TworzymyGłos Regionu

Święto Babci i Dziadka

Środa, 31 stycznia 2018 o 10:22, aktualizacja Piątek, 02 lutego 2018 o 14:33, autor: 2 824
Święto Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka – najbardziej uwielbiane święto przez wszystkie wnuczęta.  W Polsce obchodzone od roku 1964 niemal we wszystkich domach, przedszkolach i szkołach.

Właśnie z tej okazji  24 stycznia 2018 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia na Rzecz Ekorozwoju Wsi „Nasze Dzieci” przywitały swoje Babcie i Dziadków na sali wiejskiej w Przyczynie Górnej. No właśnie, nie tylko przywitały. Przygotowały dla swoich Seniorów ciekawe występy. Były to wiersze i   piosenki  w  wykonaniu przedszkolaków i uczniów klas  V, VI i VII, inscenizacja „Rzepka” przedstawiona przez dzieci klas I-III oraz jasełka, które mogli już wcześniej zobaczyć rodzice i panie z Koła Gospodyń z naszej wioski.

 Wszyscy artyści pięknie poprzebierani z lekką tremą stanęli na wysokości zadania. Babcie i Dziadkowie mogli poznać nie tylko kunszt aktorski swoich wnuków, ale także talenty muzyczne naszych uczniów, m.in. na gitarze grała Hanna Dobrzyńska i Paulina Litorowicz, na flecie Franciszek Dobrzyński, a na cymbałach Natalia Matuszewska.

Występy wnucząt dostarczyły Seniorom wielu wzruszeń i zostały docenione wielkimi brawami.

Babcie i Dziadkowie otrzymali pomysłowe prezenty. Ale to nie wszystko, zaproszeni  goście mogli delektować się wspaniałymi ciastami, kawą i owocami.

 Uroczystość naszą zaszczyciły swoją obecnością panie ze Stowarzyszenia na Rzecz Ekorozwoju Wsi  „Nasze Dzieci” na czele z panią prezes Bogumiłą Barć.

Wspaniałą scenerię i inscenizację przygotowała pani Katarzyna  Preisner, jasełka pani Anna Szubart, przedszkolaki przygotowała  pani Alicja Milkowska. Nad całością czuwali rodzice i nauczyciele szkoły, za co im serdecznie dziękujemy.

 Do zobaczenia znów za rok.

(SP Przyczyna Górna)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar
~zz
31.01.2018 11:49

BRAWA DLA DZIECI I NAUCZYCIELI.

avatar
~`xyz
31.01.2018 23:03

Gratuluję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie występów. Było pięknie. Mam nadzieję, że moje wnuczęta będą mogły chodzić do tej szkoły jak najdłużej.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl