SOSW Wschowa na Ogólnopolskim Turnieju w Boccia w Sławie

Wtorek, 12 września 2017 o 09:47, aktualizacja Piątek, 15 września 2017 o 10:52, autor: 0 560
SOSW Wschowa na Ogólnopolskim Turnieju w Boccia w Sławie

W miniony weekend, 8-10 września, w Sławie odbył się  Ogólnopolski Turniej Boccia. Boccia to dyscyplina, która od wielu lat gości na Igrzyskach Paraolimpijskich i wywodzi się od popularnej włoskiej gry w bulle. Dzięki swojej prostocie i małych wymaganiach sprzętowych jest ona bardzo popularna.

Zawodnicy rywalizowali w sobotę w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie,  a medale najlepszym wręczone zostały wieczorem przy ognisku na plaży miejskiej.

W zawodach wzięli udział członkowie stowarzyszeń i organizacji na rzecz osób niepełnosprawnych. Przyjechało około 80 zawodników z całego kraju. Startowało 16 drużyn  w składzie 3 osobowym, plus (1 rezerwowy) z różnymi dysfunkcjami. Zawodnicy na drodze losowania zostali podzieleni na 4 grupy startowe.

Reprezentacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie  w składzie: Agata Myszona, Roksana Jankowska i Aleksandra Merta startowały w trzeciej grupie i zajęły 3 miejsce. Każda zawodniczka otrzymała medal i drobne upominki a szkoła puchar.

W zawodach startowało jeszcze dwóch uczniów SOSW Wschowa: Julia Sztafka i Adrian Wolniczak, którzy reprezentowali Stowarzyszenie ,,Alternatywy” ze Sławy.

Organizatorem turnieju była Fundacja „Alternatywy” ze Sławy, która za cel zawodów postawiła sobie między innymi integrację osób niepełnosprawnych, promocję zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu oraz przede wszystkim łamanie barier jakie występują pomiędzy osobami niepełnosprawnymi a tymi w pełni zdrowymi.  

Turniej  miał charakter otwarty, każdy mógł przyjść i kibicować, a przede wszystkim wziąć udział w ceremonii otwarcia i ceremonii dekoracyjnej nad jeziorem. Organizatorzy nie zawiedli a słoneczna i ciepła pogoda zgromadziła dużą grupę mieszkańców i turystów, którzy zgotowali wspaniałą atmosferę oklaskując najlepszych.

Grażyna Grys

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaMiłosz Szcześniewski zwycięzcą prestiżowego Tauron Ultramaratonu
20.09.20170 253
W Krynicy-Zdroju zakończył się 8 PKO Festiwal Biegowy. W zawodach brało udział ponad 8 tysięcy zawodników. Podczas festiwalu biegowego rozegrano ponad 30 konkurencji, w tym dwie najbardzi...
nazwa
Dni Pola Kukurydzy
19.09.20170 1080
nazwa
„I tak warto żyć”
19.09.20171 474

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl