Twórcze Horyzonty zapraszają na film ,,Zwyczajna dziewczyna"

Piątek, 08 września 2017 o 11:55, aktualizacja Poniedziałek, 11 września 2017 o 13:17, autor: 0 678
Twórcze Horyzonty zapraszają na film ,,Zwyczajna dziewczyna

Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty zaprasza dzisiaj, 8 września na film ,,Zwyczajna dziewczyna" w reżyserii Lone Scherfig. Seans odbędzie się w sali widowiskowej na ulicy Niepodległości 1 o godzinie 19:10.  Jak pisze Łukasz Muszyński na stronie Filmwebu, ,,Zwyczajna dziewczyna" to ,,rzadki dziś okaz kina rozrywkowego, które w harmonijny sposób łączy ironiczny humor, wzruszenia oraz parę niegłupich refleksji".

Historia ,,Zwyczajnej dziewczyny" osadzona jest w Londynie. Miasto właśnie jest bombardowane przez niemieckie samoloty. Mieszkańcy chowają się w schronach, ale doskonale zdają sobie sprawę, że pomimo toczącej się wojny, muszą zarabiać na życie. Główna bohaterka zatrudnia się do produkcji filmu. Jej zadanie polega na pisaniu kobiecych kwestii. Oczekuje się od niej, że będą to stereotypowe wypowiedzi kobiet. Catrin, bohaterka filmu, postanawia to zmienić. Co ciekawe film nie podąża za łatwymi rozwiązaniami. Catrin nie wypowiada ideologicznych formułek o równości kobiet. Dzień po dniu przekonuje męskie grono osób pracujących przy produkcji filmu do swojej wartości. Co z tego wyniknie? O tym warto się przekonać, wybierając się w piątek na film ,,Zwyczajna dziewczyna".

Bilet - 6 złotych.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl