TworzymyGłos Regionu

Sukcesy i medale wschowskich lekkoatletów

Wtorek, 03 lipca 2018 o 09:57, aktualizacja Środa, 11 lipca 2018 o 11:34, autor: 2 1301
Sukcesy i medale wschowskich lekkoatletów

Bardzo pracowity początek sezonu mieli lekkoatleci z LLKS Osowa Sień. Podczas zakończonych w obecnym tygodniu 72 Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce we Włocławku, znakomicie spisała się debiutująca w nowej kategorii wiekowej Klaudia Pawlus. Licealistka z I ZS we Wschowie wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski do lat 20 w biegu na 2000m z przeszkodami oraz zajęła 4m w debiucie na dystansie 5000 m z bardzo wartościowym wynikiem 17 minut i 40 sekund. To kolejny ogromny sukces bardzo zdolnej mieszkanki Hetmanic.

Kilka tygodni wcześniej w Pucharze Flandrii w belgijskim Oordegem Klaudia Pawlus okazała się 4 juniorką na olimpijskim dystansie 3000m z przeszkodami. Dzięki uzyskanemu rezultatowi zawodniczka wywalczyła prawo startu w Mistrzostwach Polski Seniorów.

Rafał Matuszczak bardzo udanie zadebiutował na dystansie półmaratonu (21 km 97 m) w San Diego w Stanach Zjednoczonych. Doświadczony zawodnik LLKS Osowa Sień, pochodzący z Lginia, ustanowił znakomity rekord życiowy 1h 6 minut i 50 sekund.

Młodsi wschowscy lekkoatleci również nie próżnowali. Podczas zawodów w Żarach, Lesznie, Wrocławiu, Białogardzie, Słubicach i Szprotawie poprawili wiele rekordów życiowych i zdobyli kilka medali. W zawodach uczestniczyli; Julia Ścisłowska, Dominka Pihil, Martyna Nowak, Maria Ciemierzewska, Kacper Chruszczewski Rafał Nowiński, Orian Suda, Gabriel Dziełakowski, Laura Bursztyn, Julia Mierzynska, Dominika Hauza.

Trzymamy kciuki za podopiecznych trenera Andrzeja Orłowskiego w dalszej części sezonu.

Wyjazdy finansowane z dotacji UMiG Wschowa oraz wsparcia Banku Spółdzielczego we Wschowie.

(AO)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar
~Sławek
03.07.2018 23:35

Gratulacje! Widać, że ciężko pracują i są tego efekty

avatar
~Albert
11.07.2018 14:20

Gratulacje dla Zawodników i oczywiście dla Trenera! Wielki szacun.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl