prace - informował wicestarosta. 

Zarząd powiatu wschowskiego planuje, iż sytuacja taka trwać będzie pierwsze trzy miesiące roku szkolnego 2017/2018, jednak przetarg na termomodernizacje liceum będzie dopiero przygotowany. Najpierw przygotowywany jest przetarg na przebudowę ulicy Kamiennej we Wschowie. 

(olek)

REKLAMA

Komentarze (26)

avatar

avatar
~Maciej
22.02.2017 17:18

A gdyby tak remont zacząć np na koniec czerwca i robić go przez wakacje?

avatar
~Janusz
22.02.2017 17:32

To ciekawie będą mieli nowi uczniowie LO

avatar
~x
22.02.2017 17:50

Nie uważam tego za dobre rozwiązanie. Pomiędzy jedna i drugą szkołą jest spora rywalizacja. Uczniowie się średnio lubią. Nie lepiej przenieść uczniów z zana do ckuip??

avatar
~Bori
22.02.2017 18:12

A co z gimnazjum?

avatar
~uczennica Zana
22.02.2017 18:35

powiem tak- może być ciekawie. między uczniami z obydwóch szkół jest masa konfliktów, niech starostwo tez na to patrzy, po co przysparzać sobie kolejnych kłopotów? mam nadzieje, ze obejdzie się bez większych akcji, ale jednak to sa 3 miesiące. zastanawiam się jak to wszystko będzie wyglądało, zwłaszcza sama nauka. dużo zamieszania z tym wszystkim ale cóż.

avatar
~Rodzic
22.02.2017 18:50

Cyt. "Na pierwszym miejscu stawiamy wykonawcę" i to jest szczera wypowiedź Pana Wojciecha Kuryłło. Nie liczą się uczniowie. Oni muszą przecierpieć. Przecież starostwo nie będzie sobie dzieciakami zawracało głowy. Przetarg powinien być dawno ogłoszony z podanym terminem wykonania od połowy czerwca do końca sierpnia. Są to najdłuższe, najcieplejsze miesiące, a przede wszystkim w tym czasie szkoła jest pusta. Można pracować na dwie zmiany i to przy dziennym świetle. Termin podaje zleceniodawca, a oferenci albo go akceptują, albo nie składają oferty. Chyba że wykonawca jest z góry zaklepany i inny termin mu nie pasuje, to trzeba przetarg ustawić pod wykonawcę. Mam nadzieję, że to nie będzie pan R.M ze Sławy.

avatar
~kolo
22.02.2017 19:24

Czy ta modernizacja polegać ma na obłożeniu styropianem ścian zewnętrznych? Bo to chyba byłoby jakieś debilne rozwiązanie.

avatar
~Aha
22.02.2017 19:37

Fajnie, że nie pomyśleli o uczniach. Szkoda, że Staszic nie został poinformowany i dowiadują się z zw. Będą ogromne konflikty, zan jest bardzo źle nastawiony do staszica bo jest "gorszy"

avatar
~do Rodzic
22.02.2017 19:38

Święta prawda. Jeżeli przetarg wygra ten partacz ze Sławy, to powinien to prześwietlić prokurator.

avatar
~.
22.02.2017 20:02

Już nie przesadzajcie z tymi konfliktami... To samo było z gim nr 1 i nr 2. Nikomu nic się nie stało

avatar
~Kropka
22.02.2017 20:05

Jakie konflikty? Przecież do liceum uczęszczają dorośli ludzie, którzy potrafią radzić sobie z problemami. Każda szkoła rywalizuje przecież to naturalne, jeśli jest trudna sytuacja trzeba to przetrwać i omowic w spokoju, a nie tylko negować. Nie dość, że chcą coś ulepszyc, to wciąż słychać tylko negatywne głosy. Więcej wiary i jakiejś wyrozumiałości.

avatar
~Zainteresowany
22.02.2017 20:26

Uważam, że inwestycja konieczna, no niestety niebezpieczne dla uczniów byłoby przebywanie w szkole podczas tak szerokiego zakresu remontu. Zw pisało o podpisaniu umowy pod koniec grudnia z Urzędem Marszałkowskim na termomodernizację szkoły.

avatar
~mumin
22.02.2017 20:43

Współczuję uczniom ze Staszica... Codzienne obcowanie z tymi "lepszymi" z Zana może być uciążliwe.

avatar
~Zmartwiony rodzic
22.02.2017 21:40

Chyba nie tylko Staszic dowiaduje się o tej decyzji z mediów, widać po komentarzach, że Zan też. Ciekawi mnie czy to przypadkiem nie wpłynie na jakość nauczania w tej szkole. A co z uczniami gimnazjum? Pomijając rywalizację obu szkół to ciekawi mnie jak to wszystko zostanie rozwiązane. Czy przypadkiem nie okaże się, że trzeba będzie wprowadzić nauczanie na zmiany? Czy Staszic jest w stanie pomieścić wszystkich uczniów? A jak ta decyzja wpłynie na nowych uczniów Zana? Sporo pytań bez odpowiedzi...

avatar
~qaz
22.02.2017 21:44

Nie przesadzajcie z tymi "konfliktami" między uczniami z obu szkół, nie biją się między sobą, nawet się nie wyzywają tylko normalnie spędzają czas ze sobą bez względu na szkołę. Trochę jak w kawałach o Polaku, Niemcu i Rusku, może czasem pożartuja, ale nikt nie uważa nikogo za gorszego. Często rodzice podsycają nastroje, chcąc na siłę posłać dziecko do liceum wmawiają mu że ci zawodówki są gorsi, pija, palą i nie wiadomo co jeszcze. Na szczęście zazwyczaj dzieci w tym przypadku są mądrzejsze od rodziców i nie słuchają tych bzdur.

avatar
~#
22.02.2017 22:24

A kto podjął taką decyzję? Radni powiatowi nie wiedzieli, nauczyciele nie wiedzieli, rodzice nie wiedzieli. Czyli decyzja na zasadzie ja rządzę, wiec będzie tak, jak ja chcę. I nie chodzi o zaniechanie remontu, po prostu termin jest chory.

avatar
~uczeń
22.02.2017 23:24

życzę powodzenia uczniom z ZANA :)

avatar
~iks
22.02.2017 23:36

Ja się dowiedziałem od dziecka i myślałem, że młodzież sobie wygłupy robi. Przecież nikt myślący nie podejmuje takich bezsensownyc decyzji. A jednak ...

avatar
~K
23.02.2017 00:04

strasznie denerwujące jest to jak jedna szkoła naskakuje na druga, ze ta jest lepsza, ze tamta gorsza. większość z tych ludzi są już dorośli, ale nie potrafią zrozumieć pewnych spraw i O TYM powinno się tez myśleć, ciekawe czy Staszic pomieści gimnazjum, zawodówkę, technikum, licea i ohap Ps. Takie rzeczy powinny być ogłaszane w szkole a nie cholera jasna dowiadujemy się z strony internetowej :)

avatar
~Nora
23.02.2017 08:06

Mnie dziecko z gimnazjum zapytało dlaczego remont drogi musi być wcześniej niż szkoły. Nawet dzieci wiedzą, że remonty szkół robi się w wakacje. Jak widać mają więcej rozumu niż osoby podejmujące decyzję w Starostwie. Ewidentnie ustawka pod wykonawcę.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Chirurg przyjmuje
Chirurg przyjmuje
Oferuje usługi
Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl