TworzymyGłos Regionu

Spółka odrzuciła ofertę, Krajowa Izba Odwoławcza potwierdziła opinię Spółki

Poniedziałek, 04 grudnia 2017 o 16:42, aktualizacja Czwartek, 07 grudnia 2017 o 15:24, autor: 22 2173
Spółka odrzuciła ofertę, Krajowa Izba Odwoławcza potwierdziła opinię Spółki

24 listopada w Warszawie Krajowa Izba Odwoławcza potwierdziła decyzję Spółki Komunalnej w sprawie odrzucenia oferty Konsorcjum firm: P.H.U. Zbigtar Zbigniew Tarka oraz Wexpool Sp. z o.o., Dąbrówka Wielkopolska z powodu rażąco niskiej ceny, zaproponowanej w przetargu na wywóz i zagospodarowanie osadów ściekowych z oczyszczalni ścieków we Wschowie. Taką informację podał na sesji Rady Miejskiej we Wschowie zastępca burmistrza Miłosz Czopek.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej we Wschowie odczytano pismo Spółki Komunalnej, w którym wschowskie przedsiębiorstwo tłumaczy decyzję odrzucenia oferty konsorcjum dwóch firm z Osowej Sieni i Dąbrówki Wielkopolskiej. Pismo było odpowiedzią na pytania radnego Jacka Kowalczyka zadane w tej sprawie na poprzedniej sesji.

Pismo według radnej Emanueli Stanek-Juśkiewicz miało wpłynąć na ręce przewodniczącej Hanny Knaflewskiej-Walkowiak. Przewodnicząca nic jednak o tym nie wiedziała. Radna w związku z tym dopytywała Marię Wilczak z Obsługi Rady Miejskiej, czy takie pismo wpłynęło do biura. Pani Maria również zaprzeczyła, żeby takie pismo do biura rady wpłynęło. Ostatecznie okazało się, że pismo posiada zastępca burmistrza i to on właśnie odczytał radnym jego treść. Radni mogli usłyszeć między innymi (całość w materiale filmowym):

- W dniu 30 października 2017 roku wezwaliśmy lidera konsorcjum do złożenia wyjaśnienia tak niskiej ceny, a w szczególności do przedstawienia szczegółowej kalkulacji. W odpowiedzi z dnia 2 listopada 2017 roku wykonawca ograniczył się jedynie do ogólnego wskazania czy odbierane osady będą wykorzystywane jako dodatek do produkcji paliwa alternatywnego, a następnie sprzedawane w cementowni. Nie przedstawienie kalkulacji cenowej, pomimo, że obowiązek w tym zakresie spoczywał na wykonawcy, uniemożliwia zamawiającemu dokładne i wyczerpujące badanie wszystkich składników cenowych i upewnienie się, że wykonawca jest w stanie za zaoferowaną cenę wykonać zamówienie zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia. W związku z powyższym zamawiający uznał cenę oferowaną przez konsorcjum firm za rażąco niską i na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 4 z art. 90 ust. 3 oferta została odrzucona.Mając na uwadze przytoczone wyżej okoliczności i dowody na ich potwierdzenie wniosek o oddalenie w całości odwołania jest uzasadniony. KIO (Krajowa Izba Odwoławcza - przyp. red.) w dniu 24 listopada w Warszawie potwierdziło naszą opinię. (rak)

REKLAMA

Komentarze (22)

avatar
~Michaś
04.12.2017 17:35

Panie Czopek a od kiedy pan i pańscy prawnicy bawią się w prokuratora . Przecież nie do pana należy zawiadamianie do Krajowej Izby Odwoławczej o tym że coś jest za tanie na pańskie oko . Widzę że jak panu zaczęły się pióra palić na ogonie bo wybuchła afera z tymi odpadami to szybko pan poleciał do tej K .I .O ze skargą na konsorcjum na rażącą niską cenę . Wiadomo że nie niska cena była przedmiotem odrzucenia tej firmy ale pan Tarka . Widać że pan się wystraszył że w przyszłości może mieć pan z tego tytułu kłopoty i taka decyzja została podjęta przez pana . Teraz z dumą może powiedzieć pan że ja jestem w porządku a decyzję moją potwierdza K.I.O . Tylko że my podatnicy więcej zapłacimy za takie postępowanie pańskie . Jakoś pan nie zawiadomił prokuratora że w ubiegłym roku S.K kupiła na waszą prośbę klomby kwiatowe jednoroczne za sumę ponad 65tyś zł ani to że słynny już festiwal na Kaczych Dołach kosztował ponad 630 tyś zł który okazał się kompletną klapą . Pytam dlaczego ? .

avatar
~Demon
04.12.2017 18:42

Pytam wszem i wobec wojna rozpoczęta jaki będzie finał? Kto będzie szukał pracy?? Kto będzie zdegradowany ze stanowiska?? Ktoś wkońcu wyjedzie na tych taczkach ! Przyszedł Koniec Balu i czas go zakończyć!

avatar
~Jerry Wschowski
04.12.2017 18:53

Czopek przejął korespondencję do rady miejskiej?

avatar
~Gekon
04.12.2017 19:21

Drodzy wyborcy! Już tylko rok do wyborów... ?

avatar
~Jaja jak berety
04.12.2017 20:35

Pismo odczytane przez Czopka zostało tuż przed radą przez niego i jego prawnika stworzone. Niby ze spółki ha ha ha

avatar
~do ~Jaja jak berety
04.12.2017 21:41

Przecież wiadomo ze nie przez tą ze S.K . Ta nie jest biegła w tym temacie , a tak po prawdzie to pisma wszystkie odpisuje jej kancelaria w jej imieniu . Zresztą oni są powołani miedzy innymi po to żeby udzielać odpowiedzi na piśmie w ich imieniu . Tutaj wychodzi na to że nasze " kadry i menadżerowie " są mało gramotni w formułowaniu pism urzędowych i słabo wykształceni . Niestety braki wykształcenia wychodzą co jakiś czas w różnych sytuacjach nie wspominając już o sprawach zawodowych .

avatar
~do jaja jak berety
04.12.2017 21:43

No bo niby kto miałby to stworzyć ??? Że niby ta wielka prezes Janik ??? No nie żartuj!!! Przyniesiona na stołek przez Czopkistów a ze niby konkurs miał być! Ciekawe kiedy? Ktoś za te kłamstwa beknie jak przysłowiowa koza za obierki.Nawet wiecie KTO?!

avatar
~@
04.12.2017 21:49

Nie wierze ze pan Tarka tak łatwo odpuscil to nie w jego stylu.Przeciez mozna robic cos za niższą cene dlaczego nie co w tym takiego .Czy trzeba odrazu zdzierac z biednej gminy? Mieszkaniec ma gest to niech ma.

avatar
~Suweren.
04.12.2017 22:35

Suweren pyta: - jeśli zachodzi podejrzenie, że coś ma znamiona ewentualnego przestępstwa ( jak na przykład w sprawie tego przetargu) to jest taka prawidłowość w postępowaniu, iż obowiązkiem urzędnika administracji, radnego itp. jest zawiadomienie prokuratora o ...przypuszczalnym zaistnieniu przestępstwa.... celem jego wyjaśnienia przez tą prokuraturę ? Co do pisania wniosków przez Kancelarię : - to zarówno UMiG, SK i również firma pana" T "z takowych na równi korzystają ponieważ sami nie są sklecić żadnego ARTYKUŁU !?. Jak widać po ich wnioskach składanych w tym temacie wszyscy oni jadą na tym samym poziomie ( kpiny z prawa)......... w myśl powiedzenia .."jaki pan taki kram ..." Nadchodzi ostatni rok rządów ugrupowania tzw. Czopkistów i należałoby rozliczyć: p. Patalas, p .Czopka, p. Giezka, p. Przybylskiego, p. Janik z obietnic przedwyborczych ( z ich kłamstw na szkodę SUWERENA itp. składanych przyrzeczeń wyborcą)!!!!! W ten sposób należałoby skończyć z ich wybielaniem się na zajmowanych stanowiskach!!! SUWEREN pyta: - gdzie są obiecane inwestycje?, -gdzie są obiecane nowe miejsca pracy?, - w którym miejscu zahamowano wyjazd mieszkańców ze Wschowy za pracą do innych miast i za granicę?, - jak to się ma do hasła "idzie nowe"?, itp., itd. ?. KONIEC Z BŁAZENADĄ PANIE I PANOWIE!!!!

avatar
~Brawo
04.12.2017 23:14

brawo Panie burmistrzu

avatar
~również suweren
05.12.2017 08:09

To nawet taką wiadomość komentujący wykorzystali, by opluwać władzę? Nie da się pisać na temat? Do suwerena, pamiętaj, że obietnice składa się wyborcom a nie wyborcą. To tak na przyszłość, jakbyś chciał coś napisać.

avatar
~Adaś
05.12.2017 10:58

Ad . "również suweren" ? - forumowiczu , ...... nie bądż nie miły , ... cyt. " ...w którym miejscu zahamowano wyjazd mieszkańców ze Wschowy za pracą do innych miast i za granicę....." - to cały sens tego powiatu ? Za niedużą chwilę , a to już nie będzie referendum , każdy z nas otrzyma meldunek - co przez te minione czterolecie zastało wykonane więc jeśli jeszcze będzie można , to oddasz demokratyczny swój głos poparcia dla tej władzy , ale na razie wsłuchuj się w "prawdę" . Adaś

avatar
~wyborca
05.12.2017 10:03

No wreszcie wygrana kancelarii. Do tej pory wszystkie sprawy przegrane z wyjątkiem Stasiaka w referendum. Jak na trzy lata to bilans jest jaki? 20-30 do 2 ? Chyba się nie pomyliłem. Rzeczywiście powód do dumy doktora i spółki.

avatar
~dxj
05.12.2017 12:27

Do tej pory Stasiak nie zapłacił za referendum. Wiadomo było że to pieniądze wyrzucone w błoto.

avatar
~Wschowianin
05.12.2017 10:32

W związku z powyższym SK podniosła ceny wody i ścieków. Ogłoszono dzisiaj . Amen

avatar
~@ "również suweren"...
05.12.2017 11:35

Gdzie tam masz "opluwanie" - widzisz przypadkowe/mechaniczne błędy, a nie potrafisz z sensem i rozumem przeczytać kilku zdań oceniających obie strony w sporze....

avatar
~suweren
05.12.2017 12:50

nie tylko we Wschowie podnieśli stawki za wodę i ścieki, większość samorządów tak zrobiła.

avatar
~do suwerena
05.12.2017 12:58

Panie suweren a jaka jest przyczyna tej podwyżki rozbudowa sieci , podwyżka energii elektrycznej czy raczej podwyżka płac prezesowej , jej pociotków i rodziny burmistrz i całego zarządu spółki ? .

avatar
~Adaś
05.12.2017 13:42

Ooooo .... czyli sankcje już nastąpiły a środkiem represyjnym jest zmiana stawek za wodę i ścieki ? Ja już dawno temu wykopałem własną studnię i nie korzystam z dobroci usług ściekowych z naszej SK więc mogę teraz koło tego przejść obojętnie. Tu ewidentnie chodzi o symbol a wyróżnikiem jest znak firmowy p. Tarki , tu inne wartości nie przemawiają , żadne wzorce postępowania, koszty, prestiż , etyka czy istota , że to nasz podatnik . Dwie Panie burmistrz zsynchronizowały swoją bezmyślność twierdząc, że go "dopadną" na kłamstwie , że zastosowana "apokalipsa" zuboży konto w banku firmy Zbigtar ? Nie będzie hekatomby , nie będzie upadłości , pozostanie jedynie wielki niesmak biznesowy i uprzedzenie do tych niemiłych kobiet. Burmistrzem należy być autentycznym, powinno się mu stawiać zadania i je konsekwentnie realizować z możliwością przez RM ciągłej kontroli . To rozwiązanie , pomimo, że decyzja KIO "wypłukała" infantylność sprawy, jest absolutnie dla mieszkańców niekorzystne. O jakie p. Janik analizy kosztorysowe chodzi, po co jej wiedzieć ( czy jest w stanie w ogóle je poprawnie przeanalizować ?) jakie są koszty transportu, energii czy roboczogodziny jak i tak z tego rekapitulacji nie uczyni. Przecież teraz wyszło tak , że burmistrz Czopek , niczym "Mikołaj" wyciąga sekretne oświadczenie SK na Sesji Rady jakoby Ona miała rację nad swoimi wydatkami a dobrze umotywowany koncept "rażąco niska cena" dopiero teraz otwiera drogę do nowego podejścia do kalkulacji cenowej na wodę i ścieki. Nowa oferta droższa o 52 tys. na wywóz i zagospodarowanie osadów ściekowych z oczyszczalni ścieków we Wschowie. ma dać mieszkańcom w tej chwili pełen komfort w tej usłudze - a czy do tej pory (czasy jeszcze Grabki) Zbigtar nie radził sobie za mniejsze pieniądze z wywozem odpadów ? Skoro wtedy śmierdziało , obecnie śmierdzi i do tego p. Janik dokłada podwyżkę cen za usługę , to o co w tym wszystkim chodzi ? Do kiedy będzie Pan (burmistrz) tolerował niską sprawność prezesa SK a ciężar jej niekompetencji przesuwał na suwerena ? Tu aż prosi się o zewnętrzną kontrole , to są w końcu nasze pieniądze , z naszych podatków. Aha ...... chcecie podwyżki , a za co ...... 9tys./mies. za mało ..... ?, port już widać ........ a tam Was wysadzą na ląd ( za 2tys.) ! Adaś

avatar
~mieszkaniec Wschowy
05.12.2017 14:54

Pieniądze potrzebne bo zatrudnienie pozyskała w pogrzebówce niedoszła radna z listy SOS-u. Jak to się mówi w mieście Rodzinnie jak w SK.

avatar
~do mieszakniec Wschowy
05.12.2017 15:21

A która niedoszła radna. Ta blondyna ... ?

avatar
~Cała Wschowa
05.12.2017 21:09

To prawda w sp kom to jedna wielka rodzina pracuje a co najważniejsze to tylko osoby ktore sa z rodziny albo donosza dostaja nagrody ladne ipremie reszta to tylko Resztki otrzymują i jeszcze pani sekretarka pełniąca obowiazki prezesa musi mieć humor

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl