Spacer z historią w tle

Poniedziałek, 10 lipca 2017 o 11:32, aktualizacja Piątek, 14 lipca 2017 o 12:34, autor: 7 1774
Spacer z historią w tle

W piątek Stowarzyszenie Czas A.R.T zaprosiło mieszkańców Wschowy i turystów na niepowtarzalny spacer ulicami naszego miasta. Podczas wędrówki starym miastem uczestnicy spaceru poznawali historię mijanych miejsc. Punktem wyjścia do zorganizowania tego wydarzania była książka Dariusza Czwojdraka „Wschowskie ulice cz.1. Stare Miasto”.

Wschowa to miasto o bogatej przeszłości, która wiąże się z mieszkańcami królewskiego miasta. W związku z tym prawie każda kamienica i część Starego Miasta może przedstawić swoją ciekawą historię, często zapomnianą. Przybliżyć niektóre z obszarów naszego miasta spróbowali członkowie Stowarzyszenia Czas A.R.T, którzy zaprosili wschowian, a także gości odwiedzających miasto na wyjątkowy spacer z historia w tle, a książką w ręku. Spacer rozpoczął się przy budynku dawnego zboru ewangelickiego Kripplein Christi, a zakończył w byłej rezydencji jezuickiej, obecnie siedzibie Muzeum Ziemi Wschowskiej, gdzie wszyscy uczestnicy spaceru mogli liczyć na słodki poczęstunek. Organizatorzy serdecznie dziękują za udział w tej inicjatywie i już zapraszają na kolejne spotkanie z historią Wschowy, które planują na wrzesień.

(red./foto: Czas A.R.T)

REKLAMA

Komentarze (7)

avatar
~Gekon
10.07.2017 22:17

Czas ART ponownie zrealiziwało profesjonalną imprezę. Gratuluje!

avatar
~ali an
11.07.2017 22:52

Kiedy kolejny spacer? Chciałabym skorzystać. Szkoda ,że tak mało zwykłych mieszkańców.

avatar
~rendidendi
12.07.2017 12:24

Z jaką historią ? Albo czyją ? :p

avatar
~JerzyG.
12.07.2017 12:49

Fajna impreza. Gratulacje dla stowarzyszenia .

avatar
~mieskaniec
12.07.2017 20:39

Braw tyle ludzi bralo udzial ze zliczyc nimozna, dlaczego nie zwiedzano muzeum taki zabytek

avatar
~Do: mieszkaniec
12.07.2017 23:21

A pan nie czytał programu spaceru? - inaczej dlaczego pan pyta o zwiedzanie muzeum?

avatar
~mieszkaniec Wschowy
13.07.2017 06:21

Pozytywni ludzie organizują pozytywną inicjatywę dla pozytywnie nastawionych do życia ludzi. A tu się odzywa język pogardy i kpiny. Niestety ale ziarno nienawiści zasiane przez naszą władzę skiełkowalo . Mam tylko nadzieję że Wschowianie swój rozum mają i nie dadzą się już oszukać przy najbliższych wyborach.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl