TworzymyGłos Regionu

Sztuka na wyciągnięcie ręki

Piątek, 13 grudnia 2019 o 17:16, autor: 0 326
Sztuka na wyciągnięcie ręki

To zrozumiałe, że mamy nieustanną potrzebę otaczania się ładnymi rzeczami. Niezagospodarowane ściany w naszych domach doskonale nadają się do tego, by wyeksponować na nich coś o nieprzeciętnych walorach estetycznych. Gustowny obraz z wielu powodów będzie najlepszą opcją do wypełnienia wolnej przestrzeni i nadania jej prawdziwego charakteru.

Obrazy jakie dotychczas znaliśmy, czyli dzieła sztuki malowane odręcznie na płótnie nie zawsze spełniały nasze oczekiwania. Jeśli zależy nam na realistycznym wizerunku krajobrazu, czy osoby, być może powinniśmy łaskawym okiem spojrzeć na kompozycje będące fotoobrazami, czyli doskonale zinterpretowaną odpowiedzią na współczesne potrzeby wielu z nas.

Dokładnie tego potrzebujesz

Uzyskanie spójnego i wyrazistego stylu we wnętrzu naszego domu bywa wyzwaniem. Dopasowanie do siebie wielu elementów nie zawsze jest tak proste, jak moglibyśmy przypuszczać. Prawdziwego charakteru wybranemu pomieszczeniu możemy nadać choćby poprzez gustowne dodatki. Detale przykuwające oko przywiodą wzrok w określone miejsce. Nic tak nie zwraca na siebie uwagi jak przepiękne dzieła sztuki.

Nie bez powodu najczęściej natrafiamy na ściany przyozdobione obrazami. Te doskonale nadają się do wypełnienia przestrzeni, choć trzeba mieć też na uwadze to, że i w tym przypadku wskazany jest umiar. Przesadnie duży obraz sprawi, że w jego otoczeniu będziemy czuć się przytłoczeni. Zbyt mały natomiast pozostawi po sobie uczucie niedosytu. Dlatego też tak istotne jest dopasowanie rozmiaru względem otoczenia.

Odręcznie malowane obrazy bez wątpienia są ujmujące, ale nie każdemu przypadną do gustu. Nie chodzi już tyle o samą kompozycję, którą przedstawiają, ale o to, że są dość delikatne w obyciu i wymagają specjalnego traktowania. Żeby utrzymać je w dobrej kondycji przez lata, na dobrą sprawę trzeba by utrzymywać odpowiedni stopień wilgotności wewnątrz, a także umieścić sam obraz w miejscu wolnym od zintensyfikowanych promieni słonecznych.

Niekiedy na myśl przychodzi nam pomysł, by utrwalić w formie obrazu jedno z wykonanych przez nas zdjęć. Na dobrą sprawę jest to możliwe do zrobienia i wcale nie musimy wydać fortuny na ten cel. Fotoobraz na płótnie w porównaniu do klasycznego obrazu ma wiele zalet. Na pewno nie musimy się obawiać o jego trwałość, a ewentualne oczyszczenie go np. z kurzu to formalność.

Zaprojektuj swój obraz

Fotografie to często dzieła sztuki, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Dziś, kiedy możemy w banalnie prosty sposób stworzyć z nich obrazy, czemu mielibyśmy nie skorzystać z tej możliwości? Być może w naszej kolekcji znajduje się prawdziwa perełka, którą chcielibyśmy zaprezentować gościom, a może zwyczajnie zależy nam na powieszeniu na ścianę wizerunku bliskich naszym sercu osób.

W jeszcze innych przypadkach ludziom często zależy na umieszczeniu gdzieś na ścianie w swoim domu określonego widoku, który jest dla nich inspiracją. Wysokiej klasy fotografie innych autorów równie dobrze mogą zostać uwiecznione na płótnie pod warunkiem, że skorzystamy z usług firmy zajmującej się produkcją fotoobrazów dysponującą dostępem do określonych banków zdjęć.

Jeśli wiemy już co chcemy powiesić na ścianę, pozostaje jeszcze zastanowić się nad innymi szczegółami. Drukowane obrazy na płótnie mogą przybierać różne rozmiary. W tym przypadku wskazane byłoby zachować umiar. Często też trzeba mieć na uwadze to, że górna granica wymiarów zależna jest od jakości zdjęcia. O ile ta, do których producent obrazów ma dostęp poprzez bank fotografii jest wzorowa, o tyle nasze ujęcia mogły zostać uwiecznione mniej profesjonalnym sprzętem, przez co najlepiej będą prezentować się do pewnego stopnia.

Na koniec pozostaje jeszcze zdecydować o tym, na czym ma zostać wykonany wydruk. W sytuacji, kiedy zależy nam na zachowaniu wyglądu imitującego w jak najwyższym stopniu płótno malarskie, powinniśmy zdecydować się na bawełnę. Trzeba mieć na uwadze to, że takie obrazy są matowe. Ich przeciwieństwo, czyli druk na poliestrze ma charakterystyczny połysk, ale jest także przy tym wodoodporny i bardziej odporny na inne uszkodzenia.

Nadaj wnętrzu charakteru

Osoby, które nie wiedzą, jakie obrazy do sypialni będą najlepszym wyborem, zawsze mogą przed zakupem skorzystać z rad zawartych w poradniku: https://www.galeriadruku.com.pl/foto-blog/obrazy-do-sypialni-jaki-wybrac-wzor/. Choć o gustach nie wypada dyskutować, z pewnością lepiej byłoby sięgnąć po coś odpowiadające pewnym kanonom.

Obraz poprzez żywą kolorystykę może ożywić wnętrze. Stworzenie kontrastu między nim a ścianą to dobre posunięcie. Gorzej jeśli do ciemnego wnętrza umieścimy obraz o podobnej tonacji. Wówczas będzie się on zlewał z całością, przez co straci swój urok niezależnie od jego walorów wizualnych.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
drewno
drewno
Sprzedam
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl