Trzy uczennice z klasy 3a I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie wzięły udział w dwudniowej ogólnopolskiej konferencji edukacyjnej, która odbyła się w Goleniowie. Konferencja zgromadziła nauczycieli i edukatorów z całego kraju, a także uczniów z różnych poziomów edukacyjnych, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami i refleksjami na temat szczęśliwej szkoły, uczenia się bez ocen, wykorzystywania nowych technologii oraz wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami.
Podczas konferencji najważniejsze były wystąpienia uczestników, w tym uczniów, którzy dzielili się swoimi refleksjami i pomysłami na temat edukacji. Właśnie na takie wystąpienia postawiły uczennice z Zana, które podjęły temat wsparcia uczniów z Zespołem Aspergera.
Podczas wystąpienia licealistki opowiedziały nauczycielom o swoich doświadczeniach i refleksjach na temat wspierania uczniów z Zespołem Aspergera przez rówieśników i nauczycieli. W swoim wystąpieniu skupiły się na potrzebie uświadamiania dzieci i młodzieży na temat Zespołu Aspergera oraz sposobach przeciwdziałania wykluczeniu. Prezentacja uczennic poprzedzona została prezentacją nauczycielki, pani Agaty Karolczyk-Kozyry, która podzieliła się swoimi kilkuletnimi doświadczeniami pracy z osobami o specjalnych potrzebach edukacyjnych w swojej pracy nauczyciela polonisty.
Udział w konferencji był dla uczennic z Zana nowym doświadczeniem, które pozwoliło im pokonać własne bariery i nawiązać kontakty z rówieśnikami z innych szkół. Przede wszystkim jednak konferencja ta pozwoliła na uświadomienie sobie, że głos młodych ludzi jest bardzo ważny i warto budować mosty porozumienia między uczniami a nauczycielami.
Dla trzecioklasistek z I LO we Wschowie udział w takiej konferencji był ważnym wydarzeniem, które pozwoliło im nie tylko na zdobycie nowych doświadczeń i refleksji, ale także na świadomość, że warto angażować się w edukację i zmieniać rzeczywistość na lepsze. Konferencja była okazją do poznania nowych pomysłów i sposobów na rozwijanie umiejętności uczniów, a także do zapoznania się z potrzebami edukacyjnymi osób z niepełnosprawnościami. Uczennice z Zana były szczególnie zadowolone z faktu, że ich wystąpienie zostało docenione przez nauczycieli i zyskało uznanie wśród innych uczestników konferencji.
Źródło: I LO Wschowa
Komentarze 1