TworzymyGłos Regionu

To był szczególny rok

Piątek, 22 czerwca 2018 o 11:27, aktualizacja Środa, 11 lipca 2018 o 11:38, autor: 9 2808
To był szczególny rok

Przedostatni piątek czerwca to ulubiony dzień wszystkich uczniów, w którym przypada rozpoczęcie dwumiesięcznych wakacji. Dzisiaj na boisku I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi spotkali się uczniowie i nauczyciele, którzy w tym roku szkolnym musieli korzystać z gościny zaprzyjaźnionego Staszica.

W tym roku szkolnym na korytarzach Zana nie słychać było gwaru uczniów, dzwonków oznajmiających koniec i początek lekcji czy wszystkich innych dźwięków charakterystycznych dla życia szkoły. Co nie oznacza, że w szkole panowała cisza. Trwał tam wielki remont, który dzisiaj pani dyrektor Elżbieta Przygoda nazwała remontem stulecia.

- To był rok szczególny, trudny dla Was i dla nauczycieli. Szczęśliwie jesteśmy już u siebie i możemy cieszyć się pięknie wyremontowaną szkołą. Przypomnę, że kwota wydatkowana na ten remont wyniosła ponad 5,5 miliona złotych. Śmiało możemy mówić o remoncie stulecia – mówiła Elżbieta Przygoda. – Możemy cieszyć się nową najniższą kondygnacją budynku, pięknymi łazienkami, nowymi wszystkimi instalacjami, pięknym dachem, odnowionymi korytarzami i piękną aulą szkolną. Nie oznacza to, że nie mamy planów na dalszą modernizację kompleksu.

Jak zdradziła pani dyrektor szkoła planuje generalny remont boiska sportowego i ma nadzieję, że uda się go wykonać w nadchodzącym roku szkolnym. Zakończenie roku szkolnego to okazja nie tylko do podsumowań inwestycji, ale przede wszystkim złożenia gratulacji najzdolniejszym i najbardziej aktywnym uczniom. W tym roku szkolnym najwyższą średnią ocen, 5.56, uzyskała uczennica pierwszej klasy Izabela Mandziuk, sukcesy ponownie osiągali historycy, których do konkursów przygotowywał Piotr Sobański, młodzież aktywnie włączała się w akcje wolontariackie, odnosiła sukcesy sportowe. Dzisiaj rozpoczynają wakacje, by przyszły rok szkolny był dla nich nie gorszy od tego.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (9)

avatar
~Adaś
22.06.2018 13:21

Zrozumiałem , że remont szkoły zakończony więc gratuluję każdemu który się do tego przyczynił. Jest szczególnie godnym podkreślenia fakt , że wykonawczy sporej przecież inwestycji, pochodzili głównie z naszego miasta więc im należą się szczególne podziękowania , że potrafili i wykonali kawał dobrej roboty a przy okazji to "nasi" dobrze sobie zarobili. Jestem bardzo za takim rozumowaniem i godzeniem potrzeb z miejscowym biznesem ......... podatki do naszego powiatu/gminy nie płacą ci z zewnątrz a ci co tu mieszkają i zatrudniają naszych mieszkańców . Należy życzyć tylko kolejnych takich udanych lokat i czerpania z jeszcze dostępnych środków UE ..... sami nie zrobimy nic. Musimy na kolejne pięciolecie wybrać bardzo pojętnego starostę i burmistrza , ..... takich ludzi co chcą pracować a nie błyszczeć na partyjnych bilbordach i korytarzach urzędów ...... ta gmina tego bardzo potrzebuje , ta gmina ma wielką biedę, pragnienie i ambicje. Nie mówmy , że ciągle mamy pecha, że predyspozycje byłych i obecnych jeszcze burmistrzów są "strupieszałe" , że ciągle tylko brakuje lub skończyły się środki , ......mówmy w końcu , że jest kim i będzie za co a takie informacje będą często gościły na portalu Zw. Adaś

avatar
~Wschowianka
22.06.2018 17:37

Fajna ta młodzież z Zana.

avatar
~Jan Kotwicki
22.06.2018 21:51

A mi jest żal tej młodzieży.

avatar
~Do Jan Kotwicki
09.07.2018 20:55

Tobie jest zawsze czegoś zal. Daj spokoj.

avatar
~Alicja
23.06.2018 20:02

Młodzież uczącs się w Zanie reprezentuje wysoki poziom kultury osobistej - co udowodnili podczss tego roku szkolnego w Staszicu- brawo dla nich!

avatar
~Jan Kotwicki
24.06.2018 15:41

Wieści dochodzące z budynku przy Kościuszki w okresie gdy przebywali tam uczniowie z Zana byly wysoce niepokojące. Przyjdzie czas ze uczniowie odblokują się i popłynie szerokim strumieniem przekaz jak było naprawdę. Narazie wszyscy się boją.

avatar
~Do Pana Jana
24.06.2018 16:39

Proszę Pana, jakie to niepokojące wieści do Pana dotarły? Ani Zan, ani Staszic nie narzekał na atmosferę.

avatar
~...
24.06.2018 18:41

Powyższy komentarz J.K - kompletny bezsens!!!

avatar
~Alicja
24.06.2018 19:06

Szanowny Panie, dzisiejsza młodzież niczego się nie obawia. Jest Pan w błędzie i to wielkim, nie wiem skąd Pan czerpie swoją wiedzę?. Z tego co ogólnie wiadomo, ani jedna strona ani druga nie była dla siebie wrogiem. Przecież to rówieśnicy, koledzy przyjaciele, więc o jak blokad i strach Panu chodzi Szanowny Panie? .Nie siejmy jakiejś taniej propagandy. Nie na tej płaszczyźnie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl