TworzymyGłos Regionu

Sukcesy Jędrzeja Bąkiewicza

Środa, 06 czerwca 2018 o 10:44, aktualizacja Poniedziałek, 11 czerwca 2018 o 13:01, autor: 2 2328
Sukcesy Jędrzeja Bąkiewicza

20 maja 2018 roku w Pile Jędrzej Bąkiewicz (na zdj. z lewej), zawodnik kadry województwa Wielkopolskiego wraz ze swoją drużyną prowadzoną przez trenera Piotra Robakowskiego zdobyli brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce siatkowej mężczyzn.

Jędrzej pochodzi z Hetmanic. Jest uczniem 3 klasy Gimnazjum im. Jana Pawła II we Wschowie. Aktualnie reprezentuje klub UKS 9 Leszno, gdzie na co dzień na pozycji przyjmującego uczestniczy w turniejach i meczach kategorii kadetów i seniorów, grających na trzecioligowych parkietach. Siatkówkę trenuje od ponad 8 lat - pasją zaraził go tata, Janusz Bąkiewicz, który jest wielkim fanem tej dyscypliny sportowej i brat Kacper, który jest byłym reprezentantem Polski w siatkówce plażowej.

Przez te wszystkie lata Jędrzej wiele razy stawał na najwyższych stopniach podium - czy to w siatkówce plażowej, gdzie jego największym osiągnięciem jest srebrny medal na Mistrzostwach Polski czy w odmianie tej dyscypliny na hali, gdzie wielokrotnie dostawał nagrody najbardziej wartościowego zawodnika na memoriałach, czy w turniejach Kinder Sport, gdzie pod okiem Jarosława Szwarca wywalczył drugie miejsce w Polsce a nagrodę i gratulację odebrał z rąk samego Piotra Gruszki - wielokrotnego halowego Reprezentanta Polski.

Brąz Jędrzeja, jak na tak młode lata jest niesamowitym osiągnięciem - sam sportowiec po sukcesie nie spoczywa jednak na laurach, co pokazuje zwycięstwo w mistrzostwach województwa wielkopolskiego w kategorii juniorów, gdzie 3 czerwca Jędrzej wraz ze swoim partnerem Kamilem Małeckim pokonał kilkanaście znakomitych par, startując w zawodach ze starszą kategorią, gdyż zarówno nasz bohater jak i jego kompan są jeszcze kadetami i jest nowym oficjalnym mistrzem tego województwa.

(KB)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar
~Radek Wasielewski
06.06.2018 11:32

Jędrek to świetny siatkarz ale przede wszystkim bardzo pracowity i skromny chłopak. Wzór dla każdego młodego sportowca. Gratuluję wszystkim trenerom, którzy mieli przyjemność z nim pracować.

avatar
~JK
06.06.2018 15:49

Niesamowite sukcesy niesamowitego zawodnika

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaSiedlnicaMuzyczne popołudnie w Siedlnicy
22.05.20190 162
Sołtys wsi Siedlnica wraz z radą sołecką zapraszają na muzyczne popołudnie z okazji Dnia Matki
nazwa
Dzień Dziecka z OSP
21.05.20190 212

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl