Szkoły Podstawowe w Łysinach, Siedlnicy i Konradowie bez dyrektorów

Piątek, 19 maja 2017 o 11:43, aktualizacja Poniedziałek, 22 maja 2017 o 16:03, autor: 9 2864
Szkoły Podstawowe w Łysinach, Siedlnicy i Konradowie bez dyrektorów

Konkursy na dyrektorów szkół podstawowych i przedszkoli zostały zakończone. W pięciu placówkach wyłoniono dotychczasowych dyrektorów, w trzech konkursy nie zostały rozstrzygnięte. 

Kandydaci na dyrektorów w Szkołach Podstawowych w Konradowie i Siedlnicy nie spełnili wymogów formalnych konkursu, a kandydat na dyrektora w Szkole Podstawowej w Łysinach nie uzyskał odpowiedniej ilości punktów podczas rozmowy z komisją konkursową. Tym samym trzy placówki na terenie gminy pozostają bez dyrektorów.

Jak informuje Urząd Miasta i Gminy Wschowa:

- W zaistniałej sytuacji, zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym, decyzje o obsadzie na wspomnianych stanowiskach podejmuje burmistrz gminy. Ma do wyboru trzy podstawowe możliwości, czyli powtórzenie konkursu, wskazanie na okres dziesięciu miesięcy osoby pełniącej obowiązki dyrektora, ale spełniającej wymogi formalne lub powierzenie na okres 5 lat funkcji osobie, która również spełnia wymogi określone w prawie oświatowym. Należy dodać, że powierzenie funkcji w określonych, uzasadnionych przypadkach może być na okres krótszy niż 5 lat. Zgodnie z prawem burmistrz w swoim wyborze może również uwzględniać osoby, które stanęły do konkursu, mimo tego iż nie był on rozstrzygnięty.

W pozostałych, przeprowadzonych konkursach dyrektorami zostali: Maciej Grabianowski w Szkole Podstawowej nr 1, Mikołaj Błaszczyk w Szkole Podstawowej w Osowej Sieni, Małgorzata Bryjak w Przedszkolu nr 1, Sylwia Bąkiewicz w Przedszkolu nr 3 oraz Lidia Toś w Przedszkolu nr 5.


(rak)

REKLAMA

Komentarze (9)

avatar
~Gdc
19.05.2017 16:30

Kolejne nieuczciwe gierki władzy!!!

avatar
~bleee
21.05.2017 12:10

Jakie gierki? To władzy wina, że kandydaci nie mieli swoich papierów w porządku? I do Twojej wiadomości, w komisji siedzi 12 osób (3 osoby z ratusza, 3 osoby z kuratorium, 2 nauczycieli, 2 rodziców i 2 osoby ze związków)

avatar
~Do bleee
21.05.2017 17:18

Naiwny/a jestes.

avatar
~MARKO
19.05.2017 22:36

Kiedy grabka odpowie za długi wyborcze obietnice

avatar
~Mieszkanka
21.05.2017 14:46

Dobrze franca kombinuje szkoly ktore mialy byc zlikwidowane zostaly bez dyrektorow. Teraz co mysli ze wsadzi swoich niech sobie ich w (...).wlozy. Ta baba to kompletne NIC podejzewam ze dziecko ma lepsze myslenie niz ona i czopek razem wzieci.jedna wielka zenada. Do telewizji zglosic niech przyjada do ludzi i nakrecom film pod t"zenada i smiechu warte 3letnich rzadow gm.wschowa

avatar
~do mieszkanki
22.05.2017 08:33

A ja podejrzewam, nawet jestem pewien, że powinnaś popracować nad pisaniem bez błędów. Wstyd!

avatar
~do Gdc
24.05.2017 15:11

jeśli urzędujący dyrektorzy nie potrafią skompletować swoich papierów to co z nich byli za dyrektorzy? żałosne - odpaść z powodu formalnych braków!

avatar
~dobro
26.05.2017 08:36

To może dla dobra sprawy pan Grabka wystartuje na dyrektora jednej z wiejskich szkół?

avatar
~;D
30.05.2017 10:38

A co z innymi szkolami