SOSW bezkonkurencyjne w zawodach BRD

Czwartek, 18 maja 2017 o 13:53, aktualizacja Poniedziałek, 22 maja 2017 o 16:03, autor: 0

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Wschowie okazał się mało gościnny dla drużyn z województwa, które przyjechały do Wschowy na Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Oczywiście brak gościnny wyrażał się tylko w bezapelacyjnym zwycięstwie, poza tym wszyscy goście mogli czuć się jak u siebie.

W tym roku odbywa się jubileuszowy, czterdziesty, Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym, którego organizatorem jest Polski Związek Motorowy. Jak podkreślał w czasie oficjalnego otwarcia Finału Wojewódzkiego, który miał miejsce w środę, 17 maja, w SOSW, Robert Jaromin, dzięki uczestnictwu w konkursie już ponad milion młodych Polaków poznało podstawy bezpiecznego zachowania na drodze oraz udzielania pierwszej pomocy. Drużyny, które zjechały z terenu całego województwa przywitał również Marek Boryczka, starosta powiatu wschowskiego, życząc udanego turnieju, dobrej zabawy, w której ważnym aspektem będzie rywalizacja fair-play. I tak właśnie przebiegały całe zawody, które bezapelacyjnie wygrali zawodnicy gospodarzy. W klasyfikacji szkół podstawowych całe podium zajęli zawodnicy SOSW we Wschowie, wygrywając tą kategorie również drużynowo. Najlepszy okazał się Kamil Olenkiewicz, drugie miejsce zajął Mateusz Guziak, a miejsce na trzecim stopniu podium wywalczył Marcel Kuczkowiak. W kategorii gimnazjów drużynowo znów najlepsi okazali się uczniowie naszego ośrodka, tym razem pozwalając jednak w klasyfikacji indywidualnej zająć trzecie miejsce reprezentantowi gości. Pierwsze miejsce zajął Wojciech Kaczmarek, drugi był Adrian Młotkowski, a trzecie miejsce zdobył Dawid Żelechowski ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szprotawie. Zwycięzcą gratulujemy i trzymamy za nich kciuki, ponieważ przed nimi zawody na szczeblu ogólnopolskim.