Twórcze Horyzonty zapraszają na najlepszy film roku

Czwartek, 11 maja 2017 o 12:52, aktualizacja Poniedziałek, 15 maja 2017 o 10:47, autor: 0 813
Twórcze Horyzonty zapraszają na najlepszy film roku

Rzadko zdarza się, aby we Wschowie można było obejrzeć na dużym ekranie oscarowy film. Po niespełna trzech miesiącach od gali rozdania Oscarów, będzie ku temu okazja. Niezawodne stowarzyszenie Twórcze Horyzonty zaprasza do sali widowiskowej CKiR na film Moonlight, który 26 lutego podczas rozdania Oscarów zdobył nagrodę za najlepszy film. Seans odbędzie się o godzinie 19:00. Bilety kosztują 6 złotych. Przypominamy, że młodzież nie płaci za bilet.

Przed rozdaniem Oscarów mówiono o dwóch filmach, które mają szansę na złotą statuetkę w kategorii najlepszy film. Wymieniano w tej stawce ,,La La Land" oraz ,,Moonlight". Wygrał ten drugi, ale do dzisiaj trwa dyskusja, czy był to właściwy wybór.

,,Moonlight", to historia, którą pozornie widzieliśmy w filmach wiele razy. Mamy głównego, czarnoskórego bohatera, któremu przyglądamy się w trzech odsłonach: chłopca, młodzieńca i dorosłego mężczyzny. Każdy z tych etapów niesie ze sobą charakterystyczne dla  określonego wieku pytania o tożsamość, granice buntu, męskość, miłość i dojrzałość. Pomimo tego, że to wszystko już w kinie było, to jednocześnie sposób w jaki mówi się o tym wszystkim, sprawia, że film według krytyków jest wyjątkowy. Czy na pewno? Warto to sprawdzić w piątek (12 maja) o godzinie 19:00.  

(rak)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl