Starostwo szykuje się do obchodów stulecia odzyskania niepodległości

Czwartek, 03 sierpnia 2017 o 12:20, aktualizacja Środa, 09 sierpnia 2017 o 16:13, autor: 4 639
Starostwo szykuje się do obchodów stulecia odzyskania niepodległości

W dniu 1 sierpnia 2017 roku na posiedzeniu Zarządu Powiatu Wschowskiego zdecydowano o zorganizowaniu cyklu imprez dla mieszkańców Powiatu Wschowskiego związanych z Jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Szczegółowe informacje dot. rocznicowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w 2018 roku na terenie Powiatu Wschowskiego będą udostępniane na bieżąco. Już teraz wiemy, iż zostanie ogłoszony konkurs plastyczny w związku z obchodami w kategorii Przedszkola i Szkoły Podstawowe oraz konkurs historyczny dla Szkół Ponadpodstawowych. Nagrody zostaną ufundowane przez Zarząd Powiatu Wschowskiego.

Wszelkie dodatkowe propozycje uświetnienia obchodów 100-lecia będą przez Zarząd Powiatu Wschowskiego wnikliwie rozpatrywane i ewentualnie uzyskają wsparcie finansowe.

Obchody stulecia odzyskania niepodległości, które odbędą się 11 listopada 2018 roku mają bardzo podniosły charakter, więc już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do włączenia się w ich organizację. Oczekujemy na duże zaangażowanie ze strony mieszkańców oraz stowarzyszeń.

(PW)

REKLAMA

Komentarze (4)

avatar
~ciekawy
08.08.2017 11:38

A czemu taką małą czcionką napisano tak ważną informacje ?

avatar
~Jan Kotwicki
18.08.2017 06:51

Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości jest świetna okazją do wszelkich podsumowań i rozrachunku z historią. Jest też dobrą okazją do oceny nauczania historii, rozbudzania postaw patriotycznych i szerzenia idei kontrrewolucyjnych i to nie tylko w szkołach. Należy powołać społeczny komitet obchodów 100-lecia a "powiat" niech zajmuje się sprawami, do których został powołany.

avatar
~Do Pana Jana K.
18.08.2017 08:36

Przeczytaj Pan art. 4.1. ustawy o samorządzie powiatowym z 5 czerwca 1998 roku, bo znów Pan się ośmiesza wypowiadając się w tej sprawie, jednocześnie nie znając zadań publicznych powiatu narzuconych obowiązującym w Polsce prawem.

avatar
~Jan Kotwicki
18.08.2017 10:17

Ani mi się śni czytać jakichś ustaw. Korzystanie z finansowania to sterty papierów rozliczenia. Kolejny kaganiec. Nie dać się przecwelować politycznie - zawsze znajdzie się chętny by zbić niezasłużony kapitał polityczny. A na wszystkim ma trzymać łapę jakiś anonimowy "powiat"?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaTym razem się uda? Odkupienie kina Hel wraca pod głosowanie
17.10.20179 597
Pomysł odkupienia budynku po kinie Hel ponownie wraca na sesję Rady Miejskiej we Wschowie. 26 października radni zdecydują, czy gmina odkupi nieruchomość od prywatnego właściciela. 

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl