Światowy Dzień Turystyki we Wschowie

Wtorek, 03 października 2017 o 12:33, aktualizacja Poniedziałek, 09 października 2017 o 15:50, autor: 0 1110
Światowy Dzień Turystyki we Wschowie

Chodź literalnie w kalendarzy Światowy Dzień Turystyki przypada na 27 września, to w związku z właśnie tą okazją Klub Turystyki Rowerowej wraz ze Stowarzyszeniem Turystycznym Ziemi Wschowskiej zapraszają do wzięcia udziału w rajdzie rowerowym i spływie kajakowym. Impreza odbędzie się 15 października tego roku, a na zgłoszenia osób chętnych organizatorzy czekają do środy 11 października.

Coraz głośniej w przestrzenni publicznej przedstawiany jest problem braku aktywności fizycznej osób w praktycznie każdej grupie wiekowej. Siedząca praca, szkoła, brak chęci i motywacji często powoduje, że ludzie zapominają iż stworzeni zostali również po to żeby się ruszać. Doskonałą okazją do sprawdzenia siebie i dotlenienie swojego organizmu jest organizowany przez Klub Turystyki Rowerowej wraz ze Stowarzyszeniem Turystycznym Ziemi Wschowskiej rajd rowerowy wraz ze spływem kajakowym. Trasa rowerowa biegnie ze Wschowy do Wielenia, a następnie kajakami powrót do Lginia. Tam nastąpi ponowna przesiadka na rower i powrót do Wschowy. Chodź brzmi to poważnie, organizatorzy zapewniają, że poziom trudności jest odpowiedni nawet dla początkujących. Chcący wziąć udział w rajdzie i spływie muszą zgłosić się do 11 października i wpłacić zaliczkę w wysokości 20 zł. Poza tym do kosztów należy dopisać wynajem kajaków (40 zł na dwie osoby) oraz równy podział na wszystkich uczestników kwoty 200 zł, za którą rowery z Wielenia wrócą do Lginia, a w przeciwną stronę pojadą kajaki. W ramach opłaty organizator zapewnia ubezpieczenie NNW. Zachęcamy do wyjścia z domu i wyruszeniu w trasę, która może okazać się wspaniałą przygodą. Poniżej prezentujemy plakat informacyjny ora mapę z oznaczoną trasą rajdu i spływu.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl