SOSW dostanie nowy samochód do transportu uczniów

Czwartek, 24 sierpnia 2017 o 13:14, aktualizacja Wtorek, 29 sierpnia 2017 o 16:16, autor: 1 1351
SOSW dostanie nowy samochód do transportu uczniów

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowaczego we Wschowie będą mogli już niedługo podróżować znacznie wygodniej. Dzięki staraniom powiatu wschowskiego szkoła wzbogaci się o nowy specjalistyczny samochód. Zakup w 60% dofinansowany zostanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

23 sierpnia 2017 roku w siedzibie Oddziału Lubuskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Zielonej Górze Wicestarosta Powiatu Wschowskiego Wojciech Kuryłło, Członek Zarządu Powiatu Wschowskiego Włodzimierz Drzewiecki oraz Skarbnik Powiatu Wschowskiego Magdalena Jędrzejczak podpisali umowę w ramach projektu pt. „Zakup autobusu do przewozu osób niepełnosprawnych na potrzeby SOSW we Wschowie” w ramach obszaru D „Program wyrównania różnic między regionami III”.

 Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 282 900,00 złotych:

 – PFRON 170 825,17 złotych;

– Powiat Wschowski 112 074,83 złotych.

Celem projektu jest zmniejszenie barier transportowych, które napotykają niepełnosprawni uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie.

W ramach projektu zostanie zakupiony autobus dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Zakup specjalistycznego transportu dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych, adresowany jest do osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, głębokim i lekkim upośledzeniem, ze sprężeniami oraz dla niepełnosprawnych dzieci w wieku przedszkolnym, również poruszających się za pomocą wózków inwalidzkich.

Dzięki realizacji projektu poprawią się warunki w dostępie do nauki, terapii i rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci i młodzieży w SOSW we Wschowie.

(PW)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar
~Zofia
18.09.2017 21:46

To bardzo dobra wiadomość!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaSławaDzieci zmierzyły się w Aquathlonie
21.07.20181 320
Już po raz 21. na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku rozgrywane są zawody w Triathlonie. 21 czerwca, w sobotę, ci najmłodsi i trochę starsi zmierzyli się w aquathlonie. Zmagania po...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl