Tytuły Honorowego Obywatela dla Tadeusza Cegielskiego i ,,Sławski Laur" dla Mariana Michałowskiego

Czwartek, 06 lipca 2017 o 10:14, aktualizacja Środa, 12 lipca 2017 o 12:45, autor: 0 945
Tytuły Honorowego Obywatela dla Tadeusza Cegielskiego i ,,Sławski Laur

Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła złożył dwa wnioski na ręce przewodniczącego Rady Miejskiej w Sławie. Pierwszy dotyczy nadania tytułu Honorowego Obywatela Sławy ś.p. Tadeuszowi Cegielskiemu, twórcy i redaktorowi naczelnemu ,,Sławskiego Partnera",  gazety wydawanej na terenie sławskiej gminy nieprzerwanie przez 12 lat. Drugi wniosek związany jest z nadaniem godności ,,Sławskiego Lauru" panu Marianowi Michałowskiemu, który od 60 lat w Sławie prowadzi zakład zegarmistrzowski.

- Pan Tadeusz Cegielski przez ostatnich kilkanaście lat służył społeczności Gminy Sława. Był twórcą i redaktorem naczelnym „Sławskiego Partnera” - gazety poruszającej kwestie ważne dla naszej społeczności. Wydawał ją nieprzerwanie przez 12 lat, dokumentując wydarzenia z życia gminy. Nie tylko na łamach swojego pisma walczył o poprawę stanu czystości Jeziora Sławskiego, zachęcał do odwiedzania Sławy. Przez kilkadziesiąt lat był Redaktorem Polskiego Radia. Prowadził takie audycje jak Lato z Radiem czy Cztery Pory Roku. Relacjonował osiem Igrzysk Olimpijskich i osiemnaście Wyścigów Pokoju - czytamy w uzasadnieniu wniosku o nadanie tytułu Honorowego Obywatela Sławy ś.p. Tadeuszowi Cegielskiemu.

W sprawie nadania godności ,,Sławskiego Lauru" czytamy w uzasadnieniu:

- Pan Marian Michałowski zegarmistrz niezwykle otwarty i zawsze pomocny, który w swoim fachu nie ma sobie równych. Posiadający obszerną wiedzę na temat czasomierzy, którą chętnie się dzieli ze swoimi klientami. 11 kwietnia 1957 roku zarejestrował swoją działalność i jako jedyny mieszkaniec gminy Sława prowadzi ją nieprzerwanie do teraz. W tym roku minęło 60 lat, od kiedy w pracowni przy ulicy Waryńskiego rozpoczęto naprawę zegarów przez ten czas, odwiedziły ją pokolenia Sławian. To dzięki jego precyzyjnej dokładności i znajomości fachu zegar kościoła pw. Miłosierdzia Bożego na Rynku odmierza właściwą godzinę mieszkańcom i turystom. To on od wielu lat dba i konserwuje nasz wspólny zegar.

Tytuły zostaną przyznane podczas uroczystości otwarcia tegorocznych Dni Sławy.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl