Sukcesy biegaczy z Gimnazjum nr 2 w XXXII Biegu Sokoła

Środa, 05 kwietnia 2017 o 11:56, aktualizacja Poniedziałek, 10 kwietnia 2017 o 13:34, autor: 0

Już tradycyjnie od kilkunastu lat uczniowie Gimnazjum Nr 2 brali udział w Biegu Sokoła w Bukówcu Górnym. Na starcie XXXII edycji imprezy biegowej, która miała miejsce w niedzielę 2 kwietnia, stanęło 1415 zawodników w tym 7 uczniów naszej szkoły.

W biegu na dystansie 5km w rywalizacji do lat 19 znakomicie spisali się chłopcy z klas III. Dominik Wałowski, który zajął 2 miejsce z czasem 17,36’, Rafał Nowiński 8 miejsce a Kacper Chruszczewski 9 miejsce. W rywalizacji klas I i II na dystansie 2km zwycięstwo odniosła Julia Śćisłowska, 4 miejsce zajęła Dominika Pihil a 7 miejsce Maria Ciemierzewska. W rywalizacji szkół podstawowych na 2km 2 miejsce zajął Gabriel Dziełakowski zawodnik LLKS Osowa Sień. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Rywalizacja byłą o tyle trudna, że w każdym biegu uczestniczyło blisko 300 młodych biegaczy i trudno było przebijać się do czołówki. Brawa dla młodych lekkoatletów.