TworzymyGłos Regionu

Subiektywny Przegląd Kampanii Wyborczej - premierowy odcinek

Piątek, 12 października 2018 o 19:15, aktualizacja Wtorek, 23 października 2018 o 16:08, autor: 32 2053
Subiektywny Przegląd Kampanii Wyborczej - premierowy odcinek

Poniżej prezentujemy Subiektywny Przegląd Kampanii Wyborczej. Jak już wspominaliśmy, po latach, wraz z Adamem Muszkietą wracamy do formuły Subiektywnego Przeglądu Prasy, by omówić najważniejsze wydarzenia kampanii wyborczej.

Odpowiadamy w programie między innymi na następujące zagadnienia:

Czy największe banery w mieście są gwarancją rozwoju? Dlaczego komitety dotrzymują obietnice, ale tylko pisane w cudzysłowie i co to oznacza dla wyborcy. Który z prowadzących nie widzi różnicy między obecną kadencją a poprzednimi kadencjami samorządu i dlaczego. Kto to jest wschowski Escobar i czy 21 radnych z tego samego komitetu może zasiąść w Radzie Miejskiej. Wreszcie dlaczego obrońcy praw zwierząt mogą zainteresować się jednym z komitetów. Na koniec kilka słów o Hollywood i krzywych płotach, ewentualnie o środkach odurzających. A na sam koniec o tym, czy Zw.pl się zwija i dlaczego się nie zwija (w materiale koronny dowód na to).

(rak)

REKLAMA

Komentarze (32)

avatar
~Fan
12.10.2018 20:33

Panie Antkowiak dlaczego w komitecie jest pan Krasny....Kola..... Owoc Stasiak. ...Buczek Mieli być Ludzie młodzi ? PRZECIEZ GRABKA = KRASNY .Ludzie oni są razem w stowarzyszeniu SIS. Grabka przewodniczący a Krasny Wice. Moja rodzina i znajomi na pewno na pana nie zagłosują.Mydlo sie dobrze pieni ale te z Wroclawia wyśmienicie!!!!

avatar
~Do fana
12.10.2018 21:25

Jakby w komitecie była tylko młodzież, to byś napisał że nie zagłosujesz, bo nie ma obok Pana Konrada ludzi doświadczonych. Daj sobie spokój :)

avatar
~Heh
12.10.2018 21:27

Dałeś mi, autorze zagwozdke na wieczór, którym z kontrkandydatów jesteś :)

avatar
~do kandydatów
18.10.2018 01:33

Czy któryś kandydatów zapowiada likwidację straży miejskiej? Ile milionów z budżetu miasta to koszt utrzymania straży miejskiej? Municypalni znani są w mieście głównie z wlepiania mandatów za złe parkowanie i ściganie upatrzonych osób spożywających prawdopodobnie alkohol (bo zapłacą mandat), ich działalność to fikcja - "my nic nie możemy zrobić, ale możemy chętnie ukarać", a dzisiaj przed nami powinny być również inne wyzwania. Widać to gołym okiem na wschowskich ulicach, murach kamienic, czy czuć w powietrzu. Jedynym sposobem jest likwidacja jednostki. A co w zamian? Zaoszczędzone środki można by przeznaczyć na powstanie eko-patrolu zajmującego się zadaniami z zakresu utrzymania czystości i porządku, nowe etaty dzielnicowych, którzy będą najbliżej codziennych problemów mieszkańców, zwiększenie nakładów na dodatkowe patrole policji. W najgorszym przypadku - ograniczenie do minimum działalności straży miejskiej, w bardzo ograniczonym zakresie. Powinna obsługiwać aktywny monitoring oraz zajmować się ekologią, sprawami związanymi z wyprowadzaniem psów, paleniem w piecach itp. Pozostałe pieniądze należałoby przekazać policji, która może zajmować się sprawami parkowania itd.

avatar
~do Fan
12.10.2018 21:28

Przeglądając zdjęcia czy relacje o Antkowiaku tyko raz zobaczyłem Kraśnego.,Wojcieszka Dla mnie to faktycznie nie ,,śmierdzi,, z Osowej Sieni tylko z Wrocławia. Zgadza się temu panu musimy podziękować przy urnach wyborczych. Panie Antkowiak Wschowianie na takie ,,plewy,, nie nabiorą się. Moja rodzina panu już podziękowała .Chciałbym panu to powiedzieć prosto w oczy i przy kamerach ZW . Ale czy media na to pozwolą?

avatar
~DO!-"do Fan"
12.10.2018 22:28

A moja rodzina, a nawet znajomi i przyjaciele już podziękowali takim kandydatom z KWW jak tych od Zwyczajnych, tych od Giezka, tych od Czopka, tych od Wojtka, tych od PiS i PSL..... Naszym kandydatem jest Antkowiak i jego program !!!!!!

avatar
~obserwator pesymista
12.10.2018 23:21

Odnoszę wrażenie, że kandydaci do fotela burmistrza powinni zacząć od szukania pracy np. na portalu pracuj.pl ze wskazaniem miejsca Wschowa +/- 20km. Żadna z kandydujących osób tak na prawdę nie ma ani pomysłu na rozwój miasta ani żadnej wizji na jego rozwój. Wschowa, skądinąd miasto królewskie, dawno utraciło potencjał w szerokim znaczeniu tego słowa. Młodzi, zdolni i wykształceni Wschowę opuścili w poszukiwaniu miejsca do życia. Szerokim łukiem omijają nas inwestorzy a turyści zaglądają przy okazji, po to aby zrobić zakupy w Dino, Biedronce albo Lidlu jadąc na weekend. Trafnie któryś z Panów zauważył, że w tle kandydatów jawią się "starzy wyjadacze", dla których wygrana ich "czarnego konia" zagwarantuje im spokój i przetrwanie przez najbliższe 5 lat. Drodzy w Wschowianie, pozostaje nam wybrać mniejsze zło. Wizualizacje ul. Bohaterów Westerplatte, temperament Pana Giezka a nawet "niezłomność" z-cy woj. komendanta SP nie wiele wniosą dla miasta i nic nie dadzą jego mieszkańcom. "Ciemność, widzę ciemność" !!!.

avatar
~Ciemność!!!
13.10.2018 07:50

Ciemność to może jest ale w twoim toku myślenia !!!. Jak można traktować człowieka, który do polityki naszego samorządu dostał się na haśle Czopkistów "Grabieżcy"!!!!, a już to jego zaplecze to tak jak on sam epoka dalekiego środowiska " Filmowego Dyzmy" - Człowiek bez honoru i szacunku do prawdy i uczciwości, a mianowicie jak można wyjść do Rady Miasta i Gminy Wschowa na haśle "Grabieżcy" następnie wyjść z tego klubu, który go wypromował, aby następnie zachować "koryto", które dzięki Czopkistom otrzymał / z-ca Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy/ - To dopiero trzeba mieć TUPET!!!. W tym punkcie ciut....ciut Cię oświeciło, bowiem emeryt - EMERYT !, który co nie tak dawno --- jak to trafnie ktoś już wcześniej na tym forum zaznaczył --- przeszedł RESORTOWĄ KOMISJĘ LEKARSKĄ o zakwalifikowaniu go na przejście na EMERYTURĘ teraz robi nas w tzw. BAM...BU...KO ! i jako cudownie usprawniony, uzdrowiony emeryt pragnie z "ręki" PiS zostać Burmistrzem / ciekawe jaka Komisja Lekarska teraz to stwierdziła ?/. Tak stwierdziła!, bo jak mamy to zrozumieć, ze jeszcze wczoraj był zawodowym strażakiem, a dzisiaj jest emerytem - ciekawe z jaką grupa inwalidzką ? - a jutro chce zostać Burmistrzem!!!. Chciało, by się krzyczeć .... TO PO JAKĄ CHOLERĘ SZEDŁEŚ CZŁOWIEKU NA TĄ EMERYTURĘ, że jeszcze w trakcie jednej pracy zapragnąłeś uczestniczyć w tej "pisowskiej farsie cynizmu, obłudy i fałszu"???. Po co ci to emerycie ???

avatar
~R8
13.10.2018 10:57

Błędny nick wpisałeś gościu. Miało być "Ciemniak". Komisje lekarskie kwalifikują na rentę, a o emeryturze decyduje wiek (możesz pracować dłużej), lub lata pracy (w mundurówce). I pamiętaj! Ty też będziesz emerytem (jeżeli dożyjesz).

avatar
~Ranigast MAX
13.10.2018 11:15

Kolego, czytaj ze zrozumieniem i nie wylewaj żółci bo się tylko nerwicy nabawisz i faktycznie do emerytury nie dociągniesz. Facet wyraźnie pisze i pisze prawdę. Żaden z kandydatów nie ma nic do zaoferowania miastu. Każdy z nich szuka ciepłej posady. Co do szacownego resortowego emeryta to hasło wyborcze ma trafne "Nie obiecuję, działam" Robi i będzie robił to co mu każą zrobić protektorzy, kimkolwiek by nie byli i za jakiej opcji politycznej się nie wywodzili.

avatar
~Fakt
13.10.2018 08:26

Fakt.jest takim że u Antkowiak jest wszystko co mozliwe PSL, PO nowoczesna....Grabka.

avatar
~@-@R8
13.10.2018 12:42

Jak widać nie tylko wiedzy, ale brak ci również skromności....?"ciemniak" - może ale z ciebie, bowiem każdy mundurowy, który idzie na planowaną inaczej mówiąc wysłużoną emeryturę, ew. po nabyciu tzw. praw emerytalnych MUSI przejść przez RESORTOWA KOMISJĘ LEKARSKĄ, która określa w jakim stopniu nastąpił uszczerbek zdrowia z tak zwanym wypaleniem zawodowym - może niekompetentny, a nie "ciemny" R8 to zrozumie ?, - kwalifikuje w ten sposób mundurowego emeryta.... Pytanie : jaką grupę otrzymał wasz kandydat emeryt mundurowy ???, który faktycznie jak powyższy forumowicz się troszczy o jego zdrowie i dalszą zdrowotna kondycje ponieważ ten człowiek ma ponoć być pisowskim Burmistrzem ?????. kolego niekompetentny R8 !

avatar
~R8
13.10.2018 23:46

Emerytura jest świadczeniem przyznawanym na wniosek osoby zainteresowanej (po spełnieniu kryterium wieku i lat pracy czy służby). Cywil czy mundurowy "musi" tylko złożyć stosowny wniosek i żadna komisja lekarska nie jet do tego potrzebna. Komisje są od "rent", które mogą być dodatkiem do należnej emerytury mundurowej, ale nie warunkują przyznawania tegoż świadczenia i nie każdy mundurowy "musi" przed nią stawać.

avatar
~alla
13.10.2018 18:21

Super material gratuluje obu panom wnioski i refleksje ciekawe podane z kultura i rozwaga brawo

avatar
~#zakompleksionymarek
13.10.2018 20:57

Panowie Brawo. Zapaliła mi się taka żarówka nad głową, jak w kreskówkach, która się po chwili przepaliła, acz myśl pozostała. Już wiem, czemu powrócił Pan Muszkieta. Otóż jest on matematycznym głosem ludu. Dlaczego matematycznym? Ponieważ równanie ma postać: Lud - Janusze. Mówi to, co myśli lud (dlatego przy myśleniu odejmujemy Januszy), a co bezstronnemu Redaktorowi Klanowi mówić publicznie nie wypada. Żal mi wiadomą cześć ciała ściska, że nie mogłem być tam z Wami. Jednak pozwolę sobie wtrącić trzy grosze odnośnie kandydatów. Pana Giezka pominę milczeniem, wszak to nie komediowy czwartek z TVN7. Pani Urbaniak rzeczywiście straciła bardzo dużo z powodu ostatniej afery z Panem T. i ni żaby ni żyrafy nie mogę przeboleć, że przyćmił ją ostatnio Pan K. Pan Czopek albo nie miał do wystawienia żadnego żelaznego kandydata albo zapomniał, że rządzenie wychodzi mu najlepiej zza tronu, gdzie w razie wpadki można zrzucić wszystko na słup, samemu rozkładając bezradnie ręce. Program Pana Glińskiego wydaje się najbardziej możliwy do zrealizowania ... gdyby nie to, że dostał już poparcie od wiadomego ugrupowania. Czyli stołki zostały już rozdane. Nie wiem, jak Wy, ale ja jak widzę starego wyjadacza, który do tego za każdym razem opowiada te same bajki, to duch mój wiadomą częścią ciała na rozżarzone węgle siada. Dlatego chciałoby się postawić na Pana Antkowiaka. Młodość, charyzma i obietnice, które są zachwycające. Tyle, że gdzieś to już wszystko się słyszało lub czytało. Deptak był wspominany w jakimś dokumencie o rewitalizacji przygotowanym przez UMiG. Droga i chodnik w Tylewicach - to już chyba też jest w którejś tam fazie realizacji. Później spóźnił się znowu z chodnikami po Pani Urbaniak. Nie zrozumcie mnie źle - pomysły są fajne i super, że Pan Antkowiak chce je realizować, mimo, iż odkrywcze nie są. Natomiast na bank nie da tego rady zrobić w jednej kadencji. Jeżeli da, to musiałby dobyć szabli, założyć jeden but, dosiąść koguta i uciekać na księżyc. Dzisiaj udało mi się odwiedzić Park Wrocławski w Lubinie. Wzór dla innych miast odnośnie parków rodzinnych. W parku tym zatrudniony jest niejaki Pan Henio. Jego zadaniem jest utylizacja obornika po zwierzętach parzystokopytnych. Pan Henio, jako człowiek praktyczny i pomysłowy zwykł się pytać zwiedzających, czy widzą jeszcze jakieś g.? Idąc tym samym pomysłem, chciałbym się jeszcze spytać komentujących, czy wśród obietnic startujących widzą jeszcze jakieś niekoniecznie ładnie pachnące obietnice wyborcze?

avatar
~Tylko PiS Tylko Przemysław
14.10.2018 17:17

Skończymy z rządami chciwych nauczycieli. Przemysław Gliński nasz burmistrz

avatar
~Ha..ha,ha!
14.10.2018 18:58

Jak przymuszony....wymuszony emeryt może zostać Burmistrzem??? Ha..Ha,Ha ...!!!, ten człowiek jeszcze nie" wyleczył " się z zawodowego strażaka, a już pisowcy wpychają go na burmistrza przez małe "b" - jak widać na arenie krajowym i tu w naszej małej Wschowie pisowcy "robią" w gacie, że aż tak desperackie apele wypisują w sprawie ich emeryta......, jeszcze pis nie wyleczył się z hasła ..."bo nam to wszystko się należy...." oraz z totalnej klęski ich kandydatki jako Burmistrz Szlichtyngowej, a już szuka etatów dla swojej kasty w naszym Merostwie.....!. My normalni i zatroskani wyborcy Wschowy i Gminy Wschowy mówimy "starym" mundurowym emerytom NIE !!!. Chciałeś kolego emerytury to ja masz i daj popracować ludziom młodym i kreatywnym, bowiem ty jesteś już dla nas WYPALONY !!!!!. Szanuj siebie i innych !!!

avatar
~Anonimus
26.10.2018 14:42

Pokaż mi jedną młodą osobę która weszła do rady od Antkowiaka ? Tak stawialiśmy na młodych ??? Zwrócę się teraz do tych młodych już zostaliście radnymi ? Czy tylko was wykorzystują do lepienia słupów ? Was na prawdę można w konia robić ? A po wyborach ,uścisk ręki i do widzenia za 4 lata .Jest metoda na wnuczka , jest i na burmistrza ? Żal

avatar
~marekton
26.10.2018 15:31

To wyborcy decydują kto dostanie się do rady. Wszyscy na starcie mieli równe szanse. Żal czytać się takie komentarze

avatar
~wyborca
14.10.2018 19:56

pani burmistrz Szlichtyngowej tez ma uprawnienia emerytalne ,to niech pani idzie na ta emeryture i da szanse mlodym /dobra zmiana/

avatar
~OKI po raz drugi
15.10.2018 13:46

Nieważne kto wygrał pebiscyt. Ważne jest aby 21 pażdziernika doprowadzić referendum o odwołanie obecnej władzy do końca. Nie dalismy rady 26 czerwca 2016 ,musimy dać radę za tydzień. https://www.facebook.com/referendumwschowa/ Wszystkie ręce na pokład.

avatar
~JamJestOn
15.10.2018 15:49

Zaprawdę powiadam Wam: … Zaczyna się czas wyborów, komitety wyborcze już są po męczącej gonitwie w trakcie której na siłę szukały kogokolwiek ciut znanego na listy (pomijam tych, którzy sami się na nie pchają), sam w tym roku przeżyłem i skutecznie pogoniłem 3 (słownie „trzy”) KWW. Ludzie to jest żenujące ! Każdy namawiający mówił banały i prawił frazesy – każdy tylko marudził, co to poprzednicy zrobili źle, i piał z zachwytem co to oni zrobią dobrze ! I tu z reguły (o ile namawiający miał przerwę na zaciągniecie powietrza) udawało mi się spytać: jaki jest program Twojego KWW z którym czujesz, iż będziesz mieć możliwość ugrania najfajniejszego stanowiska ? Wielkie oczy i patetyczne: zmniejszenie bezrobocia (jak ???), ściągnięcie inwestorów (jak ???), oddłużenie miasta, ścieżki rowerowe we wszystkie strony (może inwestorzy będą z Norwegii), zlikwidowanie szkół wiejskich w których (to oczywiste) w klasie jest np. czwórka dzieci – cyt.:... ale na razie o tym nie mówimy, bo przecież ludzie na wsiach będą przeciwni KWW..., inwestowanie w Miasto (jak ???), pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom... itp. Wszystko pieknie brzmi i jest pozytywne, mądre, fajne, praktyczne i potrzebne – tylko niestety każdy tak mówi, i każdy zdaje sobie sprawę, że większość powyższych punktów jest niezależna od chęci. A skupianie się w trakcie agitacji na wadach poprzedników powoduje, iż zaczynam dostrzegać sens w swoistym podziale przyszłych polityków według zasad o których mówi mój bardzo dobry kolega: 1. Ludzie o których nie wiem, żeby kiedykolwiek cokolwiek zrobili społecznie dla miasta – więc czemu miałbym na nich głosować ! 2. Ludzie, którzy nic nie zrobili, żeby na nich głosować – więc po co znów startują (pomijam pewnie z 500 zł co miesiąc za 1 spotkanie w ostatni czwartek miesiąca i kilka rozmów telefonicznech jako udział w komisjach) ! 3. Ludzie, którzy ciągle udowadniali, że nie warto na nich głosować – i takich widzę na plakatach ! 4. Ludzie, którzy całym swoim życiem udowadniali, że na nich warto głosować – takich we Wschowie nie znam Pojawiają się kandydaci na radnych i na fotel burmistrza (ludzie których znam od przedszkola, szkoły podstawowej, czasów liceum, współpracy w starostwie czy „z piaskownicy pod blokiem”) i dzielą się na: ludzi znikąd (K.A.) którzy gdzieś tam kiedyś pracowali na etacie Wschowy, być może nawet wiedzący kto, gdzie, jak i po co – tylko tego nikt naprawdę nie wie. Uwieżył, że może mieć jak obecnie panująca – spokojne, bezpieczne stanowisko za fajną kasę, wiedząc, że stadko fanatyków wystawiająco/popierających po cichutku spróbuje wskoczyć na stołki. ludzi mający całkiem dobrą pracę, względny szacunek i poważanie (P.G.) ale z przyczyn politycznego poparcia ni z gruszki ni z pietruszki strzelających sobie w kolano (nie tylko z powodu: „poparty przez ...” na plakatach), ale udowadniający, iż jego popierajacy są tak naprawdę jego totalitarną władzą ! Szanuję z racji osobistej znajomości owego kandydata, a jako stały bywalec najlepszego festiwalu dla tysięcy ludzi lubiących dobrą muzykę, za jego wieloletnią pomoc osobom wspomnianego festiwalu. Tylko, że w tym roku niespodzianka – jakiś karakan muzyki nie lubi to ów człowiek w tym roku też był przeciwko,aż strach było jechać autem z FWS ! ludzi (P.G.), którym wystarczy rzucić okiem w zeznanie puste podatkowe, właściciela kilka mieszkań pod wynajem i sklepów – chyba, że żony, to przepraszam ?!? No i przepracowane tylko to tyle ile ludzie znieśli w spółce komunalnej. Ten człowiek, o którym aż strach pomyśleć, że mógłby faktycznie wygrać jest idealnie pasującym do słów zespołu ze wspomnianego wyżej festiwalu (zespół Kabanos” utwór „buraki”) - polecam posłuchać: Gdy wszystko gra zawsze znajdzie się Burak, albo dwa którzy mądrzą się. Najgorsze, że burak mało wie, Ale będzie piał bo on bystry jest. Gdy osiągniesz cel i cieszysz się, Gdy dotarłeś tam, gdzie nie dało się, Już słychać go, burak dobrze wie, Gdzie szpilę wbić, by bolało cię. Tumany i kołtuny, mądrale, ignoranci Naburmuszone ćwoki, kretyn i głąb. Gdy pęknie słój, burak wtrąci się. Będzie głośno piał, bo on wiedział, że To, co ze szkła, kiedyś stłucze się. Burak wiedział to, nie pomylił się. Gdy spadnie deszcz i przemoczysz się, Burak wrzeszczy już, by pouczyć cię. To tępy buc, takich pełno jest. Marchewkom tak, a burakom nie I jeszcze jedno dodam bo to ważna rzecz. Chciałbym podziękować wszystkim Sprawiającym, że moje życie jest namiastką cudownego snu. Burak niech się żółcią krztusi, no i dobrze mu. CDN.

avatar
~JamJestOn
15.10.2018 15:52

ludzi tym razem bez „słupa” startujący (M.C.), które jeszcze nie spełniły chyba żadnych obietnic sprzed 4 lat, za to dziekujące prwdopodobnie za wytrwałość w czekaniu na cud społeczeństwu naszego zacnego miasta. Tu zacytuje inny utwór innego zespołu który również był tam gdzie jednemu z kandydatów (P.G.) zabrakło empatii a było polecenie z góry jak przystało dla marionetki na dole (zespół „Pull the wire” utwór „papieros”): Czy bardziej biały, czy bardziej czerwony Czy bliżej lewej, czy prawej strony Jedno wyznanie, jedna słuszna racja Dla innych poglądów, śmierć, dewastacja! Świat się chyba coraz szybciej kręci Życie szybciej się toczy Nie mam czasu podać Tobie ręki Nie mam czasu spojrzeć w oczy Każdy pędzi gdzieś każdy w swoją stronę Pieniądz wyznacza drogę Nie mam siły już wewnątrz cały płonę Sensu znaleźć w tym nie mogę są jeszcze oosby (J.U.) które od lat gdzieś tam pracują ponoć „z niewątpliwymi osiagnieciami” zawodowymi, potrafiące skromnie odebrać brawa za sukcesy i przyjąć „na klatę” porażki, niby wszystko OK, tylko osoby popierające, wystawiajace, polecające mają złą sławę. Złą sławę maja oszyści, złodzieje, ksieża i np. aligatory, Myślę jednak, że osoby ze złą sławą ale przedsiębiorcze są i tak lepsze od tych ze złą sławą i do tego bez sukcesów. Nawet jeśli popełniły błąd, a teraz ten błąd został „wykopany” z gleby przeszłości, to stać ich na naprawienie tego błędu z nawiązką, i nie popełnianie kolejnych. Miasto usłane plakatami, bilbordami osób, które delikatnie mówiąc przejadły się nam wyborcom, bo mamy już chyba dosyć ludzi, istniejących tylko przed wyborami, zawodowo wręczającymi kwiaty albo spacerującymi po Wschowie grzejąc ucho telefonem, dziwnym trafem takie „wynalazki” są na pierwszych miejscach list i ciemną nocą pojawiają się na plakatach innych, ale pewnie inaczej społeczeństwo pracujące za morawiecką miskę ryżu skreśliłoby kogoś innego, bo społeczeństwo skreśla na zasadzie skojarzeń, znajomości a nie za zasługi. Niestety znów wybory pokażą, ile osób ma w (nosie) kto nimi rządzi i za nich decyduje, mnóstwo osób w całym kraju zagłosuje „przeciwko” komuś, albo „wybierze mniejsze zło”. Czekam z niecierpliwością aż wybory będę traktowane jak obowiązek a na kartach będzie: „□ żadna z powyższych osób”. I oczywiście tęsknię za czystą demokracją, za regułą większości – jeśli większość kogoś nie chce, to go nie ma !!! Ludzie obudźcie się ! Przecież ile można prześmiewczo cytować „nie byłoby świń przy korycie gdyby nie barany przy urnach” - przecież to jest teks mówiący o sytuacji „po”. Teks o sytuacji „przed” też mogę zacytować „pamietajcie, że jak burdel przynosi straty to się wymienia k....wy, a nie firanki”. PAMIĘTAJCIE ! CDN.

avatar
~bywalec
15.10.2018 20:56

Bardzo łagodnie potraktowali Panowie aktywność a raczej jej całkowity brak (poza komitetem Antkowiaka) w zakresie kontaktu kandydatów w mieszkańcami. Żadnych otwartych spotkań z wyborcami, zero dyskusji o planach i zamierzeniach kandydatów. Na tzw. konwencjach wyborczych obecni są wyłącznie kandydaci i "sami swoi". Całą aktywność PiS to zaklejanie miasta plakatami . Czy to ma zastąpić rozmowę z mieszkańcami o ich problemach, potrzebach ? A może PiS we Wschowie liczy na centralnie prowadzoną akcję propagandową i uważa, że kampanie zrobi im i wygra za nich wybory Morawiecki i Kaczyński ? Czy może Gliński boi się konfrontacji z wyborcami i otwartej dyskusji, może nie ma nic do powiedzenia poza obowiązującym przekazem partyjnym, może nie chce się kompromitować, może nie musi mieć programu skoro program ma Partia ?

avatar
~JamJestOn
15.10.2018 22:53

Jeśli jeszcze to czytasz, to wiedz, iż ja mimo niechęci do pseudo polityków, pseudo burmistrzów oraz zdecydowanej niechęci do pazernych niepo-radnych miejskich czy powiatowych z czystym sercem podpisuję się pod innym tekstem (zespół „Pull the wire” utwór „Polsko”): I tak cię kocham, Polsko To nie twoja wina, że Ludzkość i bieg historii Ciągle szpecą cię I tak cię kocham, Polsko Pozwól mi uwierzyć, że Koszmar się kiedyś skończy Wstanie nowy dzień. Zaprawdę powiadam Wam, czas wyborów to nie tylko czas na myślenie „co by było gdyby”, to jest czas na działanie, zacznijmy świadomie wybierać, według własnych przemyśleń a nie jak niepo-radni kopiujący lidera ! bardzo proszę admina o połączenie 3 komentarzy w jeden logiczny kawałek. pozdrawiam i dziękuję.

avatar
~s/ochotnik
15.10.2018 22:54

W nawiązaniu do pana forumowicza -bywalec- z niepokojem zauważyłem, że emeryt mundurowy, a zarazem kandydat na Burmistrza, tak już się wypalił zawodowo i taki bidula jest już zmęczony życiem, iż postanowił z "wozu strażackiego" przesiądź się do "piso-busa" co mu przypuszczalnie ma ułatwić dalszą karierę ...... ?. Jak widać na wszystkich lokalnych pisowskich spotkaniach, albo występował "incognito", abo maskował się za różnego rodzaju okularami, albo czmychał krok tuż za działaczami pisu. Moja obawa i moich znajomych jest taka - nie daj Boże jego wygranej - czego mu z całego serca z troski o jego kondycję i zdrowie nie życzymy - że jak ten bidula wyrobi na tym stołku Burmistrza ???

avatar
~Kosa
16.10.2018 19:35

Myślę, że o poszczególnych kandydatach na burmistrza Wschowy wszystko na forum zw.pl zostało już w formie mniej lub bardziej trafnych diagnoz, oratorskich popisów oraz innych szyderczych lub prześmiewczych wpisów powiedziane. I, jeżeli chodzi treść oraz styl, nie jesteśmy tu żadnym wyjątkiem. Wystarczy zajrzeć na inne lokalne fora, np. Strykowa, Wielunia, czy Szczawnicy opisujące kandydatów na ten zaszczytny fotel i komentarze pod nimi, aby poczuć klimat toczka w toczkę jak we Wschowie. Śledząc (nieregularnie), opinie moich Ziomków na temat tegorocznych wyborów samorządowych dochodzę do wniosku, że większości nie odpowiada żaden z kandydatów i swoje decyzje podejmą dopiero nad urną wyborczą lub do tej urny nie pójdą. Jak będzie? Pewnie II tura rozegra się pomiędzy kandydatem „Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Wschowa Nasz Samorząd” a kandydatem „Komitet Wyborczy Wyborców Konrad Antkowiak” i nie jestem tu żadnym wróżbitą Maciejem. Potem prawdopodobnie połączą swoje siły w Radzie. No, chyba, że zdarzy się jakiś cud nad urną…

avatar
~ramzes
16.10.2018 21:43

oby nie obecna władza im dziękuję

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl