Ubezpiecz się na wszelki wypadek

Piątek, 14 lipca 2017 o 13:41, aktualizacja Piątek, 14 lipca 2017 o 13:45, autor: 0 392
Ubezpiecz się na wszelki wypadek

Niektórzy powiadają, że „Polak mądry po szkodzie”, ale czy przez ostatnich kilkadziesiąt lat nie uległa zmianie i mentalność, i zapobiegliwość rodaków. Statystyki mówią, że coraz chętniej i częściej ubezpieczamy siebie i majątek, przy czym coraz świadomiej wybieramy ubezpieczyciela. Co prawda polisę na mieszkanie ma tylko trzy czwarte Polaków (z czego większość została do tego zmuszona polityką banków udzielających kredyty hipoteczne), ale zdarzające się różne sytuacje życiowe powodują, że coraz bardziej doceniamy również polisy, którymi zabezpieczamy siebie i swój majątek a nie tylko interes banku.

Po pierwsze, czytaj

Najważniejszym dokumentem do przestudiowania są „Ogólne Warunki Ubezpieczenia”, w których opisane są wszystkie aspekty polisy – także różnego rodzaju wykluczenia. To podstawowy zbiór wszystkich zasad, które obowiązują i ubezpieczyciela i ubezpieczonego.

Poza murami warto objąć polisą stałe elementy nieruchomości, ale również całe wyposażenie i nawet piwnicę. Dzięki temu w przypadku kradzieży czy zniszczenia bez problemu będziemy mogli odkupić sprzęt i wyposażyć na nowo mieszkanie. Warto również zastanowić się nad wykupieniem pakietu assistance, który pozwala korzystać z pomocy fachowców w przypadku awarii sprzętu, zacięcia się zamka w drzwiach czy chociażby choroby lub awarii samochodu.

Po drugie, przewiduj

Z założenia nic złego nie powinno się stać. Katastrofy i nieszczęścia dotykają niewielki procent ludzi, w związku z tym pewnie nie warto płacić składki komuś do kieszeni i nigdy z niej nie skorzystać. Wszystkim życzymy, by nigdy nie musieli otrzymywać odszkodowania od ubezpieczyciela. Skoro nieszczęście takie jak kataklizm, kradzież, działanie żywiołów może przydarzyć się naszym sąsiadom, równie dobrze może dotknąć nas. Dobre ubezpieczenie Low Cost Home Insurance pozwala nie tylko na otrzymanie odszkodowania ale również w zależności od wybranej przez nas polisy na opiekę organizacyjną i pomoc fachowców przy różnego rodzaju pracach. Co najważniejsze polisa zapewnia przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, że nawet jeśli stanie się coś nieprzyjemnego, to uda nam się stanąć na nogi.

Wybierając polisę, warto najpierw oszacować swoje potrzeby i możliwości. Decyzja powinna być poprzedzona dokładnym wyliczeniem wartości majątku oraz listą oczekiwań, jakie mamy wobec ubezpieczyciela, gdy coś złego się stanie. Nie warto pomniejszać ani jednego ani drugiego, by otrzymana pomoc zabezpieczyła nasze potrzeby materialne oraz pozwoliła nam szybko stanąć na nogi.

 

 

 REKLAMA
Komentuj Podziel się

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl