SOSW Wschowa na Ogólnopolskim Turnieju w Boccia w Sławie

Wtorek, 12 września 2017 o 09:47, aktualizacja Piątek, 15 września 2017 o 10:52, autor: 0 877
SOSW Wschowa na Ogólnopolskim Turnieju w Boccia w Sławie

W miniony weekend, 8-10 września, w Sławie odbył się  Ogólnopolski Turniej Boccia. Boccia to dyscyplina, która od wielu lat gości na Igrzyskach Paraolimpijskich i wywodzi się od popularnej włoskiej gry w bulle. Dzięki swojej prostocie i małych wymaganiach sprzętowych jest ona bardzo popularna.

Zawodnicy rywalizowali w sobotę w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie,  a medale najlepszym wręczone zostały wieczorem przy ognisku na plaży miejskiej.

W zawodach wzięli udział członkowie stowarzyszeń i organizacji na rzecz osób niepełnosprawnych. Przyjechało około 80 zawodników z całego kraju. Startowało 16 drużyn  w składzie 3 osobowym, plus (1 rezerwowy) z różnymi dysfunkcjami. Zawodnicy na drodze losowania zostali podzieleni na 4 grupy startowe.

Reprezentacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie  w składzie: Agata Myszona, Roksana Jankowska i Aleksandra Merta startowały w trzeciej grupie i zajęły 3 miejsce. Każda zawodniczka otrzymała medal i drobne upominki a szkoła puchar.

W zawodach startowało jeszcze dwóch uczniów SOSW Wschowa: Julia Sztafka i Adrian Wolniczak, którzy reprezentowali Stowarzyszenie ,,Alternatywy” ze Sławy.

Organizatorem turnieju była Fundacja „Alternatywy” ze Sławy, która za cel zawodów postawiła sobie między innymi integrację osób niepełnosprawnych, promocję zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu oraz przede wszystkim łamanie barier jakie występują pomiędzy osobami niepełnosprawnymi a tymi w pełni zdrowymi.  

Turniej  miał charakter otwarty, każdy mógł przyjść i kibicować, a przede wszystkim wziąć udział w ceremonii otwarcia i ceremonii dekoracyjnej nad jeziorem. Organizatorzy nie zawiedli a słoneczna i ciepła pogoda zgromadziła dużą grupę mieszkańców i turystów, którzy zgotowali wspaniałą atmosferę oklaskując najlepszych.

Grażyna Grys

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl