SP Szlichtyngowa mistrzem województwa

Piątek, 12 maja 2017 o 13:29, aktualizacja Poniedziałek, 22 maja 2017 o 15:10, autor: 4 1853
SP Szlichtyngowa mistrzem województwa

Trwają rozgrywki finałowe województwa lubuskiego w minisiatkówkę dziewcząt szkół podstawowych. W turnieju biorą udział cztery najlepsze drużyny naszego województwa, wśród nich gospodarze, zespół Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej.

Do Szlichtyngowej przyjechały dzisiaj najlepsze zespoły województwa lubuskiego w minisiatkówce dziewcząt szkół podstawowych. W finałowych zmaganiach udział biorą cztery najlepsze zespoły, po dwa z rozegranych wcześniej turniejów półfinałowych. Drużyna gospodarzy udział w finałach wywalczyła zwyciężając w półfinałowym turnieju w Nowej Soli, z drugiego miejsca awansował zespół Szkoły Podstawowej nr 3 z Nowej Soli. W drugim turnieju półfinałowym najlepsza okazała się drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 z Kostrzyna nad Odrą, a drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 z Drezdenka. Zasady finałowej rozgrywki są proste, zwycięzca jednego z półfinałów mierzy się ze zdobywcą drugiego miejsca w drugim półfinale. Kto okaże się lepszy awansuje do meczu decydującego o mistrzostwie. Jak szansę dziewczyn ze Szlichtyngowej oceniają ich trenerzy?

- Szansę mamy sporę, zespół jest bardzo dobry, ale to dziewczęta, a nawet kobiety, seniorki, potrafią zrobić coś nieprzewidywalnego. Mimo to uważam, że mamy bardzo mocny zespół, najlepszy jaki mieliśmy do tej pory jeżeli weźmiemy pod uwagę kolektyw. Są w nim oczywiście indywidualności, ale zazwyczaj mieliśmy jedną, dwie, wybitne zawodniczki, a teraz mamy cztery wyrównane, bardzo dobre zawodniczki – mówi Radosław Wasielewski, jeden z trenerów SP Szlichtyngowa. – Jeżeli tylko dziewczyny wytrzymają presje własnego parkietu, to wydaje mi się, że mogą wygrać ten turniej. I oby tak się stało, a przed nami wtedy tylko finał ogólnopolski.

Drużyna SP Szlichtyngowa, prowadzona przez Radosława Wasielewskiego i Witolda Jasika, weszła w turniej znakomicie, wyraźnie, kilkunastoma punktami, wygrywając pierwszy set spotkania z SP1 z Drezdenka. Mamy nadzieję, że forma wystarczy do końca turnieju i dziewczyny za dwa tygodnie zmierzą się ze swoimi rówieśniczkami w Mistrzostwach Polski. O wynikach turnieju poinformujemy już wkrótce.

Aktualizacja 14.30:

Po zaciętym meczu finałowym dziewczyny ze Szkoły Podstawowej w Szlichtyngowej zdobyły tytuł mistrzyń województwa i już za dwa tygodnie w Ģłuchołazach postarają się o złote medale mistrzostw Polski. Gatulujemy i trzymamy kciuki.

(red.)

REKLAMA

Komentarze (4)

avatar
~Nunes
13.05.2017 08:28

Brawo dziewczyny! Brawo trenerzy!

avatar
~Jar
13.05.2017 22:27

We wtorek kolejny medal tym razem Kinder + Sport

avatar
~Dan
18.05.2017 13:16

Super dziewczyny!!

avatar
~Ania
19.05.2017 10:22

Duma Szlichtyngowy! Dzięki Wam ludzie w Polsce wiedzą, że jest taka miejscowość. Pani Burmistrz i Dyrektor powinni być z Was dumni bo my jesteśmy z naszych dzieci. Gratulacje dla zawodniczek i trenerów.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl