TworzymyGłos Regionu

Sprawa funduszu socjalnego w placówkach oświatowych prowadzonych przez powiat

Piątek, 07 grudnia 2018 o 10:33, aktualizacja Czwartek, 13 grudnia 2018 o 14:20, autor: 19 1960
Sprawa funduszu socjalnego w placówkach oświatowych prowadzonych przez powiat

Placówki oświatowe, prowadzone przez powiat, nie otrzymały do tej pory środków w ramach zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Takie środki gwarantuje placówkom oświatowym polskie prawo. W związku z tym pracownicy oświaty obawiają się, że w tym roku nie otrzymają świątecznego wsparcia. Starosta Andrzej Bielawski wie już o całej sytuacji i szuka rozwiązania.

Temat na czwartkowej sesji Rady Powiatu Wschowskiego poruszył radny Krzysztof Grabka:

- Mamy pewnego rodzaju zaszłość. Otóż placówki oświatowe prowadzone przez powiat nie otrzymały ustawowo należnych środków na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. A sprawa jest o tyle w tej chwili pilna i społecznie nośna, ponieważ zbliżają się święta Bożego Narodzenia i od wielu, wielu lat żelazną tradycją jest to, że pracownicy otrzymywali wsparcie świąteczne. Mamy na razie niepotwierdzone informacje, że być może w tym roku będzie kłopot z tym. 

Starosta Andrzej Bielawski potwierdził, że sprawa jest znana i omawiana.

- Jesteśmy zaskoczeni tą sytuacją. Z panią skarbnik oraz z wicestarostą przeprowadzamy analizy i wierzymy, że uda się ten problem rozwiązać.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (19)

avatar
~panie Grabko
07.12.2018 10:47

Panie Grabka, o dziwo swoim pytaniem uderza Pan w poprzedni zarząd a więc pana współtowarzysza Kuryłłę Wojciecha (...). Poczekajmy na dalsze fakty z działalności Powiatu Wschowskiego pod zarządem ugrupowania Boryczki i Kuryłły. Prawda w skrócie jawi się tak. Pieniądze na kwiaty dla "bukieciarza" są , na paczki które pracownicy otrzymywali na wsparcie świąteczne nie. A jak tam pieniądze na paliwo do kosiarki w LO ?

avatar
~?
07.12.2018 11:04

A może by tak zapytać czy wszystkie opłaty np. zus względem pracowników podlegających pod powiat są uregulowane? to chyba ważniejsze od paczek

avatar
~!!!
07.12.2018 11:54

No chyba niedługo wyjdzie prawda o tym jaki kompetentny był poprzedni zarząd z Panami Boryczką i Kuryłłą na czele, I ten kwik odrywania od koryta to też chęć ukrycia prawdy o kompetencjach tych panów.

avatar
~Zdziwiona!
07.12.2018 11:54

Jak na swoje wypasione diety i dla Zarządu to szybko się zorganizowali i chwalili nie licząc się ze stanem biednego powiatowego budżetu!!!. Jak na potrzeby oświaty to są wielce zaskoczeni!!!, to jak przejmowali urząd?, to jak się przygotowali od strony jego finansów?, co kolejni co maja problem z " brutto - netto"?...... Maja zamiar tak przez 5 lat być ciągle "zaskoczeni". Tak jest jak same kobiety zabierają się do rządzenia - tylko własna kasa się liczy ...... co tam inni..... "@".

avatar
~mina
07.12.2018 14:29

Pan starosta powiedział,że diety to dopiero projekt i po zapoznaniu się z sytuacją finansową będą ewentualne zmiany.W

avatar
~mina
07.12.2018 14:34

Pan starosta wyraźnie powiedział ,że po zapoznaniu się z sytuacją finansową nastąpią ewentualne zmiany w wysokości diet.Przecież oni dopiero poznają efekty działania tego opłakiwanego duetu P Boryczka i P Kuryło. P Kuryło powinien dla swojego dobra zrezygnować jak najszybciej zrezygnować z mandatu.Panie Antkowiak niech Pan na niego uważa !

avatar
~genowefa
07.12.2018 15:14

co ty zdziwiona wypisujesz ! Jak mogli się przygotować od strony finansów jak dopiero na pierwszej sesji Pan Boryczka i P Kuryłło uchylili rąbka tajemnicy o katastrofie finansów powiatu.Atak się chwalili liczbą zdobytych głosów w tym pewnie i zdziwionej.

avatar
~Janek
07.12.2018 13:47

Ciekawe jak wyglądają sprawozdania finansowe z zakresu oświaty, przecież odpis na Zakładowy Fundusz Spraw Socjalnych - a pozostała kwota do 30 września to 75 % do końca maja danego roku, a pozostała kwota do końca września.W sprawozdaniu za październik już powinny pokazać się zobowiązania wymagalne, ale znając Panią skarbnik nit tego nie zrobił. Ciekawe Jak na taka sytuację zareagowałaby Regionalna Izba Obrachunkowa - to przecież jest dyscyplina finansów publicznych. Prawda Pani Skarbbnik?

avatar
~do Janka
07.12.2018 14:30

75 % do końca maja a pozostała kwota 25 % do końca września potem są zobowiązania wymagalne - odpis na ZFSS to wymóg ustawowy

avatar
~sdf
07.12.2018 16:35

ale pilnują swojej kasy nauczyciele

avatar
~Ziom
07.12.2018 16:43

A Ty swojej nie pilnujesz? Jak się coś należy to powinno być.

avatar
~do ~sdf
07.12.2018 16:45

...no właśnie, a do tego ile wolnego mają i jeszcze taki krótki dzień pracy! Sam wiem bo kiedyś chciałem być nauczycielem.

avatar
~Nauczyciel
07.12.2018 18:42

To dlaczego nie jesteś taki cienki byłeś

avatar
~do ~sdf
07.12.2018 18:50

O proszę! Uderz w stół - łapki w dół.

avatar
~zuza
11.12.2018 11:38

to może byli włodarze plus Pani Skarbnik plus Pan z wewnętrznej kontroli wyjaśnią sytuację. to kwalifikuje się pod dyscyplinę budżetową, a RIO co na to ? Jak wygląda sprawozdawczość miesięczna, kwartalna.

avatar
~mik
13.12.2018 15:06

Pracownicy i odpisy na ZFŚS. Jak może brakować środków na świąteczne wsparcie? Komuś się do rączek przylepiły? Poprzedni zarząd nie popisał się. Przypomnijcie z jaką częstotliwością podnosili sobie apanaże.

avatar
~zadziwiony
18.12.2018 06:48

To jest skandal aby nie wypłacać ludziom to co im należy a sobie ustalać najwyższe maksymalne wynagrodzenie.Jaka to hipokryzja samu przygotować sobie podwyżki widzac ze jesteśmy w większości i to przeglosujemy a reszcie wmawiamy ze to ze to tylko propozycja.Panie starostwo jak początek nieuczciwy to koniec Pana bliski.Poprzednicy to chociaz zaczeli od obniżki diet majac świadomość zlych finansów .To jest ta dobra zmiana w powiecie .Szybko wam podziekujemy i bedziemy dzieki internetowi patrzec co robicie na sesjach.Nie myslcie ze nauczyciele beda siedzieć cicho

avatar
~solidarny nauczyciel
18.12.2018 09:37

A pani Patalas to powinna wiedzieć jakie to są konsekwencje prawne dla starosty i co ztym trzeba zrobić jeżeli nie wplaci się nauczycielowi to co mu się należy. Ale co ją to obchodzi ważne żeby sama dla siebie zagłosowała maksymalną kwotę. Jako burmistrz też była przeciw nauczycielom.Pan Boryczka na zwolnieniu a Pani Knaflewska nich lepiej sprawdzi czy Pani Patals też nie jest na zwolnieniu bo na sesjach jest obecna.

avatar
~P-genowefa
18.12.2018 10:06

Aby o czymś pisać, aby się publiczne wypowiadać - kimkolwiek pani jest ? - po prostu należy się na tym znać, a nie chlapać byle chlapać.....? Skład nowego Zarządu w Powiecie powinien fachowo przejąć władzę od ustępującego Zarządu ze szczególnym zwróceniem uwagi na stan finansów powiatu oraz zobowiązań wobec innych podmiotów / wewnętrznych, zewnętrznych/ - bo to jest podstawa jego przyszłej pracy - a następnie przystąpić do zwołania Sesji .....!!!. W innym razie jest to P A R T A C T W O, a nie odpowiedzialny zarząd działający na zasadzie " nic nie wiem, nic nie słyszałem, nic nie widziałem" ---- ALE DIETY TO SIĘ NAM NALEŻĄ !!!!, bo my tu władza!!!. Partactwo ma krótkie ręce i szybko was obnaży/obnażyło .......!!!!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl