w jakim mieście rozgrywa się akcja powieści zostanie nagrodzona zwycięskim egzemplarzem. Odpowiedzi należy przesyłać na adres portal@zw.pl (nagrodę wygrała pani Agata Palicka
reklama
Wykryto bloker reklam!
Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.
19 marca, w sali wschowskiej Czytelni, mieszkańcy Wschowy mieli okazję spotkać i wysłuchać Piotra Bojarskiego, autora niedawno wydanej powieści Kryptonim POSEN.
Spotkanie zostało zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalnych ,,Fabryka Kultury”.
Autor kryminału z gatunku historical fiction młodzieńcze lata spędził we Wschowie, uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 2. Absolwent Liceum im. Tomasza Zana we Wschowie. Od 17 lat mieszka w stolicy Wielkopolski. Z wykształcenia jest historykiem, ukończył studia na UAM. Pracował przez dwa lata w Gazecie Poznańskiej, po czym zadomowił się w redakcji Gazety Wyborczej w Poznaniu, gdzie opisywał wydarzenia polityczne. Od dłuższego czasu uprawia z powodzeniem reportaż.
Jak zdradził nam autor, do tej pory spotkania autorskie odbywały się w granicach Poznania. Wschowa jest pierwszą miejscowością, do której Piotr Bojarski zawitał ze swoją książką. Jednocześnie jest to zapowiedź kolejnych spotkań w całej Polsce.
Spotkanie z Piotrem Bojarskim obfitowało w dyskusje na temat możliwych scenariuszy polskiej polityki zagranicznej przed II wojną światową, współpracy z III Rzeszą i jej konsekwencjami. Jak mogłaby wyglądać historia m.in. Wschowy, gdyby scenariusz rysowany przez Bojarskiego w kryminalnej powieści, okazał się prawdą.
Słuchaczy natomiast interesowały literackie inspiracje Bojarskiego, poznańskie czarownice, fakty historyczne przemieszane z fikcją oraz plany pisarskie autora.
Zw.pl ma dla Was jeden egzemplarz książki Piotra Bojarskiego Kryptonim POSEN w postaci audiobooka. Pierwsza osoba, która odpowie na pytanie: , gratulujemy)
(rak)
[gallery link="file"]
Komentarze 3