Świat kominków elektrycznych

Środa, 12 lipca 2017 o 11:38, autor: 1 432
Świat kominków elektrycznych


Wielu ludzi, budując swój dom, myśli o kominku jako o podstawowym elemencie wyposażenia, który nie tylko ociepli domowe wnętrza jesiennymi czy zimowymi wieczorami, ale i wprowadzi do pomieszczenia klimat ogniska domowego, któremu będą patronować same boginie rzymskie. Jednak w praktyce realizacja tego marzenia okazuje się trudna. Najpierw należy pomyśleć o przewodzie wentylacyjnym czy kominowym, potem trzeba odpowiednio rozplanować budowę kominka, zwłaszcza jeśli dom ma więcej niż jedno piętro. Wszystko to wiąże się ze sporym nakładem pracy. Czy istnieje jednak jakaś alternatywa?

Elektryka w służbie ludzkości

Oczywiście: alternatywa to kominki elektryczne, które są niezwykle ładne, klimatyczne, a cały proces montażu polega na ustawieniu kominka w pożądanym miejscu i podłączeniu go do najbliższego gniazdka elektrycznego. Proste? Oczywiście. Ale zalety elektrycznej alternatywy dla tradycyjnego kominka nie kończą się tylko na prostocie montażu. Wręcz przeciwnie: dopiero się tutaj zaczynają. Po zamontowaniu można bezpiecznie korzystać z nowiutkiego i estetycznego kominka elektrycznego, który nie brudzi podłogi, nie sypie popiołu i nie trzeba go regularnie czyścić z pozostałości po spopieleniu drewna (którego również nie trzeba do takiego kominka wkładać). Co więcej, niwelują zagrożenie pożarowe, przez co są o wiele bezpieczniejsze niż zwykłe kominki, w których wprawdzie palący się ogień tworzy poczucie boskiego klimatu, ale nikt jednak nie dopuściłby w pobliżu tego ognia paruletniego dziecka.

Dodatkowe funkcje 

Niektóre kominki mają dodatkowe funkcje, zależne od danego modelu oraz producenta. Rzecz jasna, ich podstawową funkcją jest ogrzewanie domu przy zachowaniu maksymalnej wydajności energetycznej. Jednak Twój kominek elektryczny może dodatkowo na przykład pełnić funkcję oczyszczania powietrza.  A jeśli chcesz udekorować swoje wnętrze z dbałością o najmniejsze szczegóły, wówczas kominek elektryczny jest o tyle ciekawszą propozycją, że istnieją różne wzory i kolory oraz modele, które dopasują się do różnorodnych stylów wyposażenia pomieszczenia. Niezależnie od tego, czy chcesz dany salon zaaranżować w stylu vintage, scandi, a może rustykalnym, do każdej propozycji wystroju znajdziesz odpowiedni kominek. Nie musisz więc rezygnować z tak klasycznego elementu w domu, jakim jest kominek: wystarczy kominek elektryczny. Przykłady takich urządzeń można znaleźć na przykład na tej stronie: http://www.classicflame.pl/kominki-elektryczne Bo klasyczny ogień można też wzniecić elektryką!

REKLAMA
Komentuj Podziel się

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (1)

avatar
~Adaś
12.07.2017 12:43

Pan wybrał sobie szlak "zielony" - light trail - postawić , włączyć i powrót na kanapkę do piwka ..... ok, tak dzisiaj się zdarza. Jednak czy Pan wie ile ludzi dzisiaj ma już dość "ciepłej wody w kranie" ? i płacą za to spore pieniądze ..... aby stół był z bala, kominek na drewno z własnym porąbaniem , posiłek z płyty kuchennej w stylu wojskowy sznyt a łoże na wzór koja z Alcatraz . Jednak jest XXI w. , nowoczesność a do tego energia odnawialna zmusza nas do nie innego postępowania, bajer chiński ale "wodotrysk" postępu jest. Adaś

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl