TworzymyGłos Regionu

SP 3 we Wschowie informuje: Zapisy uczniów do klas pierwszych do 16 marca

Poniedziałek, 05 marca 2018 o 11:55, aktualizacja Środa, 07 marca 2018 o 10:20, autor: 12 1198
SP 3 we Wschowie informuje: Zapisy uczniów do klas pierwszych do 16 marca

Od 1 do 16 marca 2018r. będą trwały zapisy uczniów do klas pierwszych  Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II we Wschowie.

Zainteresowani rodzice mogą pobrać wnioski lub zgłoszenia w sekretariacie szkoły ul. Zacisze 1 lub ze strony internetowej: www.sp3.wschowa.com.pl 

Spotkanie informacyjne dla rodziców i dzieci przyszłych klas pierwszych odbędzie się 7 marca o godzinie 1700 w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II we Wschowie, ul. Zacisze 1.

Rejon Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II we Wschowie
Akacjowa, Brzozowa, Bukowa, Cisowa, Czereśniowa, Jabłoniowa, Jagiellońska, Jagodowa, Jałowcowa, Jarzębinowa, Jeżynowa, Jodłowa, Konopnickiej, Kraszewskiego, Klonowa, Królowej Jadwigi, Leszczynowa, Leśna, Mała, Magnoliowa, Malinowa, Modrzewiowa, Morelowa, Nowe Ogrody, Obr. Warszawy (od miejscowości Przyczyna Górna do ulicy Ogrodowej), Orzechowa, Osiedle, Osiedle Jagiellonów, Paderewskiego, Prusa, Pusta, Reymonta, Sadowa, Sienkiewicza, Słowackiego, Starowiejska, Sosnowa, Świerkowa, Tylna, Wesoła, Węgierska, Wierzbowa, Wiśniowa, Zacisze, Zygmunta Starego.
Wsie i przysiółki:  Przyczyna Górna, Nowa Wieś i Buczyna.

(SP 3)

REKLAMA

Komentarze (12)

avatar
~Rodzic
05.03.2018 22:26

A kiedy w końcu z rejonu będę mógł dziecko przepisać z tej przeładowanej Sp2? Lekcje w jakiś zakamarkach i popołudniowe to chyba coś nie tak w dzisiejszych czasach...Zalewska obiecywała że na dwie zmiany nie będzie...a Czopek ważniejszy jest?

avatar
~sam_na_sali
06.03.2018 11:59

Ważniejszy jest!

avatar
~ext7
06.03.2018 12:22

ad "Rodzic" Pozwól ,że zapytam: Czy rozmawiałeś z dyr. SP3 w/w sprawie? Jeżeli nie ,to czas wielki, wszak rok szkolny dobiega końca. Nie wierzę ,że dyr. SP3 odmówi przyjęcia Twojego dziecka. Przerabiałem temat. Przenosiłem moje dzieciaki z dwójki do tej małej szkółki na Kopernika(jak ta istniała) i dlatego wiem ,że to jest możliwe.

avatar
~Sory
06.03.2018 14:42

Mało wiesz nie ma takiej możliwości. Bo pani burmistrz powiedziała nie bo nie. ?

avatar
~Rodzic
06.03.2018 14:47

W zeszłym roku próbowałem ale Dyrektor powiedział że Danusia nie zezwoliła na otwarcie klasy 7-mej ani innych więc dzieci (więcej chętnych było) nie może przyjąć. Przerabiałeś temat jak nasz Burmistrz nie był ważniejszy od ministra, teraz jest odwrotnie (wbrew prawu zresztą - dziecko z rejonu powinno być bezwzględnie przyjęte do szkoły z rejonu - koniec kropka - Czopek i Danuta mają to g...ś)

avatar
~wschowianin
06.03.2018 14:48

Panie ~ext7 kompletnie nie ma pan wiedzy na temat wschowskiej oświaty. Oczywiście, że rodzic może przenieść dziecko, jeżeli tylko dyrektor szkoły przyjmującej wyrazi zgodę. Problem polega na tym, że pani burmistrz nie chce wyrazić zgody na utworzenie klas czwartych, piątych, szóstych, siódmych, a w przyszłym roku ósmych w SP3. W SP2 dzieci się cisną, chodzą na 11.00 czy 12.00, a pani burmistrz mówi ciągle "NIE". W SP 3 funkcjonują obecnie tylko klasy pierwsze, a w przyszłym roku pierwsze i drugie. Mimo, ze jest rejonizacja na trzy szkoły podstawowe, to nie można przeprowadzić naboru do klas od trzeciej wzwyż. Żadne argumenty nie są wstanie pani burmistrz przekonać. Jak widać rozmowa z dyrektorem nic nie da, bo po prostu nie ma klas.

avatar
~ext7
06.03.2018 15:20

Wybaczcie mi ,żem niezorientowany jest, tłumaczyć mnie może to, że moje dzieci już dorosłe są. Ale tak sobie myślę...Zbliżają się samorządowe wybory i ten fakt przy odrobinie pomyślunku i determinacji można by wykorzystać. Gdyby tak trochę hałasu narobić to ,być może wtedy ratuszowa władza usłyszałaby głos ludu. No oczywiście ktoś powie ,żem jest cyniczną kanalią. Może to i prawda, ale cel uświęca środki. Chcesz być wybrany ,to załatw sprawę!!!

avatar
~Dana
06.03.2018 15:32

...chodźcie sobie, chodźcie gdzie chcecie, zgłaszajcie gdzie chcecie, skarżcie się gdzie chcecie...a mnie to loto

avatar
~do ~ext
06.03.2018 15:41

Taaaa..., to dobry pomysł, nawet bardzo dobry, żeby wykorzystać to w kampanii. Tylko kto to zrobi??? Niestety pani burmistrz wyraźnie na spotkaniu w ubiegłym roku powiedziała, że rodzice jej nie interesują i mogą sobie chcieć, co tylko dusza zapragnie, a ona i tak ma to w głębokim poważaniu.

avatar
~ext7
06.03.2018 16:17

ad" ~do ~ext" Eee..tam To ,że Pani burmistrz tak powiedziała to, nic nowego, przecież powszechnie wiadomo, że powtórna elekcja jej nie interesuje. Co oczywiście nie oznacza, że członkom jej politycznego ugrupowania jest to obojętne..

avatar
~do~ext7
06.03.2018 17:34

Niestety, jest to im obojętne. Proszę przeczytać artykuł w ostatniej gazetce pana Czopka. Artykuł, w którym pan Techman, rozpacza, jakie to nakłady idą na oświatę, jak to radni powołali do życia nową szkołę, której istnienie nie ma sensu. Ale oni, wizjonerzy, nie pozwolą na marnotrawienie samorządowego grosza i nie powołają więcej oddziałów w SP3.

avatar
~ext7
08.03.2018 18:34

Eee.tam..To nie tak!! O ile powtórny wybór na burmistrzowy stołek Pani Danuśce zwisa niczym kilo kitu to, już tego nie można powiedzieć o „jej” politycznym zapleczu. Przecież wiadomo ,kto w tym wiodącą rolę odgrywa. I dlatego tak sobie myślę, że gdyby tak postawić pod murem zainteresowanych wyborem(jeszcze przed rozpoczęciem tzw. oficjalnej kampanii wyborczej –chodzi o to coby dać czas na rozwiązanie problemu) to byłaby szansa na rozwiązanie problemu. Oczywiście fify-fifty to, dla pesymistów przegrana ,ale może warto spróbować. A na pytanie :Kto miałby to zrobić ? Odpowiem krótko... Bezpośrednio zainteresowani ,wespół z tą całą resztą, której nie podobają się szkolne dwie zmiany i upychanie dzieciaków w jednej klasie niczym sardynki w oleju.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaŚwiąteczne spotkanie przedszkolaków.
13.12.20180 440
12 grudnia w Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Salezjanek we Wschowie odbyło się wyjątkowe spotkanie, w którym uczestniczyły dzieci wraz z wychowawcami ze wszystkich przedszkoli na te...
nazwa
Upamiętnili Wiec Polski
12.12.20181 967

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl