Sukcesy Jędrzeja Bąkiewicza

Środa, 06 czerwca 2018 o 10:44, aktualizacja Poniedziałek, 11 czerwca 2018 o 13:01, autor: 2 1813
Sukcesy Jędrzeja Bąkiewicza

20 maja 2018 roku w Pile Jędrzej Bąkiewicz (na zdj. z lewej), zawodnik kadry województwa Wielkopolskiego wraz ze swoją drużyną prowadzoną przez trenera Piotra Robakowskiego zdobyli brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce siatkowej mężczyzn.

Jędrzej pochodzi z Hetmanic. Jest uczniem 3 klasy Gimnazjum im. Jana Pawła II we Wschowie. Aktualnie reprezentuje klub UKS 9 Leszno, gdzie na co dzień na pozycji przyjmującego uczestniczy w turniejach i meczach kategorii kadetów i seniorów, grających na trzecioligowych parkietach. Siatkówkę trenuje od ponad 8 lat - pasją zaraził go tata, Janusz Bąkiewicz, który jest wielkim fanem tej dyscypliny sportowej i brat Kacper, który jest byłym reprezentantem Polski w siatkówce plażowej.

Przez te wszystkie lata Jędrzej wiele razy stawał na najwyższych stopniach podium - czy to w siatkówce plażowej, gdzie jego największym osiągnięciem jest srebrny medal na Mistrzostwach Polski czy w odmianie tej dyscypliny na hali, gdzie wielokrotnie dostawał nagrody najbardziej wartościowego zawodnika na memoriałach, czy w turniejach Kinder Sport, gdzie pod okiem Jarosława Szwarca wywalczył drugie miejsce w Polsce a nagrodę i gratulację odebrał z rąk samego Piotra Gruszki - wielokrotnego halowego Reprezentanta Polski.

Brąz Jędrzeja, jak na tak młode lata jest niesamowitym osiągnięciem - sam sportowiec po sukcesie nie spoczywa jednak na laurach, co pokazuje zwycięstwo w mistrzostwach województwa wielkopolskiego w kategorii juniorów, gdzie 3 czerwca Jędrzej wraz ze swoim partnerem Kamilem Małeckim pokonał kilkanaście znakomitych par, startując w zawodach ze starszą kategorią, gdyż zarówno nasz bohater jak i jego kompan są jeszcze kadetami i jest nowym oficjalnym mistrzem tego województwa.

(KB)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar
~Radek Wasielewski
06.06.2018 11:32

Jędrek to świetny siatkarz ale przede wszystkim bardzo pracowity i skromny chłopak. Wzór dla każdego młodego sportowca. Gratuluję wszystkim trenerom, którzy mieli przyjemność z nim pracować.

avatar
~JK
06.06.2018 15:49

Niesamowite sukcesy niesamowitego zawodnika

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaRuszyła kampania wyborcza. Wybory samorządowe już 21 października
14.08.201812 836
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dzisiaj (14 sierpnia) datę wyborów samorządowych. Wybory do samorządów wojewódzkich, powiatowych i gminnych wraz z wyborami na burmistrza (...
nazwa
Światłowód na Zaciszu
12.08.20187 3339

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl