TworzymyGłos Regionu

Uczniowie SP3 i oddziały gimnazjalne na wycieczce w Chorwacji

Poniedziałek, 18 czerwca 2018 o 15:23, autor: 1 1271
Uczniowie SP3 i oddziały gimnazjalne na wycieczce w Chorwacji

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3, oddziały gimnazjalne, od 5 do 10 czerwca uczestniczyli w wycieczce do Chorwacji. Po drodze zwiedzili piękną stolicę Słowacji- Bratysławę, odpoczywali nad Balatonem w miejscowości Siofok na Węgrzech. Po dotarciu na miejsce zwiedzili urokliwe jeziora Plitvickie, słynące z 16 jezior połączonych kaskadowo.

Odwiedzili również Park Narodowy KRK – miejsce znane przede wszystkim ze wspaniałych wodospadów, gdzie przyroda tworzy zapierające dech w piersiach widoki. Spacerowali ulicami Dubrovnika- perły Dalmacji, które zostało wpisane na światową listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO. To unikalne w skali światowej miasto, w którym w całości zachowały się monumentalne mury obronne. Będąc w Dalmacji odwiedzili  stolicę tego regionu- Split, który niezmiennie kojarzy się z ogromnym letnim Pałacem Dioklecjana. Mówi się, że Split to „miasto w pałacu i pałac w mieście”. Trogir, w którym nocowali, jest miastem portowym, które wraz z twierdzą warowną, nadmorskim bulwarem i pięknym kościołem położone jest na wyspie, oddzielonej z każdej strony morzem i połączonej z lądem za pomocą kamiennego mostu. Czas wolny spędzali na kąpielach w Adriatyku. (gim.)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar
~Barbara
19.06.2018 21:28

Rok temu tam mialam okazje tam byc, urzekla mnie Chorwacja, zostaly piekne niezapomniane wspomnienia.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl